Vyras tvirtina, jog ten palaidoti jo proproseneliai. „Juk žemės visiems užteks, tai kodėl taip godžiai užimamas kiekvienas kampelis – net kapinės. Visi to krašto senesni žmonės žino, kad ten laidojosi vietiniai, tačiau prieš 40 metų vienas veikėjas buldozeriu kryželius, paminklus išstumdė, nes kolūkiui reikėjo statyti sandėlius silosui.
Po Nepriklausomybės vienam asmeniui pavyko atsiimti 21 arą žemės, kita liko valstybinė. Siūlė man pirkti, bet žinojau, kad ten buvusios kapinės ir nepirkau. Nupirko kita ūkininkė. Visuomenininkė, aktyvi, bet be sąžinės graužaties gano karves ant buvusių kapinių“, – nuomone dalijosi A. Žilinskas.
Jokių sentimentų praeičiai
Jis teigė apie situaciją informavęs ir Miroslavo seniūnę, ši informaciją perdavusi rajono savivaldybės administracijai.
„Aš ir pats buvau į rajono savivaldybę kreipęsis, bet paprašė dokumentų, įrodančių, kad ten buvo kapinės. Aš dokumentų neturiu. Tai tiesa, kad kapinės neveikia apie 80 metų.
Ten neturtingesni žmonės laidojosi, kuriems sunku iki Miroslavo buvo nuvažiuoti. Kitur mažos kapinaitės išsaugotos, įtrauktos į registrą. O čia – jokių sentimentų praeičiai. Gal kultūros paveldo specialistai turėtų susirūpinti“, – kalbėjo Alytaus rajono gyventojas.