• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kandžių buvimas namuose yra labai nemalonus, o ypač kai jos kelia grėsmę jūsų drabužiams ar maisto atsargoms spintelėse. Laimei, atsikratyti šių kenkėjų nėra sunku.

Kandžių buvimas namuose yra labai nemalonus, o ypač kai jos kelia grėsmę jūsų drabužiams ar maisto atsargoms spintelėse. Laimei, atsikratyti šių kenkėjų nėra sunku.

REKLAMA

Prieš pradedant gilintis į sprendimus, pirmiausia svarbu suprasti, su kokiais kandžių tipais galite susidurti.

Nesvarbu, ar susiduriate su drabužinėmis, ar su maistinėmis kandimis, žinodami, su kokiomis kandimis kovojate, galėsite pasirinkti geriausias atsikratymo jomis strategijas, rašoma aptivepestcontrol.com.

Dažniausi kandžių tipai

Kiekviena kandžių rūšis turi savo įpročius, todėl žinodami, su kokiomis kandimis susiduriate, galite pasirinkti tinkamus būdus, kaip apsaugoti savo daiktus ir namus nuo šių kenkėjų.

1. Drabužinės kandys

Šios mažos, smėlio arba rudos spalvos kandys dažnai slepiasi drabužių spintose ir stalčiuose, kur joms patogu gyventi tamsoje. Jos pasižymi tuo, kad mėgsta natūralius pluoštus, ypač vilną, šilką ir kašmyrą, kuriais minta ir deda ant jų kiaušinėlius.

Drabužinės kandys dažnai painiojamos su maistinėmis kandimis, kurios apninka virtuvėse ir sandėliukuose laikomus maisto produktus. Jei pastebėjote mažas skylutes savo mėgstamuose megztiniuose ar šalikuose, dėl to gali būti kalti šie maži kenkėjai.

2. Maistinės kandys

Maistinės kandys yra nepageidaujami svečiai mūsų virtuvėse, kuriuos traukia grūdų, džiovintų vaisių kvapas. Jos gali lengvai patekti į jūsų namus su maisto pakuotėmis ar maisto produktais, todėl yra gana klastingos.

REKLAMA
REKLAMA

Jei maisto produktuose randate mažų, į voratinklį panašių medžiagų arba matote po sandėliuką ar virtuvę skraidančias mažas kandis, tai aiškus ženklas, kad turite šių įkyrių įsibrovėlių.

Kaip atsikratyti kandžių?

Kovoti su kandimis – nemalonus darbas, tačiau tinkamai elgdamiesi galite lengvai jas išnaikinti. Nesvarbu, ar jos pateko į jūsų sandėliuką, ar į spintą, pateikiame veiksmingus būdus, kurie padės jų atsikratyti visam laikui.

REKLAMA

1. Kedro naudojimas namuose

Kedras ne tik puikiai kvepia, bet ir gali padėti atbaidyti kandis. Kad ši mediena būtų veiksminga, kedro blokelį arba drožles dėkite į spintas, stalčius ir daiktų laikymo vietas, kuriose laikote drabužius.

Kedro medienoje esantys aromatiniai aliejai sukuria aplinką, kuri kandims, ypač drabužinėms, besimaitinančioms natūraliais pluoštais, yra nepalanki.

Kedras gali būti ypač veiksmingas prieš drabužines kandis, nes padeda apsaugoti vilnos, šilko ir kašmyro drabužius. Tik nepamirškite retkarčiais nušveisti kedro, kad atgaivintumėte jo kvapą, nes taip padidinsite jo veiksmingumą saugant nuo kandžių.

REKLAMA
REKLAMA

2. Acto panaudojimas

Actas yra universalus namų apyvokos produktas, kuris gali padėti veiksmingai naikinti kandis. Sumaišykite baltąjį actą ir vandenį lygiomis dalimis purkštuve ir apipurkškite vietas, kuriose pastebėjote kandžių aktyvumą, pavyzdžiui, spintas ar sandėliuko lentynas. Stiprus acto kvapas gali atbaidyti drabužines ir maistines kandis.

Šiuo tirpalu taip pat galite nuvalyti visus daiktus ir spinteles, kad išvalytumėte visus kiaušinėlius ar kirmėles ir taip užkirstumėte kelią tolesniam jų veisimuisi. Tik būtinai leiskite paviršiams visiškai išdžiūti, nes švari ir sausa erdvė yra mažiau patraukli šiems nepageidaujamiems svečiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Žolelės

Manoma, kad žolelės šimtmečius buvo naudojamos kaip natūralios kandžių atbaidymo priemonės, o jas sumaišius galima sukurti galingą tirpalą.

Surinkite džiovintų žolelių, pavyzdžiui, levandų, rozmarinų, čiobrelių ir mėtų, ir sutrinkite jas į smulkius miltelius. Sudėkite šį mišinį į mažus medžiaginius maišelius ir išdėliokite juos spintose, stalčiuose ir daiktadėžėse.

Šių žolelių kvapas ne tik atbaido drabužines kandis, bet ir suteikia patalpoms gaivų ir viliojantį kvapą. Tokios žolelės, kaip mėtos, taip pat gali padėti atbaidyti maistines kandis.

REKLAMA

Reguliariai atnaujindami maišelius su žolelėmis arba keisdami juos kas kelis mėnesius, išlaikysite jų veiksmingumą ir apsisaugosite nuo kandžių.

4. Lipnių gaudyklių panaudojimas

Lipnias gaudykles lengvai rasite vietinėse parduotuvėse arba internete. Tiesiog padėkite jas tose vietose, kur pastebėjote kandžių aktyvumą, pvz. prie spintų, langų ar sandėliuko lentynų. Gaudyklės skirtos privilioti suaugusias kandis, ypač maistines kandis, kurios užlipa ant lipnaus paviršiaus. Nepamirškite reguliariai keisti gaudyklių, kad jos būtų veiksmingos.

REKLAMA

5. Nuvalykite paviršius

Švaros palaikymas namuose yra viena geriausių apsaugos nuo kandžių priemonių. Reguliariai siurbdami grindis, kilimus ir baldus pašalinsite visus galimai įsitaisiusius kiaušinėlius ar lervas. Ypatingą dėmesį skirkite kampams, po baldais ir tamsioms vietoms, kur kandys mėgsta slėptis.

Tokie veiksmai veiksmingi, nes naikina kandžių buveines ir neleidžia joms įsiveisti jūsų namuose. Įpraskite dažnai siurbti ir valyti dulkes, ypač tose vietose, kuriose pastebėjote kandžių aktyvumą.

6. Profesionalų paslaugos

Jei matote, kad kandžių išnaikinti nepavyksta, nepaisant visų jūsų pastangų, gali būti, kad atėjo laikas pagalvoti apie profesionalią pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profesionalai gali apžiūrėti jūsų namus ir rekomenduoti sprendimus, kaip veiksmingai atsikratyti kandžių. Jie gali naudoti specializuotas priemones ir metodus, skirtus suaugusioms kandims ir jų kiaušinėliams naikinti.

Ši galimybė ypač vertinga, jei namuose nuolat veisiasi kandys, kurias pašalinti be ekspertų pagalbos gali būti sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų