Apie šį naudingą mikroelementą papasakojo „Gintarinės“ vaistinės tinklo vaistininkas-vedėjas Petras Žukauskas.
Nuo raumenų skausmo iki aritmijos
Organizmas savo sutrikusia veikla leidžia žmogui suprasti, jog jam trūksta kalio. P. Žukauskas įvardijo, jog kalio trūkumas dažniausiai pasireiškia per raumenų skausmą ir aritmiją.
Visų pirma, vaistininkas-vedėjas atskleidė, jog raumenų nuovargis, raumenų traukuliai ir mėšlungis gali simbolizuoti kalio trūkumą. Taip pat jis atkreipė dėmesį, jog neretai pacientai skundžiasi širdies permušimais (aritmija).
„Širdies permušimus gali sukelti tiek kalio trūkumas, tiek kalio perteklius“, – pastebėjo P. Žukauskas.
Rečiau, tačiau taip pat gali pasireikšti bendras silpnumo jausmas, noras gerti daugiau vandens. Tad tai, kad organizmui trūksta kalio, taip pat galima pastebėti per padidėjusį šlapimo išsiskyrimą.
Galima gauti iš natūralių produktų
Žmogaus organizmą kaliu galima aprūpinti pasitelkiant natūralius maistinius produktus. Dažniausiai manoma, jog bananai – pagrindinis kalio šaltinis, tačiau pašnekovas atskleidė daugiau produktų, kuriuose galima atrasti kalio.
Dar vienas iš kalio šaltinių – greipfrutas. Tačiau kalbėdamas apie šį vaisių P. Žukauskas perspėja, jog vaisių rekomenduoja vartoti sveikam žmogui.
„Greipfrutas turi tokių aktyviųjų medžiagų, kurios veikia kepenyse ir blokuoja tam tikras fermentų šeimas, – pasakoja vaistininkas-vedėjas. – Proceso eigoje fermentų šeimos negali tinkamai apdoroti vaistų, dėl ko vaistų koncentracija gali padidėti arba išvis neveikti“.
Pašnekovas taip pat išskyrė žaliąsias daržoves. Jis kalbėjo, jog iš špinatų, brokolių, cukinijų, žirnelių, bulvių, moliūgų galima pasisavinti daug kalio.
„Kai kur minimas agurkas, tačiau jame daug vandens, tad naudingų medžiagų yra ne tiek, kiek norėtųsi“, – apie lietuvių pamėgtą daržovę kalbėjo P. Žukauskas.
Dar keli būdai gauti kalio
P. Žukauskas papasakojo, jog kalio galima gauti ne tik per natūralius produktus. Nemėgstantiems vaisių ar daržovių vaistininkas-vedėjas pasiūlė alternatyvų.
Kalį dar galima pasisavinti pasitelkiant papildus ar vaistus. Papildų būna pačių įvairiausių pavidalų: tabletėmis, kapsulėmis, milteliais.
Visgi, vaistininkas-vedėjas perspėja žmones, jog per daug kalio organizmui taip pat gali pakenkti.
„Tad nereiktų persistengti su kalio vartojimu“, – pabrėžė P. Žukauskas.