Dr. Adamas Statenas, „One Day Tests“ klinikos direktorius ir NHS bendrosios praktikos gydytojas, pasidalijo „dažniausiai pasireiškiančiais“ požymiais, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
Kraujo krešuliai dažnai susidaro didžiosiose blauzdos ir šlaunies venose, todėl šiose srityse dažniausiai ir pasireiškia apie krešulių susidarymą įspėjantys simptomai, rašo express.co.uk.
Kraujo krešulius išduoda 3 simptomai
Gydytojas sakė: „Dažniausi požymiai yra stiprus skausmas arba maudimas blauzdoje, vienos kojos patinimas ir išsiplėtusios arba patinusios kojų venos.“
Nors priežasčių, kodėl gali pasireikšti minėti simptomai, gali būti daug, gydytojas paaiškino, kad jei kreipsitės laiku, sveikatos priežiūros specialistas galės nustatyti simptomų priežastį ir paskirti reikiamus tyrimus.
Kai kraujo krešuliai susidaro giliosiose venose, tai tampa liga, vadinama giliųjų venų tromboze, sutrumpintai – GVT. Nerimą kelia tai, kad GVT gali būti kur kas grėsmingesnės sveikatos problemos pradžia.
Dr. A. Statenas sakė: „Labiausiai nerimaujame dėl atvejų, kai dalis krešulio atitrūksta ir patenka į plaučius, tai yra, įvyksta plaučių embolija.
Plaučių embolijos požymiai yra dusulys, kosulys, kuris gali būti su krauju, arba krūtinės skausmas, ypač aštrus skausmas, kuris sustiprėja giliai įkvėpus arba kosint.
Šios būklės požymiai ir simptomai priklauso nuo krešulio dydžio ir nuo to, ar pažeidžiamas vienas, ar abu plaučiai.“
Jei manote, kad jums kojoje susidarė kraujo krešulys, patariama pasikonsultuoti su gydytoju. VIs dėlto, jei jaučiate nerimą keliančius simptomus, pavyzdžiui, stiprų krūtinės skausmą arba dusulį, rekomenduojama nelaukiant kviesti greitąją medicinos pagalbą.
Kaip ir teigė gydytojas, šie anksčiau paminėti simptomai gali būti įspėjamieji požymiai, kad kraujo krešulys nukeliavo į plaučius ir sukėlė gyvybei pavojingą būklę, kurią reikia gydyti nedelsiant – kiekviena minutė yra aukso vertės.