Komentatoriai, peržiūrėję vaizdo įrašą, negailėjo piktų ir skaudžių komentarų, kuriuose buvo pabrėžiama, kad per daug ir per dažnai dalinamasi asmeninio gyvenimo informacija, kad tai niekam neįdomu, taip pat vartoti žeminantys, užgaulūs žodžiai.
Vakar naujienų portalas tv3.lt sulaukė skaitytojo laiško, kuriame moteris teigė negalinti patikėti, kad pasidalinus smagia žinia, rašomi tokie komentarai.
Pašiepti – paprasčiau nei pagirti?
Anksčiau apie tai, kodėl kyla noras komentuoti viešumoje dažnai matomų žmonių gyvenimą ir jų išvaizdą, naujienų portalui tv3.lt pasakojo psichoterapeutas prof. dr. Gediminas Navaitis.
Anot jo, akivaizdu, kad žinomas žmogus neišvengiamai turi ir gerbėjų, ir priešininkų ir visada atsiras ne tik mokančių pasidžiaugti ir pagirti, bet ir norinčių pašiepti, įkąsti.
Pykčio mes turime daug ir kartais jis nėra toks blogas, nes skatina žmones keistis, veikti, tačiau labai dažnai jis yra neracionalus ir neprotingas. <...> Komentatoriai internete pasijunta reikšmingi, nes gali apie jį pasakyti ką nors blogo ir atsiduria vertintojo padėtyje.
Tai, kad žmogus pats nieko nesugeba ir nepasiekia gali šito ir nebepastebėti, nes jis atsiduria tarp tų, kurie gali išdidžiai vertinti. Daugelis žmonių mano, kad šį pasaulį jis sutvarkyti gali geriau nei pats Dievas“, – komentavo G. Navaitis.
Pasirodė ir komentarai, kuriuose aptarinėjama I. Stumbrienės išvaizda. Paklaustas, kodėl žmonės linkę komentuoti kitų išvaizdą, psichoterapeutas sakė, kad ją komentuoti yra paprasčiausia.
„Žinoma, visi gali pakomentuoti: „Ir vėl nesąmonių prirašėte“. Ir nėra būtina aiškinti, kur yra tos nesąmonės, o išvaizdą pakomentuoti yra labai lengva – pasižiūrėjau ir komentuoju. Jei noriu kažką papeikti, išvaizdą peikti lengviau nei protą, todėl ji daugiau ir kliūna.
Dar svarbu yra tai, kad išvaizdos mes pakeisti negalime. Jei nutariau jus peikti, kad turite tik dvi ausis, o šiandien jau padoru turėti tris ir kaip jūs pasirodėte viešumoje su dviem ausimis, kaip jums ne gėda, tai labai menka tikimybė, kad į mano pastabas bus atsižvelgta. Vadinasi, galėsiu ir toliau jus kritikuoti“, – aiškina psichoterapeutas.
G. Navaičio manymu, su žmonėmis, kurie be pagrindo kritikuoja išvaizdą, apskritai nereikėtų kalbėti, kaip ir su tais, kurie savo viduje susikaupusį neracionalų pyktį išlieja komentaruose.
„Čia jau kyla kitas klausimas, kodėl komentatorius turi pranešti, kad jam nepatinka kažkieno išvaizda. Atsakymas į šį klausimą nėra sudėtingas. Jie taip elgiasi dėl menko savęs vertinimo ir nors tokiu būdu gali pasijusti geriau. <...>
Taigi, jei žmogus parašęs tokį komentarą pasijunta laimingas, tai tegul ir būna laimingas. Varganas jo gyvenimas, jei tik tiek džiaugsmo turi“, – pasaką prisiminė psichoterapeutas.