• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Cholesterolis yra riebi medžiaga, randama kraujyje, kuris gali blokuoti vainikines arterijas, kai jo organizme susikaupia per daug. Bet kokie yra ankstyvieji perspėjamieji didelio cholesterolio kiekio požymiai?

Cholesterolis yra riebi medžiaga, randama kraujyje, kuris gali blokuoti vainikines arterijas, kai jo organizme susikaupia per daug. Bet kokie yra ankstyvieji perspėjamieji didelio cholesterolio kiekio požymiai?

REKLAMA

Cholesterolis yra natūrali medžiaga, gaminama kepenyse, nors ji taip pat gali būti suvartojama su maistu. Šie lipoproteinai yra būtini sveikai mitybai, tačiau jei jų vartojama per daug, jie gali pakenkti širdžiai ir padidinti širdies bei kraujotakos ligų, tokių kaip širdies priepuolis ir insultas, riziką.

Dieta, kurioje gausu riebaus maisto, gali sukelti tiek vidinius, tiek išorinius simptomus, rodančius, jog būtina sunerimti, rašo express.co.uk.

Kokie tie įspėjamieji ženklai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį?

Yra daugybė namų testų rinkinių, skirtų cholesterolio kiekiui nustatyti, užlašinant kraujo lašą ant specialios juostelės. Mityba yra vienas iš labiausiai įtakojančių faktorių, kai kalbama apie cholesterolį. Jei kasdien valgote šiuos maisto produktus, yra didelė tikimybė, kad padidinsite savo cholesterolio kiekį to net nejausdami:

REKLAMA
REKLAMA
  • Pyragaičiai ir sausainiai;
  • Nenugriebtas pienas, sviestas ir ghi sviestas;
  • Kokosų aliejus ir palmių aliejus;
  • Tepamasis sūris / kietasis sūris;
  • Pyragai su mėsa, dešrelės ir kita riebi mėsa.

Kokie yra didelio cholesterolio kiekio simptomai?

Didelis cholesterolio kiekis retai sukelia nuolatinius simptomus, tačiau dažnai tiems, kurie kenčia nuo didelio jo kiekio, staiga atsiranda šalutinis poveikis, pavyzdžiui, širdies priepuolis ar insultas, kurį sukelia žalingas lipoproteinų perteklius.

REKLAMA

Yra daug žinomų įspėjamųjų požymių, rodančių, kad jūsų cholesterolis yra padidėjęs. Laikui bėgant „blogasis cholesterolis“, žinomas kaip mažo tankio lipoproteinai (MTL), kaupiasi arterijose. Kai šios arterijos užsikemša, gali išsivystyti išeminė širdies liga.

Išeminės širdies ligos, kurią sukelia didelis cholesterolio kiekis, simptomai

Britų širdies fondo (BHF) duomenimis, nuo šios ligos JK kasmet miršta daugiau nei 160 000 gyventojų. Šios mirtinos ligos priežastimi gali būti ir žmogaus genetika, dėl kurios gali atsirasti antsvoris ir padidėjęs cholesterolio kiekis dėl „gerojo“ cholesterolio trūkumo kepenyse.

REKLAMA
REKLAMA

Širdies ligos simptomus lengva pastebėti, nors šis tylus žudikas vis dar išlieka viena iš pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje Remiantis mediciniškai akredituota svetaine „Healthline“, dažniausiai pasitaikantys širdies ligų simptomai yra šie:

  • Krūtinės angina (krūtinės skausmas);
  • Pykinimas;
  • Didžiulis nuovargis;
  • Dusulys;
  • Kaklo, žandikaulio, viršutinės pilvo dalies ar nugaros skausmas;
  • Galūnių tirpimas ar šalimas.

Kaip didelis cholesterolio kiekis veikia mūsų sveikatą?

Aukštas cholesterolio kiekis gali ne tik padidinti riziką susirgti rimtomis širdies ligomis, bet ir stabdyti gebėjimą atlikti kasdienes užduotis. Kai cholesterolio kiekis yra didelis, aplink širdies arterijas kaupiasi riebalų sankaupos, todėl organizmui darosi sunkiau gauti kraujo, kurio reikia gyvybei palaikyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tampa sunku atlikti tokias paprastas užduotis kaip ėjimas, lipimas laiptais aukštyn ir žemyn bei bendras mobilumas. Aukštas cholesterolio kiekis gali sukelti dusulį ir skausmą krūtinėje, tampa sudėtinga judėti. Nors didelis cholesterolio kiekis ne visada reiškia, kad susirgsite širdies ligomis ar insultu, bet jei jo kiekis išliks pavojingai aukštas, rizika tikrai padidės.

REKLAMA

Remiantis BHF, atsiranda didesnė tikimybė susirgti širdies ar kraujotakos ligomis, jei turite aukštą cholesterolio kiekį ir kitus rizikos veiksnius, tokius kaip:

  • Rūkymas;
  • Aukštas kraujospūdis;
  • Turite antsvorio;
  • Sergate diabetu;
  • Šeimoje yra sergančių išemine širdies liga (vyrams iki 55 metų ir moterims iki 65 metų).

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų