• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su amžiumi mums yra būtina palaikyti gerą savijautą, stengtis sportuoti bei sveikai gyventi. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pasidalino 3 būdais, kaip galima nustatyti savo ilgaamžiškumą. Šis testas parodys, kuri kūno dalis yra pažeidžiamiausia ir kur galite sustiprėti.

Su amžiumi mums yra būtina palaikyti gerą savijautą, stengtis sportuoti bei sveikai gyventi. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pasidalino 3 būdais, kaip galima nustatyti savo ilgaamžiškumą. Šis testas parodys, kuri kūno dalis yra pažeidžiamiausia ir kur galite sustiprėti.

REKLAMA

Pirmasis testas – rankos paspaudimas

Kaip laidoje „Kviečiame daktarą“ sakė A. Unikauskas, apie žmogų galima daug pasakyti iš jo rankos paspaudimo.

„Jeigu silpnas spaudimas, tai ilgaamžiškumas – abejotinas, įskaitant ir protą“, – teigė daktaras.

A. Unikauskas rekomenduoja išbandyti testą, kuris parodys, ar esate pakankamai stiprūs.

Savo kūno svorį padalinkite iš 10. Susiraskite tokio svorio daiktą, tai gali būti svareliai ar į kuprinę ar maišą sudėtos knygos. Atsistokite, sulenkite alkūnę. Patikrinkite, kaip sekasi laikyti tokį svorį su sulenkta ranka. Ranka turėtų būti sulenkta per alkūnės sąnarį ir plaštaka laikoma tiesiai, nesulenkta.

„Jeigu tokį svorį išlaikote 30 sek. ir daugiau, tai yra gerai. O jei ne – verta sunerimti ir pradėti treniruotis“, – patarė A. Unikauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu nepamiršti, kad nuo 50-ties metų, kas metus žmogus praranda apie 1 proc. savo raumenų masės, todėl sportas yra būtinas“, – aiškino profesorius.

REKLAMA

Jis patarė, kad treniruotis galima nedaranti įmantrių pratimų – užtenka knygą rankose laikyti, pakelti, su ja atsitūpti.

„Jeigu koks judesys ir pratimas jums nepatinka, yra nemalonus, tai tas judesys jau yra jūsų pratimas“, – sakė specialistas.

Antrasis testas – deguonies kiekio organizme testas

Šis pratimas parodys, ar tinkamai veikia jūsų kvėpavimo takai. Atsisėskite ant kėdės ir ilgai įkvėpkite per nosį. Įkvėpus užspauskite nosį ir žiūrėkite, kiek laiko pavyks išlaikyti kvėpavimą, kol pajusite pirmą stiprų impulsą įkvėpti. 

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu išlaikote mažiau kaip 10 sekundžių – tai yra blogai, reiškia, kad yra problemų su kvėpavimo sistema. 

„Tada reikia ne galvoti apie ilgaamžiškumą, o eiti pas daktarą“, – teigė A. Unikauskas.

Jei išlaikote nuo 10 iki 20 sek. – tai vidutinis rezultatas, arčiau prastesnio.

Jeigu išlaikote ilgiau kaip 20 sek. – tai vidutinis, geras rezultatas.

Jei pavyksta kvėpavimą išlaikyti ilgiau nei 40 sek. – puikus rezultatas, parodantis, kad tikimybė, jog būsite ilgaamžis žmogus, yra didelė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiasis testas – balanso pojūtis

Kritimai yra didelė problema, su kuria susiduria vyresnio amžiaus žmonės. Kad sužinotumėte, ar jūsų balansas yra sveikas, išbandykite, kiek ilgai galite išstovėti ant vienos kojos.

Atsistokite kampe, kad prireikus būtų galima atsiremti rankomis į sienas. Stovėkite ant vienos kojos, ore esančios kojos nereikia mosuoti. Žiūrėkite, kiek laiko galite išstovėti.

„Jeigu ant vienos kojos be problemų išstovite 30 sek. ir daugiau, jūs gyvenime esate daugiau mažiau saugūs. Tai reiškia, kad esate pakankamai jaunatviški – yra pakankamai maža tikimybė nukristi“, – sakė A. Unikauskas.

REKLAMA

Svarbu suprasti, kad stovėti ant vienos kojos atsimerkus ir užsimerkus – tai du skirtingi dalykai.

Atsimerkus balansą padeda išlaikyti smegenėlės, o ne smegenys. 

„Jeigu su smegenėlėmis kas nors atsitinka, tai užsimerkimo jos nebijo, nes ten funkcionuoja visai kita sistema. 

Stovint, judant iš raumenų į smegenis pastoviai eina nerviniai impulsai, kurie praneša smegenims, kokioje padėtyje ir erdvėje yra kūnas. Jei problemos yra su raumenimis, suprantame, kad užsimerkus – šakės, mes griūname, tai yra negerai – gilieji jutimai yra sutrikę“, – patarė A. Unikauskas.

Gydytojas davė ir daugiau patarimų. Kokių, sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

Laidą „Kviečiame daktarą“ žiūrėkite šeštadieniais 11:30 per TV3!

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“.

tv3.lt

Pacientas 2 Kretinga
Pacientas 2 Kretinga
Mane taip pat pavertė ligoniu Kretingoje, nebeturiu nei dantų, nei plaučių, nei gerklės, ryklės, gomurio viskas patinę, alergizuota, stomatologai vartoja visą brudą ir 10 kartų viršijančiom normon ,jų niekas nekontroliuoja, jei apie tai prakalbi nuėjęs dėl sutrikdytos sveikatos ,įrašo, kad pacientei reikia eiti pas psichiatrą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų