Pasak specialistų, šis keistuolis – raudonasis gleivūnas – priklauso unikaliam gyvybės tipui, kuris sužadina smalsumą net ir daug mačiusiems gamtos mylėtojams.

Pastebėjo įdomų rausvą organizmą
Tokie radiniai padeda atskleisti, kiek dar nežinome apie mus supantį pasaulį, ir skatina atidžiau žvelgti po kojomis vaikštant miške. Direkcija kviečia gyventojus dalintis savo pastebėjimais bei patirtimis.
„Šis ryškiai rausvas darinys – tai gleivūnas (Tubifera ferruginosