• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugeliui išgirdus žodį mezgimas, prieš akis greičiausiai iškyla toks vaizdas: vyresnio amžiaus moteris sėdi supamajame krėsle, nuobodžiauja ir dienas leidžia ką nors megzdama. Mažame kaimelyje gyvenanti 29-erių Monika Peganova šį gana stereotipinį įsivaizdavimą sudaužo į šipulius. Dar mokykloje pradėjusi megzti, šiandien ji turi savo prekės ženklą ir aplinkinius žavi nepaprasto grožio darbais.

15

Daugeliui išgirdus žodį mezgimas, prieš akis greičiausiai iškyla toks vaizdas: vyresnio amžiaus moteris sėdi supamajame krėsle, nuobodžiauja ir dienas leidžia ką nors megzdama. Mažame kaimelyje gyvenanti 29-erių Monika Peganova šį gana stereotipinį įsivaizdavimą sudaužo į šipulius. Dar mokykloje pradėjusi megzti, šiandien ji turi savo prekės ženklą ir aplinkinius žavi nepaprasto grožio darbais.

REKLAMA

„Kai kurie žmonės mano, kad mezga tik mūsų mamos arba močiutės neturėdamos ką veikti. Tačiau tai yra labai prasmingas užsiėmimas, kuris duoda apčiuopiamą rezultatą.

Labai mažai jaunų žmonių užsiima šia veikla, jaučiu pareigą išlaikyti šį amatą ir parodyti, kad rankų darbo mezginiai gali būti ne tik šiuolaikiški, bet ir modernūs ar net labai seksualūs.

Ši veikla man suteikia laisvę, daugybę galimybių, drąsos ir džiaugsmą matant laimingas savo klientes“, – sako M. Peganova.

REKLAMA
REKLAMA

Mezgimo mokėsi pati

Drabužių kūrėja jau mokykloje pajuto norą dėvėti unikalius drabužius ir būti stilinga. Dėl šios priežasties ji pradėjo mokytis nerti ir megzti.

REKLAMA

„Man buvo 17 metų, kai pradėjau mokytis mezgimo technologijų. Mane patraukė didelės mezgimo galimybės, sudėtingiausi raštai ir įspūdingi dizainai, kuriuos pristatydavo garsiausi pasaulyje mados ženklai.

Į priekį mane vedė smalsumas ir begalinis noras savo rankomis sukurti kažką nepaprasto, neįprasto, ko niekada neturėjau savo spintoje“, – kaip mezgimas atsirado jos gyvenime prisimena Monika.

Palaipsniui vienas po kito gimė nuostabūs dirbiniai – įvairūs plaukų aksesuarai, papuošalai, skrybėlės. Vis labiau tobulėdama Monika ryžosi ir iki tol didžiausiam iššūkiui ir išbandymui – savo rankomis sukurti suknelę. Ji neslepia, kad tai pareikalavo daug darbo ir kantrybės, tačiau rezultatas atpirko visus sunkumus.

REKLAMA
REKLAMA

„Neturėdama jokių dizaino mokslo pagrindų ir patirties, aš pasinėriau į kūrybinį nuotykį. Savo mintyse susidėliojusi suknelės modelį ir kūrimo procesą, aš daugybę vakarų ir naktų praleidau ją kurdama.

Pirmuosius savo žingsnius atsimenu taip, lyg jie būtų įvykę vakar. Ne kartą teko ardyti ar pradėti iš naujo. Tačiau tai neatbaidė manęs, nes noras ir troškimas sukurti įsivaizduojamą suknelę buvo didesnis už bet kokias abejones. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš turėjau svajonę, kad vieną dieną sukursiu gražiausią suknelę, kokią esu turėjusi. Visi sunkumai, tinkamo dydžio, modelio sukūrimas, mane motyvavo dar labiau siekti savo svajonės“, – pasakoja kūrėja.

