Jausmas, kai tave supa trys tonos gintaro, išties nepaprastas. 15 darbininkų diena iš dienos visus metus čia klijavo miniatiūrinius gintaro gabalėlius. Čia, viduje, tvyro 48 laipsnių temperatūra – išties karšta.
Sveikatinimo komplekso šeimininkai juokauja Kretingos rajone atradę gintaro kambarį ir lobį panaudoję pirčiai įrengti, tačiau vėliau prisipažįsta natūralų gintarą kaupę ne vienus metus, jis suvežtas iš Baltijos pajūrio. Kai jau sukaupė kelias tonas, ėmėsi juvelyrinio darbo.
„Gintaro pirčių yra iš tikrųjų daug, mes nesame pirmi su ta gintarine pirtimi, bet tokiu kiekiu gintaro mes esam pasaulyje pirmi", – kalba direktorius Ričardas Jovaiša.
Yra Lietuvoje ir gintaro kambarių, ir pirčių, kuriose keletas elementų išklijuota gintaru, tačiau ši pirtis – vien iš gintaro. Atskirai šildomi gintaro gultai, lubos, grindys, tad ši pirtis – sudėtingas kompiuterizuotas įrenginys.
„Padaryt estetinę dalį gintarinės pirties galbūt nebuvo tiek sudėtinga – sudėtinga buvo sureguliuoti klimatines sąlygas. Todėl, kad gintaras prie tam tikros temperatūros jau skiria gintaro rūgštį, kuri reikalinga žmogaus organizmui, o jeigu temperatūra viršija leistinas ribas, ji pradeda atvirkščiai, kaip ir, pavyzdžiui, litavimo būdu išsiskiria kanifolija, kuri yra jau žmogui nuodinga", – sako R. Jovaiša.
Pirtyje darbuojasi du patyrę pirtininkai, jie pataria procedūroje praleisti pusvalandį. Pati pirtis – sausa, be garo. Vienu metu čia patogiai įsitaisyti gali 15 žmonių.
„Gintaro rūgštis priskiriama yra aminorūgščių grupei ir labai teigiamai veikia mūsų organizmą. Kai mes pabūsim šitoj pirty, išgaruos ta, į aplinką patenka ta gintaro rūgštis, mes ją įkvepiam ir per odą gauname tos gintaro rūgšties, labai gerai veikia medžiagų apykaitą, pagerina kraujotaką, viską, labai naudingas dalykas yra, nepelnytai pamirštas", – pasakoja pirtininkas Jonas Pudžmys.
Tikima, kad gintaras stiprina imunitetą. Pirtininkai po pirties vaišins ir gintaro vandeniu – pataria skysčius vartoti jau pasikaitinus.
„Labai gerai atpalaiduoja nervų sistemą, ypač nervų sistemą, ir depresija sergantiems žmonėms", – sako kitas pirtininkas Eduardas Mišeikis.
Lietuvoje moksliškai gintaro nauda ar žala dar mažai tyrinėta, yra užsienio mokslininkų straipsnių apie gintaro poveikį, kol kas gintaras pas mus naudojamas tik sveikatinimo procedūroms, o ne gydymui – tam dar trūksta tyrimų. Natūralioje medicinoje pasaulyje gintaras naudojamas kone tūkstantį metų. Gintaro milteliais gydydavo žaizdas, gintaro aliejus vertinamas kaip raminantis, mažinantis skausmą.
„Estetinė, emocinė, emocinės būklės gerinimui, sakykime, streso mažinimui, medžiagų apykaitos gerinimui, grynai sveikatinimo tikslais.. Turintiems širdies ir kraujagyslių sistemos problemų, jeigu yra padidėjęs kraujospūdis", – teigia doc. dr. Giedrė Kavaliauskienė.
Na, o norintiems tokios prabangios asmeninės gintaro pirties, reikia sutaupyti bent 100 tūkst. eurų