• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miegas yra neatsiejama sveiko gyvenimo būdo dalis. Tyrimai rodo, kad blogas miegas veikia hormonus, fizinę būseną ir smegenų funkciją. Tačiau yra daug būdų, kaip optimizuoti savo miegą.

Miegas yra neatsiejama sveiko gyvenimo būdo dalis. Tyrimai rodo, kad blogas miegas veikia hormonus, fizinę būseną ir smegenų funkciją. Tačiau yra daug būdų, kaip optimizuoti savo miegą.

REKLAMA

Nors sunku kontroliuoti veiksnius, trikdančius miegoti, tačiau galite pratintis prie įpročių, kurie pagerins jūsų miego kokybę. Dr Emeka, dirbtinio intelekto ir gyvenimo būdo treniruočių programos „Freeletics“ prekės ženklo ambasadorius, pasiūlė savo rekomendacijas.

Laikykitės režimo

Natūralus kūno laikrodis veikia nustatytoje laiko kilpoje, derindamasis prie saulėtekio ir saulėlydžio. Tyrimai parodė, kad neteisingi miego įpročiai gali išreguliuoti kūno laikrodį ir tada sumažėja požymių, kurie signalizuoja smegenims, kad laikas miegoti.

Ėjimas miegoti tuo mečiu metu ir meditacija prieš miegą užtikrina didesnę galimybę gerai išsimiegoti. Stresas ir nerimas gali turėti neigiamos įtakos miego kokybei ir trukmei, rašo express.co.uk

REKLAMA
REKLAMA

Kvėpavimas ir kiti relaksacijos būdai padeda sumažinti stresą bei išlaikyti sveiką darbo-gyvenimo pusiausvyrą. Rekomenduotina nuosekliai atsikratyti streso mankštinantis ir medituojant.

REKLAMA

Mankštinimasis

Ekspertai mano, kad optimalus mankštinimasis gali pagerinti miegą. Charlene Gamaldo, Howardo apygardos bendrosios ligoninės Johno Hopkinso miego centro medicinos direktorė, sakė:

„Turime tvirtų įrodymų, kad mankštinimasis padeda greičiau užmigti ir pagerina miego kokybę. Vis dar nėra vieningos nuomonės, kuriuo paros metu geriausia mankštintis“.

Ribokite pogulių skaičių

Jei dieną prigulate ne tuo metu, greit sulauksite neigiamos reakcijos. „Loma Linda“ universiteto miego sutrikimų centro medicinos direktorius dr. Ramiz Fargo sako, kad dauguma žmonių gali dieną nusnausti ir vis tiek mėgautis sveiko miego ciklu, tačiau žmonės, kurie kovoja su nemiga, turėtų vengti snūstelėjimų.

REKLAMA
REKLAMA

Jei naktį miegate labai budriai, dienos miegas tik paaštrins problemą ir padarys žalos nakties miegui. Dienos miegas turėtų būti ribojamas iki 30 minučių ir jo reikėtų vengti antroje dienos pusėje.

Pasirūpinkite optimaliai palankia aplinka

Manoma, kad rami aplinka miegamajame skatina geresnį miegą. Tyrimai parodė, kad miego kokybė pagerėja, kai sumažėja triukšmo ir šviesos. Maloni temperatūra taip pat įtakoja miego kokybę, o optimaliausia miegamojo temperatūra yra apie 18 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ribokite kofeiną

Kofeinas yra naudingas ir jį vartoja daugelis. Viena jo dozė padidina dėmesį ir energiją. Tačiau kavos vartojimas vakare per daug stimuliuoja nervų sistemą ir neleidžia naktį kūnui pilnai atsipalaiduoti.

Kalbant apie kasdienį kofeino vartojimą, svarbu kiek ir kuriuo paros metu jį vartojate, be to, turėtumėte žinoti, kiek kofeino yra konkrečiuose gėrimuose. Arbata, energetiniai gėrimai, gaivinamieji gėrimai bei šokoladas taip pat įskaičiuojami į suvartotą dienos kofeino kiekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų