Šie paukščiai pasižymi išskirtine išvaizda – viršutinė kūno pusė yra molio spalvos, nugara – su juosvomis juostomis, sparnai su baltomis, snapas ilgas, lenktas, o kone labiausiai akį traukia vėduokliškas kuodas ant galvos.
Į kiemą atskrido retas paukštis
Tiesa, išvysti šį paukštį pavyksta ne visiems, tačiau tie, kuriems pavyko kukutį ne tik pamatyti, bet ir užfiksuoti, džiaugiasi, mat kukučiai – reti ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašyti kaip nykstantys.
„Neįtikėtina! Į Valstybinės saugomų teritorijos tarnybos kiemą pasisvečiuoti atskrido kukutis! Gal jis užsuko į mūsų Biologinės įvairovės skyriaus puoselėjamą natūralią pievą?
Lietuvoje kukučiai – reti, įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą kaip nykstanti rūšis. Gausiausia Lietuvoje gyvenančios kukučių populiacijos dalis aptinkama Dzūkijoje. Ne veltui kukutis buvo išrinktas Dzūkijos paukščiu.
Tinkamiausios vietovės kukučiui yra žemos pievos, kur naudojama mažai pesticidų. Kukutis nevengia žmonių aplinkos ir kartais apsigyvena net žmonių sodybose.
Kukučiai ypač mėgsta vietas su žema žole, kadangi jie trumpomis kojomis ir dažniausiai maitinasi vaikštinėdami žeme“, – dalijosi Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Beje, mažai kas žino, tačiau kukutis yra Sirvėtos regioninio parko simbolis – jis pavaizduotas šios saugomos teritorijos logotipe.