Šįkart ji bus kiek ilgesnė nei įprastai ir truks net keturias dienas. Meteoagent.com praneša, kad artimiausia audra užklups gegužės 23-26 dienomis.
Kone visas šias dienas vyraus vidutinio stiprumo magnetinė audra, jos indeksas sieks 4 balus, tačiau gegužės 24 d. indeksas pasieks 5 balus, tai „Meteoagent“ traktuoja kaip ganėtinai stiprią magnetinę audrą.
Gegužės 27-ąją bus ramiau, K indeksas sieks tik 2 balus, tačiau visai netrukus, jau gegužės 28 dieną, indeksas vėl kilstels iki 4 balų. Tiesa, tik vienai dienai, paskutinės mėnesio dienos nusimato ramios.
Patarė, kaip apsisaugoti
Vieni pastebi, kad magnetinių audrų metu jaučiasi prasčiau, kiti sako nejaučiantys visiškai jokio poveikio, net mokslininkai nėra vieningai nutarę, ar jos kenkia sveikatai.
Tačiau tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, apie 20 proc. Padaugėja infarkto ir insulto atvejų, rašo europeantimes.news.
Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.
Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.
Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.
Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.
„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tie, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija, atvirkščiai, jis ima kristi.
Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“