Pasak „Get Laid Beds“, per pastaruosius tris mėnesius termino „miegojimas su kojinėmis“ paieška išaugo 86 proc., o tai rodo, kad vis daugiau žmonių bando išsiaiškinti, ar tai gerai, ar blogai.
Duomenys rodo, kad termino „miegojimas su apatiniais drabužiais“ paieška taip pat padidėjo 40 proc., rašo express.co.uk.
Tačiau sveikatos ekspertė dr. Deborah Lee JAV dienraščiui „Daily Express“ pasakojo, kokie drabužiai jums kenkia, kai juos tenka dėvėti per naktį.
Kojinės
Ji sakė: „Kojinės, kurias mūvite miegoti, ypač jei jas mūvit ilgą laiką, gali pabloginti kraujo apytaką, ypač jei jos yra per ankštos. Geriausia būtų pasirūpinti, kad pižama ar bet kas, su kuo miegate, nebūtų sukišta į kojines, kad jos dar labiau nespaustų.
Kitas variantas būtų mūvėti kojines, kurios yra vienu dydžiu didesnės nei įprastai nešiojate, taip neabejotinai užtikrinant, kad kraujotaka ir toliau vyktų kaip įprastai.“
Kojinės taip pat gali pernešti bakterijas, pavyzdžiui, E. coli, todėl, ekspertė perspėja, jog atsigulę į lovą su tomis pačiomis kojinėmis, kurias mūvėjote visą dieną, greičiausiai padidinsite infekcijų riziką.
Apatiniai
Dr. D. Lee sakė: „Nėra jokios priežasties dėvėti apatinius lovoje, ypač kelnaites.“
Ji sakė, kad tai ne tik gali būti nepatogu, bet ir dėl to gali atsirasti daugiau drėgmės, todėl padidėja bakterijų dauginimosi ir infekcijų tikimybė.
Prigludusios pižamos
Ekspertė sakė: „Panašiai kaip ir miegant su kojinėmis, aptempti drabužiai gali riboti kraujotaką, dėl to blogiau miegate, o nepatogumai gali jus pažadinti.
Kuo labiau aptempti drabužiai, tuo mažesnė tikimybė, kad miegodami galėsite laisvai judėti, o tai reiškia, kad snaudžiant gali nepavykti patogiai įsitaisyti.“
Dr. D. Lee patarė: „Jei dėvite pižamą, venkite sintetinių ir kietų, standžių medžiagų miego drabužių ir verčiau rinkitės medvilninius.