NHS paaiškina: „Smegenų aneurizma medicinoje apibrėžiama kaip intrakranijinė arba smegenų aneurizma.“ Iš esmės smegenų aneurizma apibūdinama kaip išsipūtimas, susidarantis vienoje iš smegenų kraujagyslių. Deja, ši būklė retai sukelia simptomus, todėl žmonės mėnesius ar metus gali to nė nežinoti.
Tačiau jei aneurizma prateka arba plyšta, pasekmės gali būti pražūtingos, o daugeliui tai gali baigtis mirtimi, rašo express.co.uk.
Pelno nesiekianti sveikatos organizacija „Bon Secours“ aiškina: „Kartais iš aneurizmos gali pradėti tekėti nedidelis kraujo kiekis. Šis mažas nutekėjimas, žinomas kaip kontrolinis kraujavimas, gali sukelti staigų, stiprų galvos skausmą.
Aneurizmos gali išsivystyti bet kuriose kūno kraujagyslėse, tačiau dažniausiai jos išsivysto arterijoje, kuri perneša kraują iš širdies į kūną ir smegenis.
Gėrimai su kofeinu ir alkoholis, kai jų vartojama per daug
Norint išvengti tokių įvykių, reikia vengti gėrimų, kurie trukdo kraujo krešėjimui arba padidina kraujospūdį. Gėrimai su kofeinu ir alkoholis, kai jų vartojama per daug, yra siejami su ryškiu kraujospūdžio padidėjimu.
Todėl sveikatos portalas „Everyday Health“ rekomenduoja vengti saldintų gėrimų, įskaitant limonadus, vaisių sultis ir energetinius gėrimus, arba juos riboti.
Medicinos mokslų daktarė reumatologė Rula Hajj-Ali paaiškino: „Energetiniuose gėrimuose yra didžiuliai kofeino ir kitų stimuliatorių kiekiai. Pastebime, kad kai kurie juos per daug vartojantys žmonės patenka į ligoninę su insultu ar sunkiu smegenų kraujavimu. Paprastai tai yra jauni ir iš pažiūros tarsi sveiki žmonės nuo 30 iki 40 metų“.
Didelis alkoholio vartojimas yra dar vienas svarbus aneurizmų ir kitų mirtinų kraujagyslių reiškinių rizikos veiksnys. Alkoholis, kaip ir kiti žalingi potraukiai, yra vienas iš pagrindinių padidėjusio kraujospūdžio priežasčių. Be to, jis daro įtaką kraujo gebėjimui krešėti, o tai gali padidinti hemoraginio insulto tikimybę.
Taip yra todėl, kad alkoholis sunaikina kraujyje medžiagas, kurios leidžia jam krešėti. Svarbu tai, kad intrakranijinio plyšimo rizika gali būti didesnė dabartiniams alkoholio vartotojams, o ne buvusiems stiprių gėrimų mėgėjams.
Kai kurie ankstyvieji „American Heart Association“ (Amerikos širdies asociacijos) tyrimai parodė, kad didesnis kraujospūdis dažniau kankina geriančius alų nei tuos, kurie geria vyną.
Paaiškėjo, kad alaus gėrimas padidina sistolinį kraujospūdį pabudus 2,9 milimetro gyvsidabrio stulpelio (mmHg), o vynas ‒ vidutiniškai tik 1,9 mmHg.
Tyrimas buvo atliktas su sveikais vyrais, kurių kraujospūdis buvo normalus, tačiau nėra ištirta, ar alus ir vynas turės tokį patį poveikį vyrams, turintiems aukštą kraujospūdį.