„Bičių vaškas nuo kosulio. Dar vienas mano išbandytas ir man padėjęs metodas.
Jau esu rašiusi, kad apturėjau koronavirusą. Lengva forma. Sunkiau buvo tik vieną dieną. Bet išsikrenkšti, išsikosėti užtruko. Gėriau gleives skystinančias arbatėles, nasturtės tinktūrą.
Dienos metu išsikrenkši, bet nesmagu, kai kosulys pažadina naktį. Išbandžiau jau irgi seniai girdėtą ir skaitytą metodą: bičių vaško kompresą. Kadangi esu bitininkė, tai ir savo vaško namie turiu. Turiu ir jau pasigamintų bičių vaško drobelių. Bet ant jų mažokai vaško. Jei jau gydymui, vaško reiktų daugiau.
Bičių vaško kompreso gamybos procesas
Paprastas metodas: ištirpinti vašką, įmerkti į jį norimo dydžio drobelę, su žnyplėmis ar kokiu kitu įrankiu pamurkdyti, kad visa drobelė pasidengtų vašku, ištraukti žnyplėmis, ištiesti ant pjaustymo lentelės uždengtos kepimo popieriumi, palaukti kol atvės, sustings ir jau galima dėti ant krūtinės.
Aš dar turiu iš bitininkų parduotuvės spaustas plonas bičių vaško plokšteles. Tokią ant krūtinės užsidėjus ir šilčiau užsiklojus galima ramiai pokaituko pagulėti, medaus kvapu pasilepinti, apie vasarą pasvajoti. Dar galima aprišti vilnoniu šaliku, kad nenuslystų miegant.
Nebuvo labai patogu, bet kosulys nekankino. Taip dvi naktis ir kaip ir baigėsi tas mano krenksėjimas.
Jei suaugusiam, tai prieš vartojant šildyti nebūtina. Vaškas sušils nuo kūno. Jei vaikui, galima pašildyti plaukų džiovintuvu.
Dar paskaičiau, kad galima ant viršaus uždėti vyšnių kauliukų pašildytą pagalvėlę. Tada šiluma išlieka ilgiau. O labiausiai man patiko kvėpuoti šiltu bičių vašku. Skaičiau, kad taip gydosi ir nuo bronchito. Nepabandžius nesužinosi“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“.