• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesorius bei kardiologas Pranas Šerpytis sako, kad kiekvienam iš mūsų, nepriklausomai nuo amžiaus ar sveikatos būsenos, namuose būtina turėti kraujospūdžio matavimo aparatą. 

Profesorius bei kardiologas Pranas Šerpytis sako, kad kiekvienam iš mūsų, nepriklausomai nuo amžiaus ar sveikatos būsenos, namuose būtina turėti kraujospūdžio matavimo aparatą. 

REKLAMA

Taip pat jis pabrėžia, kad jį svarbu ne tik turėti, bet ir reguliariai naudotis. 

Viešėjęs tinklalaidėje „Sveikatos DNR“, profesorius sakė, kad dažnas nežino, kokius tikslius skaičius turi rodyti aparatas, kad žmogus būtų ramus, jog jo organizme nevyksta pavojingi ar net mirtini pokyčiai.

Įvardijo svarbiausius skaičius

„Kiekvienas iš mūsų gerai žinome, kad turime rūpintis savo automobiliu, sekame parametrus, esant reikalui užpilame kuro. Deja, žmonės kartais pamiršta pasirūpinti savimi. Savo pagrindinius parametrus sekti yra tiesiog būtina.

Turime įsidėmėti skaičius: kraujospūdžio aparate negali būti didesnių skaičių nei 140/90, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu skaičiai yra didesni, nei paminėjau, vadinasi, jus vargina padidintas kraujospūdis. Jeigu taip yra, būtina imtis gyvenimo būdo korekcijų.

REKLAMA

Iš pradžių – koreguoti mitybą, atsisakyti druskos, riebalų, numesti antsvorį. 

Vis tik jeigu matysite, kad situacija negerėja, nereikia bijoti ir vaistų, reguliuojančių kraujospūdžio. Tokiu atveju labai svarbu, kad medikas paskirtų tinkamus vaistus, o pacientas juos reguliariai naudotų pagal gydytojo rekomendacijas.“

Daugiau optimizmo

Profesorius P.Šerpytis pastebi, kad ne ką mažiau svarbu ir pozityvus požiūris į gyvenimą. „Dažnai viešose vietose, autobuse ar kitur pastebiu, kad žmonės linkę piktintis net mažiausiomis smulkmenomis.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės skuba reikšti nepasitenkinimą, piktinasi dėl niekų, todėl aš siūlau daugiau juoktis, šypsotis, nepamiršti fizinio aktyvumo.

Mane džiugina kiekvienas naujas dviračių takas Lietuvoje, treniruokliai, sporto erdvės – tai reiškia, kad žmonėms sudaromos sąlygos daugiau judėti, būti gryname ore. Tai yra raktas į sveiką gyvenseną ir gerą sveikatą“, – įsitikinęs kardiologas P. Šerpytis.

Kaip gyventi su liga? Kaip įveikti ligą? Kaip užkirsti kelią ligoms? Apie tai – naujoje tinklalaidėje „Sveikatos DNR“. Ją žiūrėti galite čia: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie ką kalbėjomės:

00:00 – 01:16 temos ir pašnekovų pristatymas

01:16 – 02:20 ar įmanoma išvengti staigaus infarkto?

02:20 – 05:49 profeosrius apie infarkto priežastis

05:50 – 06:45 Emilija Latėnaitė prisiminė, kaip mirė jos dėdė Faustas Latėnas

06:45 – 10:05 profesorius: infarktas ištinka veržlias asmenybes

10:06 – 14:05 šie įpročiai gerina gyvenimo kokybę

14:05 – 16:15 širdies ligos jaunėja

16:15 – 17:25 mirtis išryškina mūsų trapumą

17:25 – 23:35 patarimai, kurie padės jaustis sveikiems

23:35 – 27:58 reikia mokėti priimti liūdesį

28:00 – 35:01 Emilija Latėnaitė apie darbą teatre

35:01 – 35:19 atsisveikinimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų