Visi jie nuolatos tarp savęs sąveikauja. Jei „gerųjų“ (t. y., laktobakterijų) yra kelis kartus daugiau, moteris jaučiasi komfortiškai. Jei laktobakterijų sumažėja – atsiranda daugiau patogeninių arba sąlyginai patogeninių mikroorganizmų (bakterijų ir grybelių) ir moteris ima jausti infekcijų simptomus: niežėjimą, perštėjimą, pakinta išskyros, jų kvapas.
Mikrofloros pokyčiams ar laktobakterijų sumažėjimui daugiausiai įtakos turi šie veiksniai:
- Mėnesinių ciklas (prieš mėnesines laktobakterijų sumažėja);
- Gyvenimo tarpsnis (laktobakterijų sumažėja nėštumo ir menopauzės metu);
- Antibiotikų vartojimas (antibiotikai sunaikina ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas);
- Hormoninių vaistų, įskaitant kontraceptikus, vartojimas;
- Įvairios ligos ir stresas;
- Susilpnėjęs imunitetas;
- Netinkama higiena ir kt.
Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama probiotikų vartojimui. Bet svarbu akcentuoti, kad geriamosios laktobakterijos į makštį nepatenka. Jei dažnai kartojasi makšties infekcijos (pienligė arba grybelinė infekcija, bakterinė vaginozė), tikėtina, kad laktobakterijų trūksta būtent makštyje, kurios rūgštindamos makšties terpę neleistų daugintis patogeninėms bakterijoms ir sukelti nemalonius simptomus. Todėl norint atkurti makšties mikroflorą – padidinti joje laktobakterijų („gerųjų“ bakterijų) kiekį – reikia naudoti vietinės paskirtis preparatus (naudojamus į makštį).
Kada verta vartoti laktobakterijas, skirtas makščiai:
- Kai skirtas gydymas antibiotikais. Gerųjų bakterijų preparatus makščiai reikėtų vartoti nuo pirmos antibiotikų skyrimo dienos iki kurso pabaigos plius dar vieną savaitę baigus vartoti antibiotikus;
- Kai makšties uždegimai dažnai kartojasi;
- Kai dėl hormonų pokyčių sausėja makštis (žindant ir monopauzės periodu). Laktobakterijos su patologiniais mikroorganizmais kovoja konkurenciniu būdu, neleisdamos prisitvirtinti prie gleivinės. Sausoje gleivinėje joms kovoti sunkiau;
- Kai susilpnėja moters imuninė sistema (per nėštumą ar dažniau sergant bet kokiomis ligomis).
Atkurti ir išlaikyti sveikos makšties aplinką padeda iš natūralių medžiagų pagamintos makšties ovulės „Biohyl lacto“. Jose yra ne tik laktobakterijų lizatų, slopinančių ligas sukeliančių bakterijų dauginimąsi, bet ir natūralių alavijų, morkų, šaltalankių ekstraktų, kurie skatina gleivinės regeneraciją bei palaiko apsaugines funkcijas, bei lizocimo hidrochlorido, kuris papildo organizmo savigynos nuo bakterijų mechanizmą (natūraliai jis būna žmogaus seilėse, ašarose, motinos piene).