Interjero dizainerė įgyvendino pokyčius ir parodė, kaip viename kambaryje sutalpinti dvi iš pirmo žvilgsnio nederančias veiklas.
Į interjero dizainerę besikreipusi šeima troško pokyčių: vienoje patalpoje norėjo turėti jaukią ir patogią darbo vietą bei tvarkingai laikyti daugybę skirtingų daiktų. Pasak specialistės, mažoje patalpoje patogiai ir estetiškai sutalpinti tokias dvi skirtingas veiklas, iš pirmo žvilgsnio atrodo sunkiai įmanoma tik tol, kol pritaikomi funkcionalūs sprendimai.
Tad pirmieji žingsniai buvo suplanuoti erdvių atskyrimą ir kiekvienai jų parinkti tinkamiausius baldus. Jei anksčiau užverstame kambarėlyje vos tilpo darbo stalas, tai dabar, tinkamai sutvarkius daiktus, darbo erdvei atiteko didžioji kambario dalis.
Sandėliuko zona ir kūrybiški sprendimai
„Kai erdvė nedidelė ir neišeina visko sutalpinti ant grindų – išnaudokite sienas iki pat lubų. Šiame kambaryje tam paskyriau vieną iš sienų. Parinkau prie jų tvirtinamą lentynų derinį, kurį galima susimontuoti reikiamo aukščio, pločio ir funkcionalumo, pasirenkant norimą lentynų kiekį ir tipą ar net tinklinius krepšius. Šį įvairiai pritaikomą daiktų laikymo derinį bet kada galima papildyti, kad atitiktų besikeičiančius poreikius“, – sako IKEA interjero dizainerė Alantė Zubrytė.
Ji priduria, kad kai erdvė didesnė ir reikia atskirti skirtingas zonas, galima rinktis prie lubų tvirtinamas modulines lentynas. Taip sukuriama vieta ir daiktams laikyti, ir erdvėms atskirti.
Tačiau lentyna dar ne viskas – ne mažiau svarbu, kaip joje laikysime daiktus. „Apačioje numatykite vietos didesnių gabaritų sunkiems daiktams, o lentynose viską laikykite dėžėse, dėžutėse, tinkliniuose krepšiuose ir t. t.
Permatomos dėžės ir tinkliniai krepšiai palengvina daiktų paiešką, nes galima matyti turinį jų viduje. Sugrupavus daiktus ir pritaikius atitinkamo dydžio dėžutes – sutalpinsite daugiau daiktų nei laikant juos tiesiog paskirus lentynose“, – pataria interjero specialistė.
Kadangi šiuo atveju kambaryje svarbu ne tik funkcionalumas, bet ir jaukumas bei galimybė paslėpti daiktų laikymo zoną, interjero dizainerė tam pritaikė užuolaidas. Darbo metu, kai tame pačiame kambaryje reikia susikaupti ar bendrauti vaizdo skambučiais, užtraukus užuolaidas sukuriamas estetiškas ir vientisas fonas – šeimininkei nebereikės netvarkos slėpti po pledais.
Norint ateityje atnaujinti kambarį – užuolaidų spalvą galima pakeisti, prie jos priderinti kitus tekstilės aksesuarus ir vaizdas lengvai bei greitai pasikeis.
Darbo vietos zona ir jaukumas
Šių namų gyventojai skundėsi, kad dirbti netvarkingoje ir daiktais apkrautoje erdvėje menkas malonumas. Kambarys, kuriame laikomos maisto ir buitinės chemijos atsargos, dviračiai bei grilius ir visi kitai daiktai, susikaupti gali būti išties sunku.
Interjero dizainerė taip pat ragina nenuvertinti savo darbo vietos ir skirti dėmesio jaukumui – kasdien čia praleidžiame didžiąją dienos dalį, tad svarbu jaustis kaip galima geriau.
„Svarbiausi darbo vietos atributai: patogus stalas, kėdė, geras funkcinis apšvietimas ir vieta dokumentams bei kitiems biuro daiktams laikyti. Jei erdvė nestandartinė, darbo stalą galima susimodeliuoti patiems pasirenkant stalo kojas ir norimo ilgio bei pločio stalviršį.
Vietos biuro daiktams laikyti iki šiol šiame kambaryje apskritai nebuvo, tad tam pritaikiau itin universalų sprendimą – pastatomą lentyną. Ją galima statyti ant grindų vertikaliai ar horizontaliai, pasirinkti norimus įdėklus. Kitose situacijose ja taip pat galima atskirti erdves, nes ji neturi nugarinės pusės“, – sako A. Zubrytė.
Kad būtų ne tik patogu, bet ir jauku, ji darbo erdvėje pritaikė kilimą, aksesuarų, o lentynoje – pintų krepšių, suteikiančių šilumos įspūdį. Ant sienos interjero dizainerė pritvirtino kamštinių lentų eksponuoti vaikų piešiniams ar svarbiems užrašams, bei sieninių šviestuvų, kurių kryptį galima reguliuoti.