• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis merginų ir moterų mano, kad tinkamai rūpinasi savo plaukais. Juk jų plovimas atrodo tokia paprasta ir lengvai suprantama procedūra.

Daugelis merginų ir moterų mano, kad tinkamai rūpinasi savo plaukais. Juk jų plovimas atrodo tokia paprasta ir lengvai suprantama procedūra.

REKLAMA

Tačiau toli gražu ne kiekviena iš mūsų gali pasigirti sveikais, gyvybingais ir žvilgančiais plaukais. Tam, kad plaukai žvilgėtų ir atrodytų sveiki, neužtenka jų ištrinkti prabangiausiais šampūnais: reikia žinoti, kaip tinkamai atlikti elementarius plaukų priežiūros veiksmus.

Kaip tinkamai plauti plaukus?

Šukos. Pirmiausia prieš plaukų plovimo procedūrą iššukuokite plaukus retomis šukomis. Taip pašalinsite negyvas odos ląsteles.

Kartu pamasažuosite galvos odą, skatindamos kraujo cirkuliaciją, kuri padės plaukams greičiau augti. Taip pat plaunant plaukus labai svarbu pasirinkti tinkamą vandens temperatūrą. Vanduo negali būti per šaltas, juolab per karštas.

Rekomenduojama vandens temperatūra plaunant plaukus yra 45–55 °C.

Šampūnas. Renkantis šampūną, svarbu žinoti savo plaukų tipą ir įsigyti tinkamiausią priemonę. Jei neturite pleiskanų, nesirinkite šampūno nuo pleiskanų, kad apsisaugotumėte nuo jų. Dažniausiai moterys lengvai nustato savo plaukų tipą, tačiau reikėtų žinoti kelis svarbius dalykus.

REKLAMA
REKLAMA

Sausi ar pažeisti plaukai nėra chemiškai paveikti plaukai. Jei plaukai dažyti, juos plaukite būtent dažytiems, o ne sausiems plaukams skirtomis priemonėmis.

REKLAMA

Kiekvienąkart plaukus šampūnu rekomenduojama plauti du kartus. Pirmą kartą pašalinami nešvarumai, riebalų perteklius, formavimo priemonių likučiai, o antrą kartą plaunami plaukai tarsi pasisavina šampūno suteikiamas savybes. Jie tampa švelnesni, labiau blizga. Taip pat rekomenduojama kartą per mėnesį plaukus ištrinkti valomuoju šampūnu.

Kondicionierius. Išplovus plaukus šampūnu, būtina naudoti kondicionierių. Ši priemonė „užveria“ plaukų žvynelius ir neleidžia juose kauptis nešvarumams. Jei nenaudojamas kondicionierius, plaukai paliekami atviri, o juose esantys elementai neišsaugomi, todėl jie būna šiurkštūs ir sunkiai iššukuojami. Išplovę plaukus šampūnu, juos švelniai nusausinkite, o tada per visą ilgį ištepkite kondicionieriumi ir palaikykite 2–5 min. Netepkite šaknų, nes jos greitai susiriebaluos. Vėl vandeniu išskalaukite plaukus.

REKLAMA
REKLAMA

Kaukė. Svarbu žinoti ir tai, kada vertėtų naudoti plaukų kaukes. Jos naudojamos tam tikroms plaukų ar galvos odos problemoms spręsti. Kaukės veiksmingesnės nei kondicionieriai, tad patariama jas naudoti ne dažniau nei kartą per savaitę.

Kaukė naudojama ištrinkus plaukus šampūnu. Ji atlieka kondicionieriaus funkciją, tačiau daug stipriau pamaitina plauką ir giliau jį paveikia. Ši priemonė palaikoma įtrinta apie 10 min. ir nuskalaujama vandeniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai įdomu

Kodėl plaukai sensta?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl brandesnio amžiaus moterų plaukai – ne tokie žvilgantys ir tankūs? Kodėl, įkopusios į penktąją dešimtį, damos, regis, mieliau renkasi trumpų plaukų šukuosenas? Naujausi stiliaus patarimai čia niekuo dėti. Pasirodo, plaukai bėgant laikui sensta, o pirmieji jų senėjimo procesai prasideda sulaukus vos trisdešimties.

REKLAMA

Lėtėjant viso organizmo medžiagų apykaitai, lėtėja ir plaukų folikulų bei juose esančių riebalų liaukų veikla. Todėl su amžiumi plaukai ima lėčiau augti, o folikulai vis sunkiau juos aprūpina reikiamais baltymais ir vitaminais. '

Ilgainiui mažėja ir melanino – pigmento, lemiančio natūralią plaukų spalvą, gamyba, todėl brandžiame amžiuje plaukai žyla. Visa tai ir lemia pastebimus plaukų išvaizdos pokyčius.

REKLAMA

Be to, daugelis moterų pastebi, kad su amžiumi jų plaukai plonėja, silpnėja. Taip yra todėl, kad plaukai periodiškai atsinaujina. Kiekvienas plaukas išlieka gyvybingas vidutiniškai 2–6 metus, o iškritusius plaukus natūraliai pakeičia ataugę nauji. Deja, dėl brandesniame amžiuje sulėtėjusios folikulų veiklos nauji plaukai nespėja taip greitai užaugti ir jų apimtis metams bėgant mažėja.

Tai, kad plaukai ilgainiui tampa silpnesni, taip pat tiesa. Plaukų tvirtumą ir lankstumą lemia jiems gyvybiškai svarbūs baltymai ir maisto medžiagos, kurių metams bėgant taip pat mažėja. Todėl plaukai tampa ne tokie atsparūs aplinkos veiksniams, greičiau lūžinėja, šakojasi jų galiukai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brandesniame amžiuje plaukai netenka drėgmės, kuri yra ypač svarbi. Išsausėjusius plaukus dar labiau pažeidžia neigiami aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, karštis ar šaltis. Dėl drėgmės trūkumo plaukai tampa šiurkštesni, juos sunkiau iššukuoti, jie nuolat šiaušiasi.

Pastebėjus pirmųjų plaukų senėjimo požymių, jiems patariama skirti itin daug dėmesio. Svarbu laiku imtis tinkamos plaukų priežiūros ir suteikti jiems trūkstamų maisto medžiagų.

Kasdienę plaukų priežiūrą patariama papildyti vertingų baltymų ir kitų maisto medžiagų turinčių priemonių naudojimu, pavyzdžiui, rinktis šampūną ir kondicionierių, kuriame yra lipidų bei aminorūgščių, padedančių padidinti plaukų elastingumą ir lankstumą. Beje, modeliuojant plaukus, svarbu nepamiršti nuo karščio saugančių ir drėkinančių priemonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų