Apie vakar vykusią gelbėjimo operaciją Melnragės paplūdimyje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“.
Klaipėdoje iš jūros išgelbėti skęstantys paaugliai
Veiksmas vyko vakar, liepos 3 dieną, popiet, suprastėjus oro sąlygoms – skendo paaugliai, viena išgelbėtųjų – plaukti nemokėjusi 15-metė.
Gelbėtojai primena apie saugų elgesį vandenyje ir įspėja, kad Pirmosios Melnragės paplūdimys yra pavojingas.
„Šią popietę pablogėjus oro sąlygoms Pirmosios Melnragės paplūdimyje skendo paaugliai: grįžti į krantą jiems padėjo gelbėtojai. Labiausiai nukentėjo 15 metų mergina – ji plaukti nemokėjo; prireikė ir skubios medikų pagalbos.
Norime priminti tėvams bei paaugliams: Pirmosios Melnragės paplūdimys yra vienas pavojingiausių Klaipėdos mieste – jame vos žengus žingsnį į jūrą yra staigus nuolydis, vyrauja stiprios povandeninės srovės. Tad vaikai čia turi būti itin atsargūs, o tėvai – atidūs“, – rašė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“.
Dažniausiai poilsiaujančių prie jūros daromos klaidos
Kaip anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, dažniausiai pastebimos kelios pajūryje poilsiaujančiųjų klaidos, galinčios baigtis tragedija.
„Poilsiautojai kartais nepaiso paplūdimio taisyklių. Jeigu iškelta raudona vėliava – reiškia, kad maudytis griežtai draudžiama, o jeigu tokiu laiku einama maudytis, tada numatyta bauda nuo 300 iki 600 eurų.
Mes, kiek išeina, drausminame tokius poilsiautojus, o tiems, kurie mums nepaklūsta, ginčijasi, visaip mus įžeidinėja, kviečiame policiją“, – pasakojo pašnekovas.
Palangos gelbėtojų vadas taip pat atskleidė, kad norint gerai praleisti laiką paplūdimyje ir išvengti nelaimių, svarbu laikytis kelių esminių taisyklių.
Visų pirma, jis išryškino paplūdimyje esančių ženklų stebėjimą, o vėliau kreipėsi į visas šeimas, poilsiauti atvykstančias su vaikais.
„Reikia laikytis paplūdimio taisyklių. Svarbu žiūrėti, kokia vėliava iškelta. Pavyzdžiui, jeigu raudona vėliava iškelta, tuomet maudytis griežtai draudžiama, o jeigu geltona – tuomet maudytis pavojinga.
Taip pat turiu pasakyti, kad vaikai iki 14 metų griežtai negali būti palikti vieni prie vandens. Svarbu, kad juos prižiūrėtų tetos, mamos, močiutės ar kiti suaugusieji“, – sakė jis.
Be to, jūroje būna duobių, vyrauja atgalinės srovės, kurios greitai gali pasiglemžti gyvybę.
Kaip elgtis skęstant?
J. Pirožnikas pasidalijo patarimais, kurie gali padėti išgelbėti gyvybę tiek skęstant pačiam, tiek išvydus skęstantį žmogų.
Pirmas žingsnis, pajutus, kad pradėjo nešti srovė, yra dėmesio atkreipimas į save. Palangos gelbėtojų vadas pasidalijo, kaip tai galima padaryti:
„Žmogus, kuris skęsta, papuolė į nelaimę, privalo atkreipti dėmesį į save – garsiai šūkauti, rėkauti, mojuoti rankomis, ploti rankomis į vandenį.
Svarbu, kad jį pastebėtų kiti, o poilsiautojai, negalintys jam padėti, nemokantys plaukti, geriau į vandenį tegul neina, nes vietoje vieno nukentėjusiojo bus du.“
Ką daryti pamačius skęstantį žmogų?
Pasiteiravus, ką kiti poilsiautojai gali padaryti dėl skęstančiojo gerovės, J. Pirožnikas pasidalijo keliais patarimais, kurie gali praversti.
Anot jo, pirmasis žingsnis – suteikti daiktą skęstančiajam, už kurio šis galėtų užsikabinti. Antrasis – kviesti pagalbą.
„Jeigu žmogus nuo kranto turi šaką, virvę ar šniūrą, tada reiktų duoti žmogui užsikabinti ir taip jį ištraukti. Numestas kamuolys ar vandens butelis taip pat gali padėti skęstančiajam išsilaikyti ant vandens. Vis tiek bus šiokia tokia pagalba, iki kol atvyks gelbėtojai.
Taip pat reiktų skambinti numeriu 112 arba Palangos paplūdimiams numeriu 1509 – tada susisieksite tiesiogiai su gelbėtojais“, – paaiškino J. Pirožnikas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!