Šis neįprastas reiškinys sukėlė daugybę klausimų gamtos mylėtojams dėl galimų aplinkos pokyčių.
Toks reiškinys, nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti neįprastas, privertė susimąstyti – iš kur atsirado tiek daug negyvų vabzdžių? Ar tai natūralus procesas, ar galbūt signalas apie aplinkos pokyčius?
Gamtininkas paaiškino neįprastą reiškinį
Apie tai, ką reiškia Smiltynėje užfiksuotas drugelių antplūdis, naujienų portalui tv3.lt pasakojo gamtininkas Deividas Makavičius.
Anot jo, nuotraukose dominuoja būtent drugeliai, kurie šiuo metu aktyviai ieško veisimosi teritorijų ir migruoja.
„Matosi spungės ant delno, o geltonas drugelis yra citrinukas – būtent ši rūšis Lietuvoje yra viena gausiausių. Atėjus šalčiams daugelis drugelių miršta, tačiau citrinukai žiemoja Lietuvoje ir pavasarį vėl atgyja. Jie yra vieni ilgiausiai gyvenančių drugelių mūsų krašte“, – aiškina gamtininkas.
Pasak jo, baltieji drugeliai, matomi nuotraukose, greičiausiai yra vadinamieji baltukai – jų rūšių yra kelios, o plačiausiai žinomi kopūstiniai baltukai, kurių vikšrai dažnai naikina kopūstus daržuose.
Kodėl kai kurie drugeliai išplauti į krantą?
Paklaustas, kodėl tokie vaizdai užfiksuoti būtent prie jūros, gamtininkas paaiškina: tai – migracijos pasekmė.
„Drugeliai galėjo išsiristi ir padėti kiaušinėlius kontinentinėje Lietuvos dalyje. Jie ne visada deda kiaušinėlius vienoje vietoje – padeda ant vieno augalo, tada nuskrenda ir padeda ant kito, taip plečia savo gyvenimo teritoriją“, – teigia jis.
D. Makavičius pasakoja, kad dalį drugelių vėjai atpučia iš kitų Baltijos regiono šalių, pavyzdžiui, Estijos ar Latvijos, o kai kuriuos drugelius, kuriems nepavyko kirsti jūros, bangos išneša į krantą.
„Būna, kad stipresni vėjai iš priešingos Baltijos jūros pusės perneša drugelius į mūsų pajūrį. Jie bando kirsti jūrą, bet supratę, kad nespės, grįžta palei krantą. Tokia migracija labai primena paukščių elgesį“, – aiškina pašnekovas.
Gamtininkas pabrėžia, kad tokie reiškiniai – natūralūs, ir pamačius būrius vabzdžių nereikėtų jų trikdyti.
„Tai yra gamtos procesas. Palikime drugelius ramybėje – jie atlieka savo vaidmenį ekosistemoje“, – primena jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!