Šiltėjant orams ir dažniau iškrentant lietui, rožės tampa pažeidžiamos – tokios sąlygos idealiai tinka daugintis amarams, šliužams ir plisti grybinėms ligoms, tokioms kaip juodoji dėmėtligė.
Prie rožių pasodinkite česnakų
Tačiau „The Garlic Farm“ ekspertai pabrėžia, kad natūrali česnakų apsauga gali būti veiksminga alternatyva cheminėms priemonėms, rašoma express.co.uk.
„Jei norite savo rožėms suteikti natūralią apsaugą, pasodinkite kelias česnako skilteles į rožių lysves. Tai padės atbaidyti amarus, sraiges, vikšrus ir kitus vabzdžius, norinčius sunaikinti jūsų gėles“, – sako specialistai.
Česnakuose yra sieros – junginio, kurio kvapas atbaido kenkėjus. Vabzdžiai, besiorientuojantys pagal kvapą, vengia vietų, kuriose jaučiamas sieros pėdsakas. Be to, siera veikia kaip natūralus fungicidas, padedantis sumažinti grybelinių ligų riziką.
„Česnakas – natūrali priemonė ne tik nuo vabzdžių, bet ir nuo dirvožemio suspaudimo. Jo šaknys padeda geriau cirkuliuoti orui, taip mažinant drėgmės perteklių, kuris gali skatinti pelėsio ar miltligės plitimą“, – teigia ekspertai.
Kaip tinkamai sodinti česnaką prie rožių?
- Laikas: sodinkite pavasarį, kai dirva jau šilta – paprastai balandžio pabaigoje;
- Atstumas: česnako skilteles sodinkite 20–30 cm atstumu nuo rožių krūmo, kad augalai nekonkuruotų dėl vietos ar drėgmės;
- Skaičius: aplink vieną krūmą rekomenduojama sodinti 3–4 skilteles ratu;
- Vieta: pasirinkite saulėtą vietą su gerai drenuojamu dirvožemiu – tiek rožės, tiek česnakai netoleruoja užmirkimo.
Pasodinę česnakus, būtinai laistykite augalus, ypač pavasarį, kai reikalinga daugiau drėgmės. Reguliarus stebėjimas padės užtikrinti, kad abi rūšys klestėtų. Tokia kaimynystė ne tik sumažins kenkėjų skaičių, bet ir paskatins sveikų, gausių rožių žiedų augimą vasarą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!