Karalienė pabrėžė, kad šis ūkis pagerino šimtų vaikų gyvenimą ir jų psichinę savijautą, rašoma mirror.co.uk.

Apsilankė bendruomenės ūkyje
Camilla apsilankė Lower Shockerwick ūkyje, netoli Bato, Somerseto grafystėje, kur įsikūręs „Jamie’s Farm“ švietimo centras. Šis centras padeda paaugliams, susiduriantiems su lankomumo, elgesio bei psichikos sveikatos sunkumais.
Pagal socialinę programą jaunuoliai penkias dienas gyvena ir dirba ūkyje kaip šeima: rūpinasi gyvuliais, juos perkelia, remontuoja tvoras ir gamina maistą vieni kitiems.
Ši labdaros organizacija, kurios globėja Camilla yra nuo 2019 metų, ir kurią ji yra aplankiusi beveik visuose iš septynių jų ūkių skyrių, taiko visišką skaitmeninę detoksikaciją – jaunuoliams draudžiama naudotis telefonais, o visa veikla vyksta gamtoje, padedant individualiems specialistams.
Pramonės ir švietimo ekspertai šią programą vertina kaip itin sėkmingą. 70 procentų paauglių, dalyvavusių programoje, teigė, kad tai pagerino jų psichinę sveikatą, o po šešių savaičių stebėtas aiškus jų elgesio pagerėjimas.
Be to, du trečdaliai paauglių, anksčiau kėlusių susirūpinimą dėl pamokų lankomumo, po šešių mėnesių nuo apsilankymo ūkyje tokio susirūpinimo nebekėlė, rodo oficialūs duomenys.
Karalienės veiklos ūkyje
Vakar 77 metų Camilla ūkyje paragavo naminio citrinų kremo ir padėjo vaikams kepti keksiukus. Šis Bato mieste esantis ūkis – jau septintasis šios labdaros organizacijos padalinys, siūlantis pagalbą jaunuoliams, susiduriantiems su iššūkiais mokykloje.
Nuo 2009 metų, kai buvo įkurta „Jamie’s Farm“, daugiau nei 16 tūkst. jaunuolių apsilankė šešiuose šios organizacijos padaliniuose: Bath, Hereford, Monmouth, Lewes, Skipton ir miesto ūkyje Londono Waterloo.
Globėja Camilla susitiko su įkūrėja Tish Feilden ir jos sūnumi Jamie, o ekskursiją po ūkį surengė Jamie Fieldenas kartu su vyriausiuoju vykdomuoju direktoriumi Jake’u Curtisu.
Karalienė bendravo su darbuotojais, savanoriais bei jaunuoliais, dirbančiais sode, virtuvėje ir šiltnamiuose. Virtuvėje ji susitiko su vienuoliktokais Mantajumi ir Mia, kurie kepė keksiukus su citrinų kremu, naudodami prieš dieną išvirtą pikantišką uogienę.
Camilla taip pat padėjo laistyti pelargonijas ir verbenas, kurias pasodino 10-metis Gabrielis ir 11-metis Adrianas.
Vėliau karalienė atidengė akmeninę atminimo lentą ir pasakė susirinkusiesiems, kad planuoja aplankyti Skiptono ūkį – vienintelį, kuriame dar nebuvo.
Davė reikšmingą pažadą svetimiems vaikams
„Man dar reikia nuvykti į Jorkšyrą, bet tai bus kitas mano darbotvarkės punktas – pažadu, kad tikrai ten apsilankysiu“, – sakė ji.
„Visa tai įvyko tik jūsų visų dėka ir aš nekantrauju pamatyti jį po metų kartu su visais vaikais“, – pridūrė ji.
Jamie Fieldenas, vienas iš „Jamie’s Farm“ įkūrėjų ir vyriausiasis vykdomasis direktorius, sakė:
„Šiandiena pranoko visus lūkesčius. Ilgai ruošėmės šiam vizitui ir tai, kad galėjome parodyti savo darbą tokiai nuostabiai rėmėjai kaip Jos Didenybė, – mums didžiulė garbė.
Esame laimingi turėdami ją kaip globėją, nes ji tikrai tiki tuo, ką mes darome. Ji myli kaimą, žirgus ir šią vietovę. Ji nuoširdžiai rūpinasi mūsų darbu.“
Prieš išvykdama Camilla padovanojo krepšį su sodinukais ir sėklomis – tarp jų buvo gvazdikėliai, šventagaršvės, mėtos, rozmarinai ir juodieji serbentai – visi iš jos asmeninio sodo, esančio privačiuose namuose netoli Lacocko, Viltšyre.
„Tikiuosi, kad kitą kartą apsilankiusi pamatysiu, kaip jie veši“, – šypsodamasi pridūrė ji.
Keičia gyvenimus
24 metų Jackas Carteris pirmą kartą „Jamie’s Farm“ apsilankė būdamas 12-os. Dabar jis dirbs su jaunimu naujajame ūkyje, kurį atidarė karalienė.
Jackas pasakojo: „Jamie’s Farm“ pakeitė mano gyvenimą. Kai čia atvykau būdamas 12-os, nemaniau, kad turiu ateitį – tik bandžiau išgyventi.
Nebendravau su šeima, nežinojau, kas su manimi bus. Bet ši vieta suteikė man neįkainojamą paramą. Dabar jie – mano šeima, o aš – jų dalis. Tai, kad karalienė oficialiai atidarė mūsų naująjį ūkį, parodo, kokia svarbi yra ši programa.“
Įkūrėja Tish Feilden teigė: „Turėdami šią nuostabią naują erdvę galėsime kasmet suteikti nepakartojamą patirtį dar 500 jaunų žmonių. Jie patys kuria šią ypatingą atmosferą – ar tai būtų sodinimas, maisto gamyba vieni kitiems ar rūpinimasis gyvūnais.
Džiugu, kad Jos Didenybė nuoširdžiai tiki tuo, ką mes darome – tai didžiulė garbė. Ji pati kilusi iš kaimo, todėl puikiai supranta, kokią transformuojančią galią turi tokia aplinka. Jos susidomėjimas tikras ir pokalbiai su ja vyksta natūraliai.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!