Ekspertai pataria gerai pagalvoti, ar verta miegoti nuogiems. Siekiantiems kokybiško miego, ekspertai vieningai sutaria ir pataria: gera mintis – atsisakyti įpročio miegoti be drabužių, rašoma forbes.com.
Šia tema „Forbes“ komentavo dr. Audrey Wells, „ResMed“ miego sveikatos specialistė, Preeti Gopinath – Parsonso mados mokyklos Tekstilės fakulteto direktorė ir docentė, bei Lara Smith – patalynės prekės ženklo „SOMÉ“ generalinė direktorė, kurios pasidalijo įžvalgomis apie sveikus ir žalingus miego įpročius.
Gausaus prakaitavimo problema
Miegant be pižamos, čiužinys ir paklodės tampa pirmąja apsauga nuo drėgmės – tai ypač aktualu, jei esate linkę prakaituoti naktimis ar gyvenate karšto klimato šalyje, kur sunku pabėgti nuo kaitros.
Kaip primena dr. A. Wells, „pižama veiksmingai sugeria kūno riebalus ir skysčius (taip, prakaituojame ir miegodami), tad miegant be jos šį darbą atlieka patalynė“. Tai gali sukelti nepatogumų bei trumpalaikių arba ilgalaikių miego sutrikimų.
L. Smith pabrėžia, kad žmonėms, kurie miega nuogi, vertėtų gerai pergalvoti savo pasirinkimą – miegant pižama iš orui pralaidžių medžiagų yra reikalinga.
„Jei miegate karštą naktį ir prakaituojate, paskutinis dalykas, kurį turėtumėte daryti – tai miegoti nuogi, – perspėja ji. – Drėgmę reguliuojančios pižamos greitai sugeria prakaitą ir nukreipia juos nuo odos, todėl liekate sausi ir išvengiate prakaito sankaupų.“
Kad išvengtumėte perkaitimo, Parsonso mados mokyklos Tekstilės magistrantūros direktorė ir docentė P. Gopinath rekomendavo rinktis pižamas iš natūralaus audinio, pavyzdžiui, pagamintas iš bambuko viskozės ar liocelio audinio:
„Liocelis gaminamas iš eukalipto medienos drožlių – regeneruoto celiuliozės pluošto – ir pasižymi puikiomis drėgmę išsklaidančiomis savybėmis, suteikiančiomis vėsinimo efektą, o bambukas pasižymi puikiomis antimikrobinėmis ir sugeriamosiomis savybėmis.“
Odos problemos
Nemalonumai lovoje nesibaigia ties patalyne. Purvas, pleiskanos, dulkės ir riebalai, susikaupę ant čiužinio, gali pernešti alergenus tiesiai ant jūsų odos. Drabužiai padeda ją apsaugoti.
Be to, tam tikros paklodžių medžiagos gali sukelti bėrimus ir sudirgimą, ypač jautrią odą turintiems asmenims.
Poliesteris ir kiti sintetiniai audiniai sulaiko drėgmę, skatina trintį ir trukdo natūraliam prakaito išgaravimui, o tai gali neigiamai paveikti odos sveikatą.
Investuodami į kokybišką pižamą, galite išspręsti daugumą šių problemų – ypač jei reguliariai skalbiate patalynę ir renkatės natūralias orui pralaidžiaus medžiagas, tokias kaip liocelio ar ekologiškos medvilnės.
Gali nukentėti bendra higiena
Ne veltui ekspertai rekomenduoja skalbti patalynę kas savaitę ar dvi. Plastikos chirurgas dr. Anthony Youn iš Trojos Williamo Beaumonto ligoninės savo populiariame vaizdo įraše paaiškino, kad žmogus per dieną 15–25 kartus nevalingai išskiria dujas; jei tai vyksta miegant nuogam, mikroskopinės išmatų dalelės pasklinda ore ir lieka ant patalynės.
Dr. A. Youn teigia, kad dėvėdami apatinius drabužius galite sumažinti šių dalelių plitimą. Tai tik dar kartą patvirtina, kad daugeliui žmonių miegoti vilkint pižamą yra geriausia idėja.
Vis dėlto dr. A. Youn priduria, kad ginekologai moterims dažnai rekomenduoja miegoti be apatinių, siekiant palaikyti makšties sveikatą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!