Ji atskleidžia, kad neįstojusi į savo svajonių specialybę – dizainą, savo pirma sukurta suknele pasipuošė atsiimdama istorijos bakalauro diplomą.

REKLAMA

Įkūrė savo prekės ženklą

Monika tvirtai žinojo, kad gyvenime nori užsiimti mezgimu ir drabužių kūrimu, todėl be jokių dvejonių pasirinko šį kelią. Tiesa, jame būta ir šiokių tokių nusivylimų.

„Išėjusi iš samdomo darbo, aš puoliau kurti pirmąją rūbų kolekciją, kurią pristačiau socialiniuose tinkluose. Tai buvo pirmasis mano nusivylimas, privertęs suabejoti savo jėgomis. Tada nepardaviau nė vieno savo rūbo“, – šiandien plačiai šypsodamasi tai prisimena Monika.

REKLAMA

Ji neslepia, kad sunkiausia buvo tai, jog ji neturėjo žinių ir supratimo, kaip reikia įgyvendinti savo tikslus, o ir pažįstamų rate neturėjo žmogaus, kuris galėtų užvesti ant kelio ir patarti. Monika viską darė savo jėgomis ir būtent taip, kaip jai atrodė geriausia.

„Supratau, kad tik sukurti kolekciją neužtenka. Nuo tada ėmiau intensyviai mokytis, eksperimentuoti, lipti per savo baimes, kad tik galėčiau ne tik gaminti gražius mezginius, su kuriais moterys atrodo unikaliai, bet ir puoselėti kuriamo prekės ženklo vertybes, tikėjimą, kad aistringai dirbantys žmonės visada pasieks savo svajones, tikslus“, – dalijasi kūrėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikėdama savo jėgomis ir pasimokiusi iš klaidų, Monika 2017 metų pabaigoje įkūrė savo prekės ženklą. Iš pradžių ji viską darė viena – nuo siūlų, medžiagų atrinkimo iki galutinio rūbo pagaminimo ir pardavimo. Šiandien kartu su ja dirba profesionalių mezgėjų komanda, kuri darbais džiugina ne tik moteris, bet ir vyrus, vaikus.

Monika pasakoja, kad į ją dažniausiai kreipiasi moterys, ieškančios unikalių rūbų, o mezginiai puošia ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių gyventojus.

REKLAMA

„Dažniausiai mezginių kreipiasi moterys, kurios ieško kokybiškų, tvarių, natūralių, komfortiškų, išskirtinių mezginių. Jie keliauja po Europos šalis: Vokietija, Norvegija, Olandija, Švedija, Airija...

Pastebiu, kad atsiranda vis daugiau lietuvaičių, kurios taip pat ieško kokybiškų, natūralių rūbų, vis daugiau klienčių sugrįžta. Vienoms tenka rūbus kurti ištisus metus. Pasitaiko individualių užsakymų su pageidavimais sukurti vienetinę, rankų darbo suknelę. Prie jų tenka dirbti net mėnesį laiko“, – sako ji.

REKLAMA

Nors daug kam gali atrodyti, kad mėnesį kurti suknelę yra itin ilgas laiko tarpas, iš tiesų, kartais tai gali užtrukti ir kur kas ilgiau.

„Aš savo kūrybinį potencialą išreiškiu nerdama sudėtingų raštų ir technikų sukneles. Dažniausiai tokias sukneles kuriu mėnesį laiko, tačiau esu turėjusi ir kur kas sudėtingesnių projektų, prie kurių teko dirbti ir porą ar net daugiau mėnesių. Šiuo metu kaip tik dirbu prie vieno didžiausių savo projektų, kurį kuriu jau kelis mėnesius“, – prasitaria Monika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skatina tvarią madą

Drabužių dizainerės sukurti mezginiai ne vieną palieka be žado. Ne viena moteris sako, kad būtent tokia yra jos svajonių suknelė. Monika sako, kad daugelis idėjų gimsta pačio proceso metu, nebijant eksperimentuoti, o įkvėpimo ji semiasi iš gamtos.

