Tačiau vienas vonios kambario ekspertas patarė rinktis būtent karštą vonią ir perspėjo, kad jei norite per karščius išsimiegoti, nepulkite į „neveiksmingą“ šaltą dušą.
Pasak šio eksperto, karšta vonia iš tiesų gali padaryti stebuklus, nes net per karščius padės sumažinti jūsų kūno temperatūrą ir užtikrins, kad prieš miegą jaustumėtės itin atsipalaidavę ir ramūs.
Kita vertus, maudynės po šaltu dušu gali suveikti priešingai ir jums gali pasidaryti dar karščiau, nei prieš tai, todėl tikimybė gerai išsimiegoti tik mažėja, rašo mirrror.co.uk.
Paaiškino, kodėl geriau rinktis ne šaltą dušą
Prabangių vonios kambario priekių tiekėjo drench.co.uk atstovas Dominic Lees-Bell sakė: „Per karščius rekomenduojame maudytis karštoje vonioje, kad atsivėsintumėte.
Daugelis skuba pirkti brangius ventiliatorius arba užšaldyti butelius su vandeniu, tačiau vienas iš paprasčiausių būdų atvėsti – paprasčiausiai išsimaudyti karštoje vonioje.“
Jis tęsė: „Šaltas dušas ar vonia iš tikrųjų gali duoti priešingą rezultatą, nes kai mūsų kūnas yra panardinamas į itin šaltą vandenį, jis bando atstatyti normalią kūno temperatūrą.
Tai reiškia, kad iš tikrųjų galite jaustis dar labiau sukaitę nei prieš bandydami atvėsti. Nusimaudę karštoje vonioje galime sumažinti kūno temperatūrą, nes karštis stimuliuoja organizmo termoreguliacinę sistemą.
Tai suaktyvina kraujo cirkuliaciją visame mūsų kūne ir padeda pašalinti kūno šilumą, todėl sumažėja bendra kūno temperatūra.“
Nacionalinio miego fondo atlikti tyrimai patvirtina šį neįprastą metodą. Internetiniame jų puslapyje patariama, kad „maudytis karštame duše ar karštoje vonioje geriau tada, kai kambario temperatūra yra labai aukšta“.
JAV Nacionalinio širdies, kraujo ir plaučių instituto duomenimis, miegant žymiai sumažėja žmogaus kūno temperatūra, todėl maudynės karštoje vonioje gali būti geresnis būdas atsivėsinti nei manote.
Taip yra todėl, kad „kūno temperatūra po karštos vonios gali sumažėti, o gulėjimas vonioje gali padėti jums atsipalaiduoti“, kas savo ruožtu padės jums geriau pailsėti.