Iškasę pelargonijas įdėkite jas į kartoninę dėžę ar popierinį maišelį ir laikykite per žiemą, o kitą pavasarį jos vėl pradės augti ir leisti stiebus.
Pirmiausia, pelargonijas reikia iškasti prieš šalnas ir nuo šaknų nupurtyti žemę, tačiau jų nereikia nuplauti ir nebūtina pašalinti kiekvieno dirvožemio gabalėlio.
Padėkite augalus pavėsingoje vietoje ir leiskite jiems pastovėti kelias dienas, kad jie išdžiūtų. Tai padės išvengti grybelinių ir kitų ligų per žiemą, rašo gardengatemagazine.com.
Kaip išsaugoti pelargonijas per žiemą?
Pelargonijas laikyti per žiemą labai paprasta – tiesiog sudėkite jas į kartoninę dėžutę arba popierinį maišelį ir užriškite viršų.
Pelargonijas laikykite vėsioje, sausoje vietoje, maždaug 10 laipsnių temperatūroje. Maždaug kartą per mėnesį patikrinkite, ar nėra pelėsio, iš maišelio ar dėžutės išimkite nudžiūvusius lapus.
Tuo pat metu patikrinkite ir stiebus – jie turi būti tvirti. Jei rasite sudžiūvusių, išsausėjusių stiebų, juos pašalinkite ir išmeskite. Išmeskite pajuodusius arba pelėsiais pasidengusius stiebus.
Jei pastebėjote, kad augalai labai išsausėjo ir pradėjo trūkinėti, kelioms minutėms pamerkite juos į vandenį.
Taip pat rekomenduojama pelargonijas laikyti šaknimis į viršų. Teigiama, kad taip drėgmė geriau nukeliauja į stiebus. Kad ir kaip bebūtų, toks pelargonijų laikymas joms nepakenks ir net gali padėti.
Jei viską padarysite teisingai, pavasarį, likus 6-8 savaitėms iki paskutinių šalnų, galėsite jas ištraukti iš maišelio ar dėžutės ir imtis jų tvarkymo – nukirpti pernelyg ilgas šaknis, patrumpinti stiebus.
Tada jau galėsite sodinti pelargonijas į vazoną – į jį priberkite gerai sudrėkintos tinkamos žemės ir sodinkite stiebą kuo giliau, kad du apatiniai lapai būtų po žeme, nes ten išaugs naujos šaknys.