Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė LSMU Laukinių gyvūnų globos centras, pamačius tupintį ir neskrendantį čiurlį, tai nebūtinai reiškia, kad paukštis sužeistas.
Dažnai jiems paprasčiausiai reikia šiek tiek pagalbos, nes šie paukščiai negali patys pakilti nuo žemės.
Ką daryti radus čiurlį balkone ar pamačius ant žemės?
LSMU Laukinių gyvūnų globos centro specialistai paaiškino, kas lemia, kad čiurliai patys negali pakilti į orą, ir dalijasi patarimais, kaip elgtis radus šį paukštį.
„Čiurliai (Apus apus) yra nepaprastai geri skrajotojai ir beveik visą savo gyvenimą praleidžia ore. Šiuo metu prasidėjo labai aktyvus čiurlių skraidymo ir jauniklių auginimo metas. Jie aktyviai ieško maisto savo jaunikliams ir dažnai įskrenda pas žmones į balkonus ar kambarius bei nukrinta ant žemės.
Dėl savo ypatingos kūno anatomijos, ilgų sparnų ir trumpų kojų, jie nesugeba patys pakilti nuo žemės. Taigi dažniausiai tokiam paukšteliui prireikia tik ištiesi pagalbos ranką.
Radus juodąjį čiurlį ant žemės:
Nepanikuokite – čiurlys nebūtinai yra sužeistas, o paprasčiausiai negali pakilti nuo žemės.
Saugiai paimkite – švelniai paimkite paukštį, laikydami rankose ir įdėkite į dėžutę.
Leiskite pailsėti – valandėlę palaikykite jį ramioje, saugioje vietoje, toliau nuo šunų ir kačių.
Paleiskite į gamtą – tuomet atsistoję ant pievos ar minkšto paviršiaus, paimkite čiurlį ir lengvai kilstelėję ranką aukštyn leiskite paukščiui pradėti skrydį.
Stebėkite – jei paukštis paskrenda tik mažą atstumą ir nukrinta ant žemės, tai gali reikšti, jog gyvūnas yra sužeistas ir jam yra reikalinga veterinarinė pagalba.
Radus sužeistą laukinį gyvūną prašome skambinti skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112“, – rašė LSMU Laukinių gyvūnų globos centras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!