• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moduliniai nameliai Lietuvoje populiarėja ne tik tarp verslo atstovų, bet ir tarp gyventojų. Nors kai kurie reiškia nepasitikėjimą šių stebėtinai greitai ir nebrangiai „išdygstančių“ namų tipui, šalyje jų paklausa tik didėja.

12

Moduliniai nameliai Lietuvoje populiarėja ne tik tarp verslo atstovų, bet ir tarp gyventojų. Nors kai kurie reiškia nepasitikėjimą šių stebėtinai greitai ir nebrangiai „išdygstančių“ namų tipui, šalyje jų paklausa tik didėja.

REKLAMA

Apie tai, kaip veikia ši statybų sistema, kuo ji išsiskiria ir kokios tendencijos vyrauja rinkoje, pasakoja įmonės „Moduliniai pastatai“ direktorius Paulius Bružas.

Statybos procesas perkeliamas į gamyklą

Moduliniai namai iš esmės skiriasi nuo tradicinės statybos tuo, kad didžioji dalis darbų atliekama gamykloje, o ne statybų aikštelėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirkėjas gauna jau surinktą gaminį – tai reiškia, kad jam nereikia rūpintis medžiagomis ar statybomis sklype. Namelis atkeliauja į vietą jau paruoštas montavimui“, – aiškina P. Bružas.

REKLAMA

Šis pasirinkimas vilioja daugelį, ypač jei nesinori vargintis statybų leidimui gauti.

Pasak P. Bružo – moduliniams nameliams dažnai jo nė nereikia, nes esama sklypų, kuriuose be leidimo galima statyti gyvenamosios paskirties pastatus iki 50 kv. metrų.

Domina tiek gyventojus, tiek verslus

Pašnekovas pastebi, kad moduliniai statiniai šiuo metu domina dvi grupes: verslą ir individualius gyventojus.

REKLAMA
REKLAMA

Verslo atveju, moduliniai pastatai pasirenkami dėl praktiškumo – juos galima naudoti kaip biurus, sandėlius ar pagalbines patalpas, ypač tais atvejais, kai darbuotojų skaičius greitai auga arba nuomojamos erdvės nebeatitinka poreikių, o tradiciniu būdu statyti papildomus priestatus užtruktų ilgiau, nei galima laukti.

Tuo tarpu gyventojų segmentas pamažu atsisako didelių namų idėjos.

„Daugėja žmonių, kurie ieško mažesnio, iki 50 ar 80 kvadratų būsto – tiek kaip laikinam poilsiui gamtoje, tiek nuolatiniam gyvenimui“, – teigia P. Bružas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, tam įtakos turi tiek ekonominės, tiek biurokratinės priežastys. Taip pat, įtakos turi žmonių pomėgis leisti daugiau laiko gamtoje, toliau nuo miesto šurmulio.

Kuo pasidomėti prieš renkantis modulinį namą?

Paklaustas apie dažnai viešai pasitaikančias kritikas dėl kai kurių modulinių namelių kokybės, P. Bružas komentuoja, kad pavienių nekokybiško darbo ar defektų atvejų pasitaiko visose statybų srityse.

REKLAMA

„Kaip ir bet kuriame statybų sektoriuje, tam tikri defektai neišvengiami. Svarbu, kaip į tai reaguoja gamintojas – ar problema pripažįstama ir šalinama“, – komentuoja jis.

Anot jo, prieš renkantis modulinį namą verta pasidomėti gamintojo patirtimi, klientų atsiliepimais ir kaip reikiant įsigilinti, kas įeina į pasirinktą komplektaciją. Tokiu atveju nusivylimo išvengti bus lengviau, o rizikos – mažiau.

REKLAMA

Statybos trukmė ir kaina gali nustebinti

Vienas iš dažniausiai minimų modulinių namų pliusų – greitas įgyvendinimas.

Tradicinio, įprasto gyvenamojo namo statyba dažniausiai užtrunka virš metų, o pasirinkę modulinį namelį gyventojai gali jame įsikurti vos po kelių savaičių ar kelių mėnesių, priklausomai nuo namo dydžio bei užsakovo poreikių.

Paprastesni moduliai, anot P. Bružo, gali būti pagaminami vos per 6–8 savaites. Tiesa, tokie nameliai dažniausiai nebūna pritaikyti gyvenimui ištisus metus, o tik laisvalaikiui šiltuoju metų laiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didesni, iki 80 kv. m, projektai gali užtrukti iki 3–4 mėnesių.

Kainos, anot pašnekovo – labai įvairios. Nors kai kurie renkasi modulinį namą dėl ženkliai pigesnės kainos, šie pastatai gali būti ir brangesni. Vis dėlto, net ir brangesnės kategorijos moduliniai pastatai nesiekia tradicinių namo statybų kaštų.

„Kvadratinio metro kaina gali prasidėti nuo maždaug 400 eurų, bet gali siekti ir 1000 eurų, priklausomai nuo įrangos, šildymo, apdailos ir kitų elementų. Minimalus variantas, skirtas sezoniniam naudojimui, gali kainuoti apie 10 tūkst. eurų“, – sako P. Bružas.

REKLAMA

Vis dažniau tampa nuolatine gyvenamąja vieta

Nors moduliniai nameliai anksčiau buvo siejami su poilsiu ar laikinu apsistojimu, šiandien jie vis dažniau pasirenkami ir kaip ilgalaikio būsto sprendimas.

Pasikeitęs požiūris į nuosavą gyvenamąją erdvę, mažesnis plotas ir paprastesnė statyba tampa reikšmingais faktoriais, lemiančiais jų populiarėjimą.

„Tai tarsi „naujieji sodai“, – teigia P. Bružas, – žmonės juos pritaiko ir trumpalaikiam, ir nuolatiniam gyvenimui.“

REKLAMA
Konteineris ir liks konteineriu. Užsakytas straipsnis.
Užsakyta rašliava.
nu nebent užkelsit vilniuje ant kokio barako stogo. o tai studentui nėr kur gyventi :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų