• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mama pasidalino pribloškiančiomis negyvo gimusio kūdikio nuotraukomis: įspėja moteris „įsiklausyti į savo kūną“. Kristei buvo atliktas gimdymo sužadinimas ir ji ištvėrė 12 valandų sąrėmių, kai laiku nebuvo diagnozuota jos preeklampsija, rašoma mirror.co.uk.

6

Mama pasidalino pribloškiančiomis negyvo gimusio kūdikio nuotraukomis: įspėja moteris „įsiklausyti į savo kūną“. Kristei buvo atliktas gimdymo sužadinimas ir ji ištvėrė 12 valandų sąrėmių, kai laiku nebuvo diagnozuota jos preeklampsija, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA

Mama pasidalino širdį veriančiomis negyvo gimusio kūdikio gimdymo nuotraukomis – 32 savaičių berniukui sustojo širdis. Kristė Watson iš Viktorijos Australijoje nusprendė šiomis nuotraukomis pasidalinti „Facebook“, tikėdamasi, kad „nė vienai mamai, nė vienai šeimai netektų išgyventi tokio skausmo, širdgėlos ir praradimo“, kokį teko patirti jai.

20-metė kavinės darbuotoja sako, kad po trijų sunkių persileidimų buvo sunku susitaikyti su tuo, kad yra besilaukianti vieniša mama, bet tai vis tiek buvo „pati gražiausia patirtis“.

REKLAMA
REKLAMA

Ji džiaugėsi savo kūnu, kuris buvo pakankamai stiprus, kad galėtų nešioti kūdikį, kai ji pati to nebesitikėjo, bet 26-ąją nėštumo savaitę jai kilo įtarimas, kad kažkas ne taip.

REKLAMA

„Žinojau, kad kažkas negerai.“ – paaiškino ji. – „Todėl, kad man baisiai ištino pėdos ir veidas, galvos skausmai nepraeidavo savaitėmis, neryškiai mačiau, mano kraujospūdis šokinėjo aukštyn ir žemyn, žinojau, kad tai nėra normalūs „nėštumo simptomai“.

Bet po daugelio vizitų pas gydytojus, kelionių į ligoninę ir iš jos, net po bandymo kreiptis į kitą ligoninę, kad gaučiau antrą nuomonę, man buvo pasakyta, kad visa tai – normalu.“

REKLAMA
REKLAMA

Kristė sako, kad kitas šešias savaites ji kaskart atvykusi pasitarti su gydytojais buvo išsiunčiama atgal namo.

Kad serga preeklampsija, ji sužinojo tik po nėštumo pradžios praėjus 32 savaitėms ir penkioms dienoms, kai ant jos lovos prisėdusi slaugytoja apie tai pranešė. Preeklampsija – tai sutrikimas, sukeliantis aukštą kraujospūdį ir didelį baltymų kiekį šlapime.

Slaugytoja Kristei taip pat pranešė, kad jos vaikelio širdis nebeplaka.

Po trijų dienų jai buvo sužadinti sąrėmiai ir po 12 valandų skausmų ji pagaliau rankose laikė savo negyvą kūdikį, kurį ji pavadino Kaycenu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji jį nuprausė, aprengė kūdikio drabužėliais ir paguldė į vaikišką lovytę, apsuptą pliušinių meškiukų.

Kristė moteris įspėja klausyti savo intuicijos, „reikalauti atsakymų“ ir užtikrinti, kad jų būtų klausomasi.

„Paskutinius savo sūnaus judesius jutau liepos 26 dieną, apie pusę devynių ryte, o kitą rytą, šeštą valandą jo širdis jau nebeplakė.“ – sako Kristė. – „Vieną dieną visi mano gyvenimo planai, visas mano pasaulis sukosi aplink sveiką kūdikį mano pilve, o kitą dieną man buvo sužadinti sąrėmiai ir turėjau gimdyti miegantį kūdikį.

REKLAMA

Savo nuostabų mažylį praradau dėl to, kad sveikatos apsaugos sistema mane nuvylė ir manęs nesiklausė, kai žinojau, kad kažkas ne taip.

Buvau priversta matyti dėl sūnėno, anūko ir pusbrolio mirties sielvartaujančią savo šeimą, pati veriama širdgėlos, nes niekam pernelyg nerūpėjo man padėti, kai to reikėjo.

Noriu, kad žmonės sužinotų apie mano istoriją, kad visi žinotų – jei nujaučiate, kad kažkas negerai, kovokite, kad gautumėte atsakymus, važiuokite pas gydytojus vėl ir vėl, kol jie išsiaiškins, kas ne taip, kol būsite išklausyti.

REKLAMA

Nes aš dabar grįžtu namo, į vaiko kambarį, pilną visko, ko reikėjo mažylio auginimui.

Matau tuščią lovelę, kurioje mano sūnui niekada neteko miegoti, knygas, kurių man niekada neteko jam skaityti, jo mėgstamiausius drabužėlius, kurių man niekada neteko jam apvilkti – visa tai todėl, kad gydytojai manęs nesiklausė.

Dabar grįžtu namo tuščiomis rankomis, kankinama tokios širdgėlos, kad išgijimui prireiks labai daug laiko.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo širdį veriantį įrašą ji užbaigia prašymu kitoms moterims klausytis, ką jų kūnas nori joms pasakyti – ir reikalauti, kad gydytojai jas tirtų tol, kol bus aiškūs visi atsakymai.

„Prašau, įsiklausykite į savo kūną – žinau, kad ne visi žmonės patiria tokį stresą, kokį patyriau aš paskutinėmis savo sūnaus gyvenimo savaitėmis.

Turime ne mažiau rūpintis patys savimi, negaliu net įsivaizduoti kitos mamos, kuri turėtų jaustis nuvylusi savo vaiką, kaip jaučiuosi aš.“

REKLAMA

Ji pridėjo: „Jei norite, dalinkitės šiuo įrašu – nenoriu, kad tai atrodytų lyg kaltinimas kažkam.

Noriu, kad žmonės sužinotų, ką man teko išgyventi ir kokiu nors būdu padėti užkirsti kelią tokiems įvykiams kieno nors kito gyvenime!“

Visą Kristės įrašą galite perskaityti čia.

Preeklampsija – tai sutrikimas, pasireiškiantis nėščioms moterimis antrojoje nėštumo pusėje arba netrukus po gimdymo.

REKLAMA

Jo požymiai turėtų būti nustatomi gydytojų, tačiau kai kuriais atvejais sutrikimas pasireiškia šiais simptomais, nurodomais Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos:

• pėdų, kulkšnių, veido ir rankų tinimas dėl skysčių užlaikymo • stiprus galvos skausmas • regos sutrikimai • skausmas po šonkauliais

Nors daugelis preeklampsijos atvejų nėra sunkūs, nestebimas ir negydomas šis sutrikimas gali motinai ir kūdikiui sukelti rimtų komplikacijų. Kuo ankstyvesnė diagnozė - tuo geresni rezultatai.

Jei pastebite šiuos simptomus, nedelsiant kreipkitės į gydytojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų