Miego ekspertė dr. Sophie Bostock laidoje „This Morning“ atskleidė, kad knarkiančiųjų skaičius padidėjo dėl mažo fizinio aktyvumo ir vis mažiau laiko, praleidžiamo mankštinantis ir judant, rašo mirror.co.uk.
Dr. S. Bostock teigė, kad su knarkimu gali padėti kovoti fizinis aktyvumas ir svorio metimas, taip pat tokių įpročių, kaip alkoholio vartojimas prieš miegą, atsisakymas.
Prireiks tik teniso kamuoliuko
Tačiau jei ieškote greito sprendimo, kaip nustoti knarkti, ekspertė atskleidė keistą triuką, kuris gali padėti – tereikia teniso kamuoliuko.
Dr. S. Bostock teigė, kad knarkimas gali paūmėti priklausomai nuo to, kokioje padėtyje miegame:
„Dauguma žmonių pastebi, kad knarkimas sustiprėja miegant ant nugaros. Gulinat ant nugaros burna dažniau atsiveria, suspaudžia kvėpimo takus, todėl liežuvio raumenys labiau atsipalaiduoja.
Viskas, ką turite padaryti, kad visad miegotumėte ant šono – kai kurie žmonės mano, kad į pižamos užpakalinę dalį įsiūtas teniso kamuoliukas gali padėti nemiegoti ant nugaros ir išvengti knarkimo.“
Įsiūti teniso kamuoliuką į nugarinę pižamos dalį rekomenduojama dėl labai paprastos priežasties – verčiantis ir atsirėmus į jį jausite diskomfortą, todėl nemiegosite ant nugaros. Tai gali padėti atsikratyti knarkimo.
Ji taip pat atskleidė, kad galima imtis ir kraštutinių priemonių, pavyzdžiui, naudoti specialiai sukurtus lipnios juostos gabalėlius, kuriuos užklijavus burna neprasiveria ir kvėpuojama per nosį, todėl neknarkiama.
Taip pat yra daugybė priemonių, padedančių atverti kvėpavimo takus arba tokių, kurios neleidžia atsipalaiduoti žandikauliui, taip apsaugant nuo knarkimo.