Tai reguliuoja mūsų kūno temperatūrą.
Mes esame šiltakraujai padarai, o tai reiškia, kad mūsų kūnas reguliuoja savo vidinę temperatūrą, ir būtent tai padeda mums išlikti šiltiems. Tačiau, kai mes miegame giliai, visa mūsų kontrolė išnyksta – tuomet ieškome pagalbos iš mus supančių dalykų. O antklodės padeda mūsų kūnui sureguliuoti ir palaikyti mums reikalingą temperatūrą.
Antklodės yra būtina mūsų miego rutinos dalis.
Mes taip pat esame „įpročių padarai“, todėl mums reikia antklodžių. Mes visą gyvenimą naudojome antklodes ir tai buvo įspausta mūsų kasdienybėje. Taigi, eidami miegoti ir apsidengę antklode, mūsų kūnas gauna signalą, kad laikas miegoti.
Antklodės mažina stresą ir nerimą.
Serotoninas yra viena iš „geros savijautos“ cheminių medžiagų, vaidinanti svarbų vaidmenį mūsų laimingai ir saugiai savijautai. Kai mes patiriame stresą ir nerimą, sunku užmigti. Tačiau, kai apsigaubiame antklode, šios cheminės medžiagos kiekis padidėja ir tie nemalonūs jausmai pradingsta.
Antklodės padeda mums užmigti.
Antklodės sukuria mikroklimatą: užtvarą, kuriame temperatūra labai nesikeičia. Tai sušildo mūsų odą, o aplinkiniai veiksniai, kurie atvėsina mūsų kūną, nedaro mums tiek įtakos. Taigi, mes užmiegame greičiau ir geriau ir mažiau sutrikdome miegą.
Mes jaučiamės apsaugoti ir saugūs.
Antklodės sukelia mums saugumo jausmą, nes dažniausia baimė, kurią patyrėme būdami vaikai, buvo tamsos baimė. Taigi, kai tas jausmas prasidėjo, mes pasislėpdavome. Tai buvo mūsų stebuklingas pabėgimas, kuris padėjo įveikti baimę ir jaustis saugiais. Šis saugos jausmas išliko ir šiandien, kai esame po savo antklodėmis.