Šiemet bendruomenių projektai orientuoti į prasmingą vaikų laisvalaikį po pamokų: įvairius įgūdžius lavinančias veiklas, susibūrimo vietų ar bendrų erdvių įkūrimą, laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą, popamokinėms veikloms reikalingos įrangos įsigijimą ir t.t.
„Mūsų organizuojamas iniciatyvų konkursas šiemet skaičiuoja dešimtmetį – tai jubiliejinis konkursas. Jau prisidėjome prie arti 100 idėjų įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose – tai ir aplinkos tvarkymo projektai, bendruomenių erdvių kūrimas, edukacinės programos ir dalijimosi iniciatyvos, rašoma pranešime spaudai.
Kiekviena bendruomenė pati nusprendžia, kas pagerintų jos narių gerovę, o mes finansiškai prisidedame prie bendruomenėms reikalingiausių sprendimų.
Šiais metais iniciatyvų konkurso tema paskelbėme vaikų užimtumą bei gerovę – mūsų atlikta apklausa parodė, jog būtent kokybiškas vaikų laisvalaikis bendruomenėms šiuo metu yra labai aktuali tema“, – kalba Jolanta Bivainytė, minėto prekybos tinklo generalinė direktorė.
Apie konkursą
Šiais metais paraiškas iniciatyvų konkurse pateikė apie 200 dalyvių iš visos Lietuvos. Aktyviau konkurse dalyvavo regionų, kaimų bendruomenės. Pirmajame vertinimo etape sudarytas trumpasis finalininkų sąrašas – visos gautos paraiškos buvo patikrintos ir įvertintos išorės ekspertų pagal jų profesines kompetencijas, konkurso prioritetines sritis bei formalius reikalavimus.
Virginija Šetkienė, viena iš minėto prekybos tinklo iniciatyvų konkurso išorės ekspertų-komisijos narių, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė, teigia, kad finansinė parama yra reikšminga pagalba įgyvendinant bendruomenėms aktualius projektus.
„Šis konkursas visuomet labai laukiamas, nes turėdamas aiškias taisykles, kartu jis neįspraudžia bendruomenių į ankštus biurokratinius rėmus įgyvendinimo etape – paliekama pakankamai erdvės ir kūrybiškumui, ir lankstumui.
Tai didelis privalumas bei išskirtinumas. Parama duoda postūmį vėliau išplėsti projektus pritraukiant daugiau paramos arba tęsti ir pildyti jau pradėtas įgyvendinti idėjas“, – teigia V. Šetkienė.
Neringa Juškienė, Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacijos direktorė, šiais metais prisijungusi prie konkurso vertinimo komisijos, džiaugiasi, jog kaimo bendruomenės labai aktyvios ir turi puikių idėjų.
„Projektai labai skirtingi, mat realybė didesniuose miestuose ir kaimuose bei mažuose miesteliuose kitokia – čia apskritai trūksta popamokinės veiklos jaunimui ir padėtį pakeistų net tokie paprasti dalykai kaip sporto aikštės įrengimas ar sutvarkymas.
Na o miestuose, kur vaikams ir jaunimui veiklos netrūksta, aktualiau daugiau dėmesio skirti specialiųjų poreikių turinčių vaikų ir jaunimo grupėms”, – teigia N. Juškienė.
Dar viena iniciatyvų konkurso komisijos narė – „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė sako išskyrusi projektus, kuriuose matoma aiški lyderystė – profesionalūs ar entuziastingi žmonės, kurie nuosekliai skiria laiko bendruomenės vaikams bei jaunuoliams.
„Bendruomenės turi įvairių erdvių ir įrangos, tad svarbu, kad procese būtų ir komanda, prisiimanti atsakomybę ir lyderystę paįvairinti vaikų popamokinę veiklą, ugdyti įgūdžius bei pasitikėjimą.
Man paliko įspūdį tie projektai, kur investicijos leidžia skleistis tokiai lyderystei, įtraukiant daugiau jaunųjų bendruomenių narių arba pasiūlyti jiems didesnę veiklų įvairovę“, – pasakoja A. Rusteikienė.
Antrajame konkurso etape bendruomenių paraiškos bus vertinamos minėto prekybos tinklo atstovų komisijos ir visuomenės, kuri gali balsuoti internetu. Į finalą patekusius bendruomenių projektus galima rasti ir palaikyti čia: https://www.maxima.lt/mes-bendruomene
Už projektą balsuoti galima vieną kartą per dieną. Balsavimas vyks iki birželio 13 d. imtinai.
Geriausi projektai bus išrinkti susumavus išorės ekspertų, minėto prekybos tinklo atstovų ir viešojo internetinio balsavimo rezultatus.
Kiekvienam konkurse nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.