„Žolelių nuo to yra. Jei kankina karščio bangos, prakaitavimas, padeda šalavijas. Jį geriant vis reiktų daryti pertraukas. Pagerti kelias savaites, pailsėti kokią savaitę ir vėl galite gerti.
Menopauzės metu padeda ir rasakila. Jos tikrai galite prisirinkti. Vaistingas visas augalas. Galite gerti arbatėles, tinktūrą. Ji balansuoja ir reguliuoja moteriškas bėdas: mėnesinių, menopauzės, krūtų uždegimus, tinka prieš ir po gimdymo.
Puikus augalas, gerai žinomas, bet retai renkamas yra raudonasis dobilas (trifolium pratense). Jo pilnos pievos. Irgi patartina prisirinkti. Veikia kaip fitohormonas, mažina cholesterolio lygį, veikia kaip antioksidantas, mažina vėžio riziką. Jo nereikėtų vartoti nėštumo metu ir žindant, taip pat sergant krūties vėžiu.
Fitoestrogenų, padedančių menopauzės metu gausu įvairiose pupelėse: sojos, avinžirniuose, daržo pupelėse...Dar tinka linų sėklos, uogos, sezamų sėklos, graikiniai riešutai, daigintos sėklos, įvairūs javainiai.
O į menopauzės arbatėlę dėčiau melisą, pipirmėtę, apynių spurgos, gudobelės žiedus, kraujažolę, ramunėlę, valerijono šaknį (šiuo atveju aš šaknį sumalčiaunį miltelius), rožės žiedlapius.
Dar yra tokia sodo gražuolė negražių pavadinimu - Blakėžudė (Cimicifuga simplex, cimicifuga racemosa). Vokiškai ji vadinasi išvertus sidabrinė žvakė (Silberkerze). Skamba gražiau. Ji yra kiek nuodinga, ypač uogos, tai jų nelieskit.
Vaistinė medžiaga šaknys. Jei augalą gerai pažįstate, galite išsikasti, jei ne, geriau pirkit vaistinėse. Šaknys reguliuoja karščio bangas ir nepakelia estrogeno kiekio kraujyje ir nekenkia moterims su krūties vėžio rizika.“
Šaltinis: https://www.facebook.com/JolantaSautens/