Būtent tai yra labai dažna klaida – daugelis žmonių kambarinius augalus žiemą perlaisto. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo orchidėjų laistymo ledo kubeliais metodas – viena ekspertė sako, kad tai kontraversiška tema, nes toks laistymas orchidėjoms gali net ir pakenkti.
Natalie Deveraux, produkcijos ekspertė iš „Serenata Flowers“ sako: „Orchidėjų laistymas ledo kubeliais yra kontraversiška tema šių augalų augintojų tarpe.
Šį būdą mėgstantys žmonės sako, kad taip orchidėjas prižiūrėti paprasčiau, ypač pradedantiesiems, nes taip gėlių neperlaistysite, bet augalams, visai kaip žmonėms, vandens poreikis priklauso ir nuo išorinių faktorių. Visuomet rekomenduojame remtis bendra nuovoka ir nuojauta, o ne griežta laistymo strategija ar kokiu nors konkrečiu metodu“.
Rekomenduoja naudoti kambario temperatūros vandenį
Jei orchidėjas laikote šilčiausiame namų kambaryje, joms gali reikėti daugiau vandens. Vandens poreikis taip pat priklauso nuo metų laiko ir nuo to, ar kartais nepamirštate jų palaistyti, rašoma express.co.uk.
Ekspertė paaiškino: „Mes taip pat rekomenduojame naudoti kambario temperatūros vandenį daugumai augalų, nes per šaltas vanduo gali būti tikras šokas šaknims, o ledo kubeliai padidina šį pavojų“.
Laistymas ledo kubeliais per ilgą laiką gali numarinti orchidėjų lapus ir sustabdyti augimą. Tačiau kambarinių augalų atveju didžiausias pavojus yra perteklinis laistymas. Per didelis kiekis vandens gali supūdyti orchidėjas, bet nepakankama drėgmė taip pat joms kenksminga.
Orchidėjas reikia reguliariai purkšti vandeniu, bet taip, kad vandens nepatektų ant pačių žiedų
„Beards and Daisies“ įkūrėjas Jo Lambellis taip pat pasidalino geriausiai savo patarimais apie orchidėjų priežiūrą. Jo sakė: „Orchidėjos yra vieni seniausių kambarinių augalų, ir jos niekada neišeina iš mados.
Esminis šio augalo priežiūros elementas yra drėgmės palaikymas – orchidėjas reikia reguliariai purkšti vandeniu, bet taip, kad vandens nepatektų ant pačių žiedų“.
Vandenį purkšti galima iš paprasto buteliuko su purkštuku. Žiemos metu orchidėjoms reikalinga ypatinga priežiūra – jos turi būti laikomos atokiai nuo karščio šaltinių ir skersvėjų.
Jo pridūrė: „Orchidėjas laikykite atokiai nuo sausų karšto oro srovių ir skersvėjų, nes jie gali jūsų augalą išdžiovinti. Dėl drėgmės poreikio geriausia vieta joms yra virtuvė ar vonia, tik pasirūpinkite, kad augalas gautų pakankamai šviesos, bet ne tiesioginių saulės spindulių.
Jei orchidėja negaus pakankamai šviesos, jos žiedai nesiskleis, o kalbant apie laistymą, orchidėjų drėgme reikia pasirūpinti kas savaitę, tuo pačiu metu prižiūrint, kad vandens ji negautų per daug.
Laistykite tik tuomet, jei palietus viršutinį mišinio sluoksnį jis yra sausas, ir jei pakėlę vazoną jaučiate, kad jis labai lengvas. Stebėkite, kad mišinys nebūtų permirkęs ir vandens nepilkite tiesiai ant lapų“.