• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

29-erių vilnietės Robertos kieme karaliauja visų taip numylėtos hortenzijos. Nors merginos kieme jos atsirado tik prieš 3 metus, tačiau savo žiedų gausa ir gražumu aplenkia net gi kai kurių jau patyrusių sodininkų gėles.

10

29-erių vilnietės Robertos kieme karaliauja visų taip numylėtos hortenzijos. Nors merginos kieme jos atsirado tik prieš 3 metus, tačiau savo žiedų gausa ir gražumu aplenkia net gi kai kurių jau patyrusių sodininkų gėles.

REKLAMA

Pradėjusi pokalbį Roberta pabrėžė, jog nėra botanikė ir sodininkystės profesionalė, tačiau sutiko pasidalinti patarimais, kurie suveikė jai auginant hortenzijas. 

Hortenzijomis mergina domėtis pradėjo tada, kai įsigijo savo pirmuosius namus ir ieškojo, ką gi čia gražaus pasisodinti ir papuošti aplinką. Kiemas didelis nėra, tačiau Roberta norėjo jį užpildyti, bet nenorėjo apkrauti skirtingais augalais, nes mergina mėgsta minimalizmą.

Tuomet idėjų ji pradėjo ieškoti internete bei pamatė, jog hortenzijos atrodo labai gražiai, o pradėjus jomis domėtis labiau suprato, kad ir didelės priežiūros jos nereikalauja. Net gi nereikia apdengti žiemai, nes jos puikiai atlaiko šalnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu, kai tik pradėjo domėtis hortenzijomis, populiarios buvo šluotelinės, todėl nusprendusi sekti mados tendencijomis bei išsirinkusi norimas gėles jas įsigijo.

REKLAMA

„Dabar mano kieme auga dvi pirmosios mano hortenzijos „Vanille Fraise“ ir šiais metais nusipirkau dar vieną „Polar Bear“, nes jos išskleidžia didelius žiedus, o likusias pasodinau į vazonus – jos taip pat šluotelinės. Taigi iš viso turiu 6 hortenzijas“, – suskaičiavo Roberta.

Robertos kieme karaliauja hortenzijos

Kadangi tai buvo pirmosios gyvenime merginos gėlės, kurias pasodino kieme, o ne į vazonus namuose, apie jų priežiūrą ji nieko nežinojo ir net per daug nesidomėjo:

REKLAMA
REKLAMA

„Mintis buvo tokia, kad jei joms mano kieme nepavyksta natūraliai, su minimaliomis pastangomis augti – aš jų ir neauginsiu, o bandysiu užsiauginti kažką kito.“

Tačiau pasirodo, kad pastangų įdėti net nereikėjo, o hortenzijos auga ir su kiekvienais metais vis didėja ir gražėja. Roberta pripažįsta, jog pirmaisiais metais bijojo jas laistyti, nes nežinojo, ar jos mėgsta drėgmę, tačiau surizikavusi suprato, jog drėgmę šios gėlės tiesiog dievina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau įvairiose hortenzijų mylėtojų grupėse socialiniuose tinkluose mergina pastebėjo ir patarimų, kaip genėti ir rūpintis hortenzijomis, tačiau nusprendė jų vis tik negenėti, o rudenį tik nukirpti žiedus po šalnų. – „Čia mano visas genėjimas.“

„Mano didžiausia priežiūra yra hortenzijų gausus laistymas, laistau jas kiekvieną dieną, nes kitu atveju lapeliai nuvysta. Tai buvo mano didžiausias iššūkis vos pradėjus jas auginti, o šiemet pirmą kartą dar ir patręšiau su specialiomis trąšomis.

REKLAMA

Esu ne kartą pastebėjusi grupėse, jog sodininkai tręšia natūraliomis trąšomis. Naudoja maisto produktus, pila net gi kefyrą. Aš kefyrą pilu į šaltibarščius“, – juokiasi Roberta ir priduria, jog eksperimentuoti su naminėmis trąšomis prisibijo.

Atskleidė, kaip jas prižiūri 

Mergina įsitikinusi, jog vienas svarbiausių aspektų, auginant hortenzijas yra vieta, kurioje jos auga. Robertos kieme jos pasodintos saulės šviesoje, neturi jokio pavėsio, neskaitant vėlus vakarus, o taip pat labai svarbu ir žemė – ji turi būti rūgšti.

REKLAMA

Didelio pasiruošimo žiemai taip pat nereikia. Po pirmųjų šalnų šių gėlių žiedai pasidaro rudi, vadinasi, kad jos nuvysta, todėl Roberta žiedus nukerpa, tačiau tuomet gaunasi puiki dekoratyvinė kompozicija namuose.

„Aš jų nedangstau, prieš žiemą nieko su jomis nedarau ir per žiemą jos išsilaiko kuo puikiausiai, nebijo jokios šalnos, net didžiausios minusinės temperatūros“, – džiaugiasi mergina.

Paklausta apie tai, kokių augalų Robertos kieme galime rasti be hortenzijų, pašnekovė atsako, jog augina keletą spygliuočių augalų, o į vazonus kasmet sodina petunijas. Taip pat mėgino auginti ir smilgas, su kuriomis įvyko kuriozas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Su smilgomis turiu didesnę istoriją nei su hortenzijomis. Taip pat internete radau labai gražias smilgas, Argentinines kortaderijas, kurios labai gražiai žydi, tačiau, pasirodo, Lietuvoje nežiemoja, o aš jas auginau kaip žiemojančias, todėl pavasarį teko išrauti, nes jos visos supuvo.

Bet aš nusprendžiau nepasiduoti. Pagalvojau, kad man jų labai reikia. Mane net įspėjo viena gėlininkė, kad jos yra pritaikytos augti Pietų Ameirkoje ir Lietuvoje tikrai pražus, tačiau mano ryžtas ir noras turėti jas savo kieme nugalėjo.

REKLAMA

Rudenį pabandžiau jas išsikasti ir pasodinti į vazonus bei parsinešti namo, o pavasarį planavau jas pasodinti atgal į kiemą, tačiau jos net namie neišgyveno, todėl pasidavusi pasodinau miskantus“.

Ateityje Roberta daug eksperimentuoti su augalų rūšimis nebenori, todėl artimiausiuose planuose turi pasodinti kieme dar daugiau hortenzijų arba bijūnų.

kas moteriškei su lūpom?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų