Tarnyba ne tik reaguoja į gyventojų pranešimus, bet ir pati nuolat stebi įvairias internetines platformas, kad apsaugotų žmones nuo galimų pavojų sveikatai.
Ragina vaistus pirkti tik vaistinėse
Akcentuojama, kad vaistai – tai ne įprasta prekė, o sveikatai jautrus produktas, kurio įsigijimas turėtų vykti tik per patikimus ir licencijuotus kanalus.
Tarnyba ragina visuomenę būti atsakingą, kritiškai vertinti internete platinamą informaciją bei prekinius pasiūlymus, o bendruomenes – labiau kontroliuoti, kas vyksta jų erdvėse.
„Norime nuoširdžiai padėkoti visiems savo sekėjams, kurie tiek asmeninėmis žinutėmis, tiek Tarnybos elektroniniu paštu praneša apie tokio pobūdžio skelbimus. AČIŪ Jums.
Atidžiai stebime socialines pokalbių, elektroninės prekybos ir kitas platformas: Facebook, Vinted, Pigu.lt, skelbiu.lt ir kitas. Susisiekiame su jomis iš karto, kai pastebime, jog kažkas siūlo įsigyti vaistų. Raginame tai daryti ir Jus.
Labai norėtųsi, kad tūkstančius žmonių vienijančios bendruomenės, tvarius sprendimas įgyvendinančios ir šiais besididžiuojančios organizacijos atsakingiau vertintų savo narių paskyras.
Visiems skaitmeninės erdvės dalyviams, elektroninės prekybos šalininkams norėtųsi darkart priminti išlikti budriems, kritiškai vertinti tai, kas ir ką parduoda ir atminti, kad vaistai yra ypatinga prekė, perkama tik vaistinėse, prieš tai pasikonsultavus su gydytoju ar vaistininku. Ne draugė, ne kaimynas, ne internetas diagnozuoja ligas ir skiria gydymą.
Dėmesio. Nelicencijuotose vietose parduodami preparatai gali būti visai ir ne vaistai, o neaiškios kilmės produktai, pristatomi kaip vaistai, taip pat tai gali būti pasibaigusio galiojimo ar netinkamai laikyti vaistai.
Atsakomybę už savo sveikatą pirmiausia turime prisiimti ir mes patys, kiekvienas iš mūsų.
Taip pat primename, kad visus vaistus reikėtų pirkti tik legaliose prekybos vietose arba jų internetinėse svetainėse, kurios yra pažymėtos specialiu logotipu, nurodančiu, kad šioje vaistinės internetinėje svetainėje pirkti vaistus yra saugu.
Logotipu galima pasitikėti tik tada, kai jį paspaudus atsiranda vaistinių, parduodančių vaistus nuotoliniu būdu sąrašas (Lietuvos atveju, šią informaciją matysite Tarnybos svetainėje).
Daugiau aktualios informacijos nuorodoje“, – rašoma įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!