• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kamilė Ščukaitė, baigusi psichologijos studijas Lietuvoje, išvyko dirbti į Dubajų. Kamilė įsidarbino mados olimpe – „Gucci“ parduotuvėje ji dirbo displėjų dizainere („visual merchandiser“ – angl.) Tačiau po trejų metų merginos ir jos lietuvio sužadėtinio gyvenimas apvirto aukštyn kojomis.

31

Kamilė Ščukaitė, baigusi psichologijos studijas Lietuvoje, išvyko dirbti į Dubajų. Kamilė įsidarbino mados olimpe – „Gucci“ parduotuvėje ji dirbo displėjų dizainere („visual merchandiser“ – angl.) Tačiau po trejų metų merginos ir jos lietuvio sužadėtinio gyvenimas apvirto aukštyn kojomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

„Dubajuje krūvis ir tempas buvo toks didelis, kad neliko laiko nei vyrui, nei šeimai, nei draugams, nei sau. Buvo tokių dienų, kad tris dienas iš eilės matydavome vienas kitą tik miegančius. Didžiausias lūžis įvyko kelionėje į Peru, kur išvykome atostogauti beveik prieš metus. Tai buvo dvasiškai stipri kelionė, stiprios patirtys, gamtos grožis, tikrumas, natūralumas – gavome viską, ko trūko Dubajuje. Tai visiškai mus užvaldė ir mums atėjo toks suvokimas, kad didžiausias blokas yra ateitis, galvojimas, kad kažkada turėsiu pinigų ir svajonių gyvenimą. Supratau, kad ateitis tėra iliuzija – atėjo toks suvokimas, kad yra tik čia ir dabar, ir tikra yra tik tai“, – pasakojo Kamilė.

REKLAMA
REKLAMA

Išvyko į Balį

Peru ji kartu su sužadėtiniu lankėsi pas šamanus, ir ten visas gyvenimas porai apsivertė aukštyn kojomis. 26-erių metų mergina sako, kad kartu su sužadėtiniu tuomet nutarusi gyventi Balyje – nors niekada jie ten anksčiau nebuvę, tačiau tiesiog pajautė, kad Balis jiems bus kaip tik.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš labai tikiu, kad reikia ne apibūdinti, ką tu matai, bet pamatyti, ką tu apibūdini ir kad viskas gyvenime sukuriama du kartus – kartą vaizduotėje ir kitą kartą realybėje. Taip viskas pradeda pildytis ir man jau daug kartų tai pasitvirtino. Per du mėnesius išėjau iš darbo, vyras pardavė verslus, paaukojome daugiau nei pusė savo daiktų, susikrovėme viską į keturis lagaminus ir nusipirkome bilietą į Balį į vieną pusę“, – entuziastingai kalbėjo mergina.

REKLAMA

Kamilė pasakoja, kad ją su vyru į Balį pritraukė labai stipri energija ir nuostabaus grožio saloje ji sako gaunanti daugiau, negu galėjo tikėtis.

„Gamta Balyje yra beprotiško grožio, čia yra tiek daug natūralumo ir paprastumo, ko man trūko Dubajuje. Ten visi žmonės buvo orientuoti į karjerą ir į pinigus, tai jausdavosi bet kuriame veiksme, o čia toks paprastumas, nuoširdumas – niekas nesistengia rodyti ar pasirodyti. Nepaisant to, man čia iškilo labai daug klausimų apie save – kas aš esu, ką noriu veiki, kaip noriu save atiduoti pasauliui. Pradėjau labai intensyviai užsiimti meditacija, joga, darbu su savimi. Taip išniro mano slapta aistra – veganizmui ir sveikai mitybai bei tokio maisto gaminimui“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA

Tapo vegane

Mergina jau Dubajuje tapo vegetarė, jai nebesinorėjo valgyti mėsos, o Balyje ji sako visiškai pajutusi, kad mityba turi būti tik augalinė.

„Man atėjo aiškūs suvokimai, kaip mes esame neteisingai sąlygojami aplinkos, kad industrijos, susikoncentravusios į pelną, mus įtikino, kad reikia valgyti mėsą, kad būtume atletiški ir gautume proteinų, kad reikia gerti pieną, kad gautume kalcio. Iš tikrųjų gamta mums suteikia pilną paketą vitaminų. Pakeitus mitybą patyriau tiek laimės ir meilės sau bei viskam, kas aplink mane, manyje atsirado tiek daug gerų emocijų, jog supratau, kad nebegaliu to nulaikyti savyje ir kad man reikia kažkaip pasidalinti tuo su žmonėmis“, – kalba Kamilė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mergina pasakoja, kad gyvenime ji visuomet buvusi kūrybiška, o Balyje kūrybingumą ji atrado maisto gamyboje.

„Aš supratau, kaip svarbu meilė, kurią įdedi į gamybos procesą, kad maistas yra vibracija ir kad pozityvią vibraciją gali įdėti į maistą, kurį valgai. Su šitomis mintimis man kilo projektas „Health food art“. Kol kas dalinuosi savo patiekalais „Instagrame“, kuriu blogą, kuris turi netrukus pasirodys, ketinu kurti konsultacines mitybos programas bei elektronines knygas. Labai tikiuosi įkvėpti žmones, ir jei nors vienas taptų laimingesnis, patirtų tą džiaugsmą, kurį aš patiriu, jei nors vienas pakeistų savo mitybą ar požiūrį į save, jausčiausi paliekanti žymę šitoje žemėje“, – sakė Kamilė.