„Esu kilusi iš mažo Lietuvos kaimelio, kuris buvo ir iki šiol yra apsuptas nuostabios gamtos. Vaikystė prabėgo stebint įspūdingus metų laikų virsmus ir kiekvienas paliko antspaudą mano mezginiuose... Žiemos šaltis ir savotiška ramybė įkvėpė sukurti mėlynos spalvos megztinį, pavasario atgimimas – spindinčią geltoną suknelę, vasaros šiluma – lengvą it pūkas baltą suknelę, rudens spalvų įvairovė – rudą kardiganą“, – sako Monika.

REKLAMA

Vienas iš dalykų, lemiančių kūrėjos sėkmę – tai, kad jos verslas nėra paremtas tik gamyba ir pardavimu. Monika turi kur kas aukštesnių siekių ir tikslų.

„Kurti grožį, šviesti moteris bei paskatinti jas taip pat kurti gražesnį ir šviesesnį mūsų visų gyvenimą. Mes visi norime sveikai maitintis, pirkti ekologišką maistą, ekologiškas grožio priemones. Reikėtų nepamiršti, kad rūbai taip pat turi įtakos mūsų sveikatai, todėl ekologiška mada tampa vis populiaresnė ir aktuali.

REKLAMA

Akivaizdu, kad tokie gaminiai kainuoja brangiau, bet reikėtų nepamiršti, kad juos nešiosime taip pat ilgiau. Ypač nerti rūbai – jie gali būti perduoti kelioms kartoms. Rūbas mums turi tarnauti ir teikti naudą, komfortą, gerą pojūtį ir žinoma būti stilingas“, – dėsto moteris.

Jai svarbu nuolatos mokytis, stebėti ir domėtis įvairiomis mezgimo galimybėmis. Monikos galvoje nuolat verda naujos idėjos ir netradiciniai sumanymai, kuriuos ji siekia įgyvendinti, tik tam ne visada užtenka laiko. Kūrėja atvirai sako, kad sunkiausias dalykas jos veikloje yra galutinio rezultato laukimas.

REKLAMA
REKLAMA

Gyvenimą kaime laiko didžiuliu privalumu

Monika jau minėjo, kad gyvena ir kuria mažame kaimelyje, ir šiuo sprendimu yra visiškai patenkinta. Nors kartais žmonės mano, kad geresnės galimybės yra tik miestuose, ji su šia mintimi nesutinka.

„Gyventi kaime yra didelis privalumas, nes tai leidžia labiau koncentruotis ir skirti daugiau laiko veiklai.  Nereikia stovėti spūstyse, o ir kaimo gamta turi daug privalumų, ji įkvepia kūrybai.

Būtent kaimo gamta mano veiklą pasuko tinkama linkme, aš kuriu gamtą tausojančius gaminius. Atstovauju tvariai madai, kurios vienas iš prioritetų – gamtos tausojimas. Dirbu tik su natūraliais siūlais ir mezginiai yra ypač tausojantys aplinką, nes iš prigimties yra labai mažai atliekų, nėra išmetamų audinių likučių.

Manau nėra svarbu kur gyveni, svarbiausia yra tai, ką darai, kiek pastangų ir laiko tam atiduodi. Nuo to priklauso rezultatai, kuriuos pamato kiti ir juos įvertina. Šiandien naujausių technologijų dėka mes apie save galime siųsti daugybę žinučių kitiems.

Tai ir stengiuosi daryti, savo vardą užsitarnauti darbais, kuriuos mato ne tik mano aplinkos žmonės, bet ir tie, kurių aš nepažįstu“, – pokalbį baigia Monika ir priduria, kad ir sau, ir kartu dirbantiems žmonėms nuolat kelia naujus iššūkius ir taip skinasi kelią į sėkmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų