• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilniuje keičiasi atliekų rūšiavimo tvarka – gyventojai turės rūšiuoti ne tik plastikines, popierines, metalines ar stiklines pakuotes bei antrines žaliavas, bet ir maisto atliekas

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilniuje keičiasi atliekų rūšiavimo tvarka – gyventojai turės rūšiuoti ne tik plastikines, popierines, metalines ar stiklines pakuotes bei antrines žaliavas, bet ir maisto atliekas

REKLAMA

Siekiant, kad perėjimas prie naujosios tvarkos būtų kuo paprastesnis, jau nuo šiandien (gruodžio 11 d.) vilniečiai gali be papildomo mokesčio atsiimti maisto rūšiavimui skirtas priemones – vienkartinius oranžinius maišelius ir specialias daugkartinio naudojimo talpas.

Jos miesto gyventojams dalinamos Vilniaus m. savivaldybėje, sostinės seniūnijose bei Vilniaus didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.

Pagal nuo kitų metų pradžios įsigaliosiančią tvarką maisto atliekas sostinės gyventojai bus kviečiami kaupti oranžinės spalvos vienkartiniuose maišeliuose, kuriuos tvirtai užrišus reikės išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Šios atliekos Vilniaus MBA (mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose) bus atskiriamos nuo kitų ir paverčiamos kompostu, o maišeliai perdirbami.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniečių patogumui priemones pradėta dalinti iš anksto

Siekiant, kad prie naujosios tvarkos gyventojams pereiti būtų kuo paprasčiau, vilniečiai nuo gruodžio 11 dienos gali iš anksto atsiimti maisto atliekoms atskirai rūšiuoti skirtas priemones: oranžinės spalvos vienkartinius maišelius (pagamintus iš ne mažiau kaip 90 proc. perdirbtų medžiagų) ir ilgalaikio naudojimo 7 litrų tūrio talpas. Į pastarąsias namuose bus galima patogiai įdėti oranžinius maišelius ir taip atskirai kaupti maisto atliekas.

REKLAMA

Oranžiniai maišeliai ir talpos atliekoms laikyti šiuo metu jau dalinami Vilniaus m. savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), sostinės seniūnijose bei Vilniaus didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.

Tikslias maisto atliekų rūšiavimui skirtų priemonių dalinimo vietas ir kitą aktualią nuolat atnaujinamą informaciją galima rasti interneto svetainėje www.atliekuetiketas.lt.

Nuo 2024 m. sausio mėn. maisto atliekų rūšiavimo priemonių dalijimo vietų sąrašas bus papildomai išplėstas, kad sostinės gyventojai oranžinius maišelius ir daugkartinio naudojimo talpas galėtų atsiimti dar patogiau ir arčiau savo gyvenamosios vietos.

REKLAMA
REKLAMA

Visoje ES įgyvendinamo pokyčio dalis

Atskirai tvarkyti maisto atliekas nuo 2024 m. numato Lietuvos teisės aktai, o šiuos pokyčius visas Europos Sąjungos (ES) valstybes nares įpareigojo įgyvendinti ES direktyva. Maisto atliekų atskyrimas nuo bendro srauto leidžia padidinti bendrą atliekų perdirbimo efektyvumą, tausoti gamtos išteklius, sumažinti maisto švaistymą bei išnaudoti maisto atliekų antrinio panaudojimo potencialą.

„Maisto atliekas namuose rūšiuoti reikia labai panašiu principu kaip daugelis jau įpratę daryti su plastiko, popieriaus ar stiklo pakuotėmis ir antrinėmis žaliavomis – dedant jas į atskirą talpą. Tad neabejoju, kad vilniečiai greitai pripras prie naujosios tvarkos, o suteikiamos priemonės tą leis padaryti dar paprasčiau ir patogiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat kviečiame sostinės gyventojus būti solidariais ir pasirūpinti bei paimti maisto atliekų rūšiavimo priemones artimiesiems, kaimynams, draugams, kurie to negali padaryti savarankiškai“, – sako Tomas Vaitkevičius, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktorius.

VAATC primena, kad maisto atliekoms priskiriamos visos organinės kilmės, biologiškai yrančios atliekos, pavyzdžiui: netinkami vartoti maisto produktai (būtinai išpakuoti), žievės, lupenos, graužtukai, arbatos ir kavos tirščiai, arbatos pakeliai, kambariniai augalai ir jų dalys, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, vartoti netinkami maisto papildai (išpakuoti) ir kt.

Šitie maišeliai juk nenukris iš dangaus. Kažkam į kišenę eis labai dideli pinigai. Ivardinkit šitą didelių pinigų įsisavintoja
O antra maisto atliekos taip greitai nesikaupia . Jūs siūlote žmonėms gyventi pastoviai prarugusioje kiaulideje ? Eikit nx
kaip suprasti "turės rūšiuoti" ? Kuo daugiau rūšiuoji, tuo labiau brangina. Skaičiuoja nuo kv.m., o ne nuo žmonių. Nuo tos minutės, kai oficialiai praneš apie pabrangusį š. mokestį, ne tik maisto nerūšiuosiu, bet ir stiklo, popieriaus, elektroninių atliekų, baterijų - viskas eis į vieną konteinerio skylę. Komsomolcas bybkunskas, su savo tūkstantine darmajedų gauja, UŽKNISO.
Eilinis miesto butas ~50 kv/m, virtuvėje 6 kv/m kurioje telpa dėžė mišriom šiukšlėms, dėžė stiklui, dėžė kartonui, dėžė vaistams, dėžė elementams (batareikom) ... nieko tokio, tikrai rasim vietos dar vienai dėžei
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų