• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karalius Karolis III ir karalienė Camilla pristatė oficialius karūnavimo portretus Nacionalinėje galerijoje, minint antrąsias karūnavimo metines. Portretai, tapyti dailininkų Peterio Kuhfeldo ir Pauliaus S. Benney, bus eksponuojami šešias savaites, o vėliau taps karališkosios kolekcijos dalimi Bakingamo rūmuose.

9

Karalius Karolis III ir karalienė Camilla pristatė oficialius karūnavimo portretus Nacionalinėje galerijoje, minint antrąsias karūnavimo metines. Portretai, tapyti dailininkų Peterio Kuhfeldo ir Pauliaus S. Benney, bus eksponuojami šešias savaites, o vėliau taps karališkosios kolekcijos dalimi Bakingamo rūmuose.

REKLAMA

Šie darbai pratęs šimtmečius siekiančią karališkųjų portretų tradiciją. Karalius ir karalienė asmeniškai pasirinko menininkus, su kuriais juos sieja ilgametis bendradarbiavimas, rašoma mirror.co.uk.

Išsakė, ką galvoja apie portretus

Karalius Karolis III ir karalienė Camilla oficialiai atskleidė savo karūnavimo portretus Nacionalinėje galerijoje Londone, minint antrąsias karūnavimo metines Vestminsterio abatijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Paveikslai papildys šimtmečius gyvuojančią karūnavimo portretų tradiciją, kurios seniausias žinomas pavyzdys – Jokūbo VI ir I portretas Vindzoro pilyje.

REKLAMA

Atidengimo ceremonijoje dalyvavo ir karaliaus globojami dailininkai. Karalius Karolis III gyrė savo portreto „nuostabią kompoziciją“, o Camilla apie savo portretą atviravo: „Man jis tiesiog patinka.“

Karalius ir karalienė patys pasirinko menininkus – P. Kuhfeldą ir P. S. Benney, kurie jau anksčiau buvo tapę karališkuosius asmenis.

P. Kuhfeldas – ilgametis Karolio pažįstamas, nuo tų laikų, kai šis dar buvo Velso princas.

„Jo Didenybę Karalių pažįstu daugiau kaip keturiasdešimt metų. <...> Kai 2022 m. jis tapo karaliumi, man buvo labai malonu ir didelė garbė gauti užsakymą nutapyti oficialų karūnavimo portretą“, – sakė P. Kuhfeldas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pasakojo, kad portretui nutapyti prireikė daugiau nei pusantrų metų, o Karalius dalyvavo penkiuose tapymo seansuose, neskaitant atskirų susitikimų, skirtų Imperatoriškajai valstybinei karūnai.

„Stengiausi sukurti paveikslą, kuris būtų ir žmogiškas, ir karališkas“, – teigė menininkas.

P. S. Benney taip pat buvo sužavėtas galimybe kurti pirmąjį oficialų Camillos portretą po karūnavimo:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo garbė, privilegija ir didžiulis malonumas. <...> Po beveik metų, praleistų laikinojoje studijoje Klarenso rūmuose, man liko gilūs prisiminimai apie žavingus ir kartais linksmus pokalbius su Jos Didenybe.“

Žaismingos akimirkos ir simbolika

Per susitikimą su dailininkais karalienė Camilla prisiminė, kaip jos dukra Laura Lopes, dirbanti galeriste, matė ankstyvuosius portreto kūrimo etapus.

REKLAMA

„Tai tiesiog neįtikėtina. Toks vaizdas labai ramina“, – sakė Laura. Į tai Camilla šmaikščiai atsakė: „Tik nesakyk, kad jis ramina! Man tiesiog labai patinka.“

Karalienė portrete pavaizduota su Bruce'o Oldfieldo kurta karūnavimo suknele ir valstybiniais karališkais atributais. Šalia – karalienės Camillos karūna, anksčiau vadinta karalienės Marijos karūna.

REKLAMA

„Buvo labai malonu, kad nereikėjo jos visą laiką nešioti [per fotosesijas], ji buvo labai sunki“, – pridūrė Camilla.

Tuo tarpu Karalius portrete vaizduojamas uniformuotas, su Imperatoriškąja valstybine karūna ir valstybiniu apsiaustu. Jo portretą P. Kuhfeldas kūrė Vindzoro ir Sent Džeimso rūmuose.

„Jo Didenybė skyrė savo laiką su jam įprastu malonumu ir dėmesiu detalėms“, – pasakojo menininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karališkasis vizitas ir Sinsberio sparno atidarymas

Karališkasis poros vizitas į galeriją sutapo su oficialiu naujai rekonstruoto Sinsberio sparno atidarymu, pažymint galerijos 200-ąsias metines. Karalius Karolis III ir Camilla atvyko skambant valstybinių trimitininkų fanfaroms.

Camilla vilkėjo raudono krepinio audinio Fiona Clare kurtą suknelę ir segėjo mirusios karalienės aviečių spalvos segę.

REKLAMA

Vizito metu karališkoji pora susitiko su galerijos rėmėjais bei architekte Annabelle Selldorf, kuri vadovavo pertvarkai. Šis architektūrinis projektas pakeitė anksčiau siūlytą, Karaliaus Karolio III kritikuotą šiuolaikinį priestatą.

Be to, pasakojimų apie kūrybos procesą netrūko ir iš dailininkų pusės. P. Kuhfeldas dalijosi linksmu nutikimu:

REKLAMA

„Vieną vakarą mano vyresnioji anūkė pamiršo, kad dirbu, įbėgo į studiją ir sustojusi sušuko: „O! Tai Karalius!“.

Baigdamas P. S. Benney pabrėžė: „Mano pagrindiniai principai, kuriais vadovavausi atlikdamas šią užduotį, buvo pripažinti didingą ir istorinį Karūnavimo ikonografijos su visa monarchijos įranga pobūdį ir kartu atskleisti tokio nepaprasto žmogaus, atliekančio nepaprastą vaidmenį, žmogiškumą ir empatiją.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų