Šie nameliai ne tik lavina vaikų vaizduotę, tačiau sudomina ir suaugusiu žmones, besimėgaujančius pasivaikščiojimu ir netikėtai randančius juos.
Elfų namelius kuria su sūnumi
Gediminas namelius statyti pradėjo, kai susirgo jo sūnus, ilgą laiką sirgo peršalimo liga. Vyras norėjo užimti sūnų kokia nors veikla, tačiau, kad ta veikla nebūtų laiko leidimas prie televizoriaus ar telefono ekrano, o visos veiklos jau buvo pabodusios.
Tuomet vyras prisiminė, kad kartu su sūnumi internete buvo žiūrėjęs vaizdo įrašą, kaip yra statomi nameliai, kuriuose gyvena įvairūs nykštukai, fėjos ir kitos pasakų būtybės.
„Pasiūliau sūnui pagaminti panašius namelius, kuriuose gyventų elfai. Sūnaus akys išsiplėtė, sakau darom? Ir jis nė kiek nedvejodamas atsakė: „Darom!“.
Sandėliuke turėjau įvairių medžiagų, medžių drevių, pasiėmiau karštų klijų. Visas medžiagas parnešiau namo ir kibome į darbus. Namelį pagaminome per keletą dienų. Jį užbaigę planavome pastatyti kieme, tačiau pasiūliau sūnui jį nunešti į gamtą, į draustinį, kad juo galėtų pasidžiaugti ir kiti vaikai.
Ilgai ten vaikščiojome ir ieškojome vietos, kur galėtume jį palikti. Buvo nedrąsu jį dėti bet kur, nes tai draustinis, bijojome, kad namelį palaikys šiukšle ir išmes.
Planavome padėti toliau nuo takelio, tačiau netikėtai radome tobulą vietą jam, prie pat takelio, šalia stovėjo medis, su gražiais išlenkimais, augo ryškiai oranžiniai grybukai – vaizdas atrodė kaip iš pasakos.
Supratome, kad jau niekas nesvarbu, tiesiog – statome namelį čia. Abu pakapstėme samanėlių, paklojome, pataisėme ir palikome. Vos padėjome ten namelį, praeidama moteris kalbėjo telefonu ir pamačiusi šį namelį, savo pašnekovui pasakė: „Palauk, palauk, aš tau perskambinsiu, kaip gražu!“. Jau po šios pirmo žmogaus reakcijos supratau, kad tai bus „limpantis“ reikalas“, – su džiaugsmu prisimena Gediminas.
Vieni džiaugiasi, kiti niokoja
Grįžęs namo Gediminas namelio nuotrauką įkėlė į interneto platybes, žmonės pradėjo dalintis šia nuotrauka, o po to vyrą susirado ir pats rajono seniūnaitis. Paskambino sekmadienį vakare, pagyrė, jog labai graži idėja ir kad nori, jog namelių būtų ir daugiau. Seniūnaitis per dvi dienas gavo visus leidimus Gediminui ir toliau užsiimti šia veikla ir draustinyje statyti namelius.
Šiuo metu draustinyje stovi trys nameliai, tačiau kai kuriems reikalingas taisymas. Pirmasis namelis per šalčius sulūžo, nes buvo tvirtinamas su karštais klijais.
„Pirmąjį namelį darėm tokį trumpalaikį, nes manėme, kad pastatysime jį savaitei, o po to pasiimsime, tačiau jis ten stovėjo ilgiau ir nuo drėgmės atšoko klijai. Kitus namelius sulaužė žmonės. Matosi, kad buvo užlipę ant staliuko, kurį buvome pagaminę.
Taip pat nusprendėme nebedaryti ir smulkių detalių, nes žmonės jas nulupa, sulaužo. Dabar planuojame juos atnaujinti, sutvirtinti vinimis, kad jie būtų ilgalaikiai“, – pasakoja vyras.
Gediminas prisiminė vieną istoriją, kuri nutiko jiems su sūnumi vaikščiojant draustinio takeliais. Jie sutiko močiutę su anūku, kuris buvo tokio pat amžiaus, kaip ir Gedimino sūnus.
Močiutė pasakojo, kad jos anūkui atvykus jos aplankyti yra didžiausia pramoga pasivaikščioti po draustinį ir patikrinti, kaip gyvena elfai: „Supratau, kad vaikams įdomiausia pati idėja, o ne namelio detalės.“
Nameliai skirti lavinti vaikų fantaziją
Pagaminti mažytį elfų namelį atrodo nelengva užduotis. Įdomu, kiek gi laiko užtrunka Gediminas su sūnumi, kol gimsta nameliai elfams? Vyras tikina, kad viskas priklauso nuo namelio, nuo to, kiek jis reikalauja kruopštumo.
„Dariau vienai kavinei namelį, ten buvo virtuvė, maži kočėlai, indeliai, šaukšteliai. Šį namelį dariau mėnesį, nes tai buvo labai kruopštus darbas.
Kalbant apie namelius, kurie yra parke, tai jau suvokus sistemą, galima padaryti per 6 valandas, jei paprastesnis namelis būna, kad padarome per 3 valandas, o jei namelis mandresnis, tuomet užtrunkame dieną ir ilgiau“, – atvirauja vyras.
Draustinyje vis plečiasi elfų nameliai, tačiau ar nameliuose yra patys gyventojai, šios paslaptingos pasakų būtybės? Gediminas atskleidžia paslaptį, kad realių elfų nameliuose nėra, jis nori palikti tai vaikų fantazijai.
„Šių namelių mintis ir buvo, kad jie lavintų vaikų fantaziją. Vaikai ateina ir įsivaizduoja, kokie gi ten elfai gali gyventi. Visada sakau, kad dieną elfai slepiasi, prižiūri vaikų elgesį, pasako Kalėdų seneliui, kaip jie elgėsi, tačiau mes elfų nematome, jie yra pasislėpę“, – atskleidžia elfų namelių kūrėjas.
Planuose Gediminas turi ne tik pastatyti dar daugiau namelių, tačiau dar ir kurti įvairias smagias veiklas vaikams. „Manau vaikai per daug sėdi prie telefonų, todėl reikėtų daugiau judėti. Planuoju elfų namelius sujungti su orientaciniu žaidimu. Tai būtų smagus ir lavinantis laisvalaikio praleidimo būdas. Mano vaikams tai patinka, mano draugų vaikams taip pat, nes kartais tokią veiklą jiems suorganizuoju.
Taip pat namelius pradėjau gaminti su vardais. Pavyzdžiui, nykštukas Rokutis, Kaukutis Šmikis ir kuriu istorijas apie gyventojus. Planuoju su viena vaikiškų knygelių rašytoja suorganizuoti, kad ji sukurtų istorijas apie elfus, o vaikai galėtų knygutėje apie juos paskaityti“, – gražia idėja pasidalino Gediminas.