Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Jau valstybinės institucijos leidžia mūsų valstybėje vietoj Telšiai,užrašyti Telšė.
@violeta Nuostabu! Palaikoma, gerbiama ir vertinama vietinė tarmė. O kuo jus tai taip įžeidė?
Tikrai kalbėkime lietuviškai Lietuvoje o ne taikykimės prie kitataučių jie turi taikytis juk į Angliją ar Vokietiją nuvažiavus niekas tau kita kalba neatsakys
@Aaaa O kas yra? Ar kaimynai su jumis nori anglų kalba kalbėtis? Ar savivaldybėj tarnautoja prašo kalbėti angliškai? Kokių jūs ten problemų su tuo turite?
Gal Jūs pati tokia
Sysiojanti mergelė
@Jankus Ale iš kur tiek britkumo? Tikiuosi tamsta neženotas, nedirbat su žmonėmis ir net kačiukų ir šuniukų nelaikot. Ne kas ten visiems kurie šalia jūsų. ..
Prie kalnų parko kažkodėl plėvesuoja Ukrainos vėliavos o juk dainų šventė lietuvių
@Na Matyk tautą o ne vėliavas skaičiuok
@Na Jeigu nesupratote, tai čia yra dėl to, kad dauguma lietuvių palaiko Ukrainos tautą besiginant nuo sunaikinimo. Atitinkama yra ir mūsų šalies oficiali pozicija. Vėliavos yra tos paramos deklaravimas. Tai tik tiek. Visai nieko pavojingo ar blogo. Gerai pailsėkite, nuveikite sau malonių dalykų ir tos vėliavos neatrodys jums pilnos neteisybės, pavojų ar kokio kitokio blogio. Jos labai svarbios ir reikalingos. Net gi jeigu mūsų tarpe yra pervargusių, irzlių, nelaimingų žmonių, mes vistiek turim kelti tas vėliavas ir daryti kitus svarbius darbus.
Stebint per TV koncertą dukra (10 m.) sako: "Mama, kaip džiaugiuosi, kad esu lietuvė". Taip paglostė širdį. Džiaugiuosi.
Tu
Verkiai
O

Smaukiau
@F Na matai, ir abiems gerai. Džiaugiuosi už tave. Man atrodo net nuleidai, kaip buvo smagu tokį "bajerį" suskėlus.
Nuostabi šventė
Jei jau save pristatome tokiais lietuvybės puoselėtojais, tai būtų labai pravartu žinoti, kad žodis "aplamai" nieko bendro su lietuvių kalba neturi. Jis turi daug bendro su ta kalba, kurią norėtume pamiršti.
Taip, dainos nuostabios, ir daugybė žmonių jomis gėrisi, nors skaitant tekstą atrodo, kad tik ji viena Kernagio palikimą vertina. O galbūt čia tik pradedančio žurnalisto rašinėlis, skirtas papildyti straipsnių kiekį.
@Lietuvybė kalboje aplamai (=apskritai – žodžio apskritai negalima keisti prieveiksmiais bendrai ar aplamai, nes nesutampa šių prieveiksmių reikšmės – kai reikia ką nors apibendrinti, nusakyti bendrais bruožais, vartokime žodį apskritai);
@Lietuvybė kalboje Veikiausiai šis rašinėlis tiesiog mėgėjo nuoširdžiai išsakytos mintys. Pasidžiaukime drauge.
Seniai reikia neleisti anglškų užrašų Lietuvoje, jei tai neužsienio kapitalo įmonė. Lietuvoje turi būti tik lietuviški pavadinimai. Tai reikia pradėti nuo restoranų, kavinių, viešbučių, parduotuvių pavadinimai. Kad eidamas gatve jaustum jog esi Lietuvoje. Registruojant įmonių pavadinimus, reikia neleisti užsienio kalba pavadinimų. Čia nekalbu apie tarptautinių įmonių tinklus, kur jos atpažįstamos visame pasaulyje. Bet gaila jog ant viešojo maitinimo įmonių dingo lietuviški užrašai: "kavinė, baras, restoranas, arbatinė", kaip ir ant viešbučių dingo užrašas: "viešbutis", galime pamatyti tik "hotel", "motel" ir kitomis kalbomis, bet lietuviško užrašo nerasim. Gal verslininkams tapo per ilgas žodis? Nuvykus į kitas šalis man įdomu skaityti jų kalba kaip skamba viešbutis, restoranas, parduotuvė ir t.t. Negaliu žiūrėti kaip televizijoje pristato lietuvaičių atliekamą dainą anglų kalba, pasako anglišką jos pavadinimą ir net nesivargina išversti į lietuvių kalbą. Atrodo jog visi supranta ir nereikia vargintis.
@Algimantas NUO viešojo maitinimo įmonių dingo... Kaip ir NUO viešbučių dingo...
@Algimantas Tu siūlai vėl grįsti i Rusijos akupacijos laikus? Jei taip eik tu na.... Parduotuvės ir kavinės pasivadino angliškai jie mūsų lietuvybės negadina. Taip kad nerašyk nesąmonių.
@Lietuvis Aš gyvenu Lietuvoje, ir man visų pirma reikia lietuviškai, anglų kalba mums yra svetima, ji reikalinga bendravimui su kitais, atvykstantiems pas mus.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos
Į viršų