• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šv. Kalėdos – tai metas, kai namai prisipildo jaukumo, širdis – šilumos, o erdvė tarp žmonių – artumo. Tai viena gražiausių metų švenčių, kuomet visi, nepaisydami kasdienio skubėjimo, susiburia drauge, kad pasidalytų džiaugsmu, nuoširdumu ir prasmingomis akimirkomis. Kunigas Ričardas Doveika sako, kad katalikams šv. Kalėdos yra visų duotų Dievo pažadų išsipildymas.

Šv. Kalėdos – tai metas, kai namai prisipildo jaukumo, širdis – šilumos, o erdvė tarp žmonių – artumo. Tai viena gražiausių metų švenčių, kuomet visi, nepaisydami kasdienio skubėjimo, susiburia drauge, kad pasidalytų džiaugsmu, nuoširdumu ir prasmingomis akimirkomis. Kunigas Ričardas Doveika sako, kad katalikams šv. Kalėdos yra visų duotų Dievo pažadų išsipildymas.

REKLAMA

Pasak jo, šv. Kalėdos yra religinė šventė ir istorinis Dievo įsikūnijimo įvykis, kai Dievas tampa žmogumi.

Dievas nepavargsta nuo žmogaus

Kunigas R. Doveika teigia, kad tikintiems žmonėms, katalikams ir krikščionims, Kalėdos yra visų duotų Dievo pažadų išsipildymas. Tai reiškia, kad nuo įvykių rojuje, kai Adomas ir Ieva pasirinko gyvenimą už rojaus ribų, prasidėjo tamsos ir blogio įsiterpimas į žmonių santykius, taip pat bandymai nutraukti žmogaus ryšį su Dievu.

Pasak jo, todėl šv. Kalėdos simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą ir žmogaus santykio su Dievu atkūrimą.

„Iš rojaus žmonėms Dievas pasakė: „Aš jūsų nepaliksiu, aš susigrąžinsiu jus ten, kur jums priklauso būti.“ Žmogaus vieta yra ramybės, taikos, gyvenimo, nemirtingumo ir laisvės erdvė.

REKLAMA
REKLAMA

Visą išganymo istoriją, kurią mes, krikščionys, kartu su žydais švenčiame, Dievas vedė mus link šio duoto pažado išpildymo. Kristaus įsikūnijime mes atpažįstame šio pažado išsipildymo laiką“, – teigė jis.

REKLAMA

R. Doveika teigia, kad šv. Kalėdos yra tas metas, kai Dievas pasilenkia prie žmogaus. Švęsdami šv. Kalėdas, turime sau priminti didžiąją žinią, ateinančią iš Dievo: 

„Kiekvienais metais, kai krikščioniškas pasaulis švenčia Kalėdas, mes švenčiame viltį, meilę ir Dievo liudijimą: „Dievas nėra pavargęs nuo žmogaus.“

Švęsdamas Kalėdas, galiu savęs paklausti – ką galiu nuveikti savo viduje, kaip galiu atnešti Dievą į savo gyvenimą?

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt tai reiškia peržengti savo egoistiškumą, nutraukti karus, prievartą, nesąžiningumą, godumą, neapykantą, intrigas ir apkalbas“, – pridūrė kunigas.

R. Doveikos teigimu, krikščionio atsakymas į Dievą, kuris nepavargsta nuo žmogaus, yra darnos ir tvarkos susigrąžinimas į savo gyvenimą, vidų, santykius, aplinką.

„Dėl to tikinčiam žmogui Kalėdos visuomet yra dar kartą supratimas, kad tikintis žmogus yra kitaip mąstantis, kito elgesio, aukštos kultūros, aukštos prabos žmogus. Žmogus, kuris savo buvimu pašventina aplinką ir suteikia prasmės kasdienybei, į kurią mes įžengiame pradėdami liturginius metus“, – pažymi jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krikščionys – džiaugsmą švenčiantys žmonės

Kunigas R. Doveika taip pat priduria, kad po Kūčių vakarienės ir naktinių Mišių, šv. Kalėdų dieną Dievo tauta vėl susirenka į bažnyčią, kad švęstų ir apmąstytų Dievo žodžiu skelbiamą įsikūnijimo stebuklą.