REKLAMA

Pradeda verslus

Jau šešis mėnesius Balyje gyvenanti mergina sako, kad šiuo metu ji taip pat gamina veganiškus ledus vienai kavinei saloje. Šiuo metu pora dar gyvena iš santaupų ir po truputį pajamos generuojasi iš jų pačių veiklų.

„Mano vyras pradeda konsultuoti verslus, kuria savo sąmoningo verslo akademiją (consciuos business academy – ang.) Tai yra naujas požiūris į verslą, remiantis tuos, kad verslas turėtų siekti ne tik pelno, bet turėtų atsižvelgti ir į darbuotojų gerovę bei gamtos apsaugą nuo žalos“, – kalbėjo Kamilė.

REKLAMA

Mergina sako, kad atvykusi į Balį ji visiškai nejautė nerimo, kad pinigai išseks ar kad nepavyks jų užsidirbti – ji sako pajutusi, kad elgiasi būtent taip, kaip reikia daryti.

„Mes su sužadėtiniu čia labai stipriai mokomės, augame. Kuo toliau, tuo daugiau gražesnių dalykų atsiranda gyvenime. Svarbiausia nebijoti padaryti tą pokytį – nebūtinai pakeisti gyvenamąją vietą, reikia nebijoti keisti save“, – kalbėjo mergina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitaip religingi žmonės

Kalbėdama apie Balį, mergina išskiria, kad ši sala yra gana specifiška – čia vyraujanti religija hinduizmas yra labai svarbi kiekvieno gyvenime – nuo mažiausio iki didžiausia.

„Pirmąkart gyvenime mačiau taip tikinčius žmones, pradedant nuo mažiausio vaiko, baigiant seniausiu. Tai pakeitė mano požiūrį į religiją ir į tikėjimą, pamačiau tame labai daug grožio, čia jaučiasi stipri ir šviesi energetika. Balyje labai daug šventyklų, žmonės meldžiasi labai daug kartų per dieną. Melsdamiesi jie aukoja, vyksta ceremonijos ir jos vyksta nuolatos. Jie turi specifiškus ritualus, medituoja ant žemės sukryžiavęs kojas ir aukoja skirtingų spalvų žiedlapius dievams, tada pašventina vandeniu, uždeda ryžių ant kaktos. Kiekvienas dalykas čia turi prasmę. Visa tai sudaro labai gražią Balio energiją, žmonės yra šviesūs, pozityvūs, paslaugūs. Pati esu sudalyvavusi vienoje iš ceremonijų – tai buvo labi gražu, bet negalėčiau pasakyti, kad esu specifinės religijos šalininkė. Aš tikiu, kad egzistuoja aukštesnės galios ir energijos“, – pasakojo Kamilė.

REKLAMA

Nėra brangu

Mergina sako, kad Balis nėra brangi šalis, tačiau po truputį kainos kyla, kadangi ši sala yra labai pamėgta turistų.

„Dabar nėra taip pigu, kaip buvo anksčiau, tačiau brangu nėra. Butų nuoma kainuoja panašiai kaip Lietuvoje. Mes nuomojamės kelių kambarių vilą su gražiu vaizdu, baseinu ir nuomojamės ilgametei nuomai – tada galima gauti geresnę kainą. Be to, čia labai svarbu, kaip tu deriesi – vietiniai mėgsta visada pasakyti kainą dvigubai didesnę, o paskui galima nusiderėti. Balyje yra labai daug sveiko maisto restoranų – pavyzdžiui, vien tik žaliavalgiško maisto arba tik veganiško. Už pietus tokioje kavinėje sumoki 7-10 eurų“, – kalbėjo Kamilė.

REKLAMA

Vyrai ir moterys

Balyje, sako pašnekovė, moteris yra visiškai lygi vyrui – čia nemanoma, kad moteris turėtų būti namuose ir auginti vaikus. Moterys dirba Balyje kaip vyrai:

„Čia gali pamatyti, kad moterys eina cemento maišus užsidėjusios ant galvų, padeda statybose – moterys čia yra stiprios ir jos daug dirba. Nepastebėčiau, kad yra kokia nors nelygybė tarp vyrų ir moterų, čia nėra požiūrio, kaip mums priimta, kad moteris yra silpnoji lytis, bet pagarba vienas kitam yra didelė“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Kamilė nurodė, kad Balio žmonės neskuba, dirba su lengvumu, o atvykėliai – užsieniečiai – dažniausiai dirba per atstumą arba kuria savo verslus, nes vietiniam darbdaviui įdarbinti užsienietį labai brangiai atsieitų dėl didelių mokesčių.

Apibendrinus Kamilė sako, kad šiuo metu ji jaučiasi laiminga kaip niekada:

„Tai labai didelių pokyčių etapas, didžiausio suvokimo, didžiausių perversmų visose srityse laikas ir šiuo momentu jaučiuosi laimingiausia“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų