Teigiama, kad oficialus inauguracijos pobūdis reikalauja vakarinio aprangos kodo „Black tie“.
Renginio organizatoriai atkreipia dėmesį, jog įvardindami aprangos kodą „Vakarinė šventinė apranga“ siekė, kad vakaro svečiams priėmimas taptų švente, o ne rūpesčiu dėl aprangos.
Svečiams paliekama teisė patiems nuspręsti, kaip jie nori atrodyti vakariniame renginyje. Norima suteikti galimybę renginio dalyviams išlikti autentiškiems būtent jiems skirtoje šventėje.
Organizatorių nuomone, kūrybinė laisvė interpretuoti ir džiaugtis šventiniu vakaru yra brangintinas ir puoselėtinas momentas.
Tiek renginio organizatoriai, tiek dalyviai susiduria su objektyviais laiko apribojimais, kuomet daugeliui „Black tie“ aprangos kodą įgyvendinti būtų tiesiog neįmanoma. Tai dar viena priežastis, kodėl buvo nutarta jo atsisakyti.
Nuspręsta eiti demokratišku, svečių pasirinkimo laisvę užtikrinančiu keliu.
Vakarinė šventinė apranga leidžia laisvai rinktis kelis aprangos kodus. Griežtas aprangos kodas reikštų svečių pasirinkimo galimybių ribojimą ir tam tikrą socialinį spaudimą.
Pirmoji šalies pora garantuoja, kad visi šventės dalyviai bus laukiami šiltai ir nuoširdžiai, kad ir kaip jie nuspręstų pasipuošti.
Visuose inauguracijos renginiuose svarbiausi yra ir bus būtent žmonės.