„(Dievo tauta, – tv3.lt) dalijasi eucharistijos duona, švenčia mišias, linki vienas kitam ramybės. Dieną bažnyčioje šurmuliuoja šventinis, nuoširdus bendruomenės gyvenimas, labai dažnai bažnyčiose apsilanko Kalėdų senelis, šv. Mikalojus.

REKLAMA

Bažnyčioje yra įrengiamos eglės, prakartėlės, išoriniai ženklai, kurie teikia džiaugsmą, džiugesį, kurie leidžia švęsti“, – pasakoja kunigas.

Be to, jis priduria, kad krikščionis yra džiaugsmą švenčiantis žmogus, tik visa tai jis daro bendruomenėje, o krikščionys, būdami kitoniški, tampa Dievo tauta.

„Šios dvi dienos yra džiugesio, džiaugsmo ir šventimo dienos, nes Dievas yra su mumis, mūsų, jis yra kartu, mes, būdami su juo, esame tie, kurie iškęsime bet ką ir keliausime per savo gyvenimo istoriją su Dievu”, – sako jis.

REKLAMA

Be to, R. Doveika priduria, kad esame priversti paskleisti kuo daugiau gėrio savo aplinkoje, nes daugiausiai pasaulio, pasak jo, pakeitė tos istorinės asmenybės, kurios labiausiai mąstė apie dangų ir savo vietą amžinybėje: „Šv. Kalėdos yra mano atsakomybės už žemę, žmogų, istoriją.“

Siunčia palinkėjimą

Paklaustas apie tai, ar sukomercializavimas nesikerta su tikrąja šventės svarba, kunigas pažymėjo, kad krikščionys turi tam priešnuodį – nesupasaulėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, jei matome, kad negalime fiziškai atsispirti spindinčioms reklamoms ir vartotojiškumui, tačiau esame laisvi ir neleidžiame tiems dalykams trikdyti savo vidaus, tai reiškia, jog turime drąsos ir įrankių atsiriboti savo mąstymu. Tokiu atveju šie dalykai mūsų iš tiesų nelabai paliečia.

„Kai turiu įrankius – bendruomenę, bažnyčią, savo šeimą, vertybes ir tradicijas – esu tvirtai įsišaknijęs šiame turtingame lobyne. Tokiu atveju jokia komercija, jokios pasaulietinės mados ar tendencijos neprasiskverbia pro mano pastatytą gerumo barikadų sieną.

REKLAMA

Aš nekritikuoju, nesipiktinu – tiesiog apsisprendžiu chaotiškume remtis tuo, ką turiu ir suprantu. Turiu priešnuodį – tikėjimą ir gerumo barikadą“, – atskleidė jis.

Kunigas R. Doveika šv. Kalėdų proga linki nuoširdžiai patikėti – patikėti, kad Dievas niekada nuo žmogaus nepavargo, ir suprasti, jog jo buvimas gyvenime yra mūsų prabangios kelionės garantas.

REKLAMA

„Dievas, kuris yra su mumis – jame yra mūsų ateitis, dabartis, gyvenimas, likimas ir mūsų nemirtingumas.

Nuoširdžiai linkiu, kad visa tai mumyse dar labiau atsiskleistų per Kalėdas, kas leistų Naujų metų rytą nubudus dar kartą ryžtingai siekti ir įgyvendinti savyje duotą Dievo pažadą“, – palinkėjimą užbaigė jis.

tikrasis religijos priesas yra pinigai. Kur pinigu kvepia ten svento nieko ner, zmogus kai perdaug pinigu gauna tai ji kaip velnias koks apseda.
Kad mano nuomone Doveika savo šnekomis labiau panašus į savimi besidžiaugiantį Narcizą, negu į kunigėlį. Kažkur skaičiau jo "kvailystes" apie kūno reikšmę. Žmogelis nebesusigaudo gyvo kūno ir negyvo kūno skirtumų. Demencija kokia tai vargšeliui ar kas dar? ...
As ne religinis kataliku fanatikas !. As neisdavikas, savo proteviu neisdaviau as lietuvis Baltas Pagonis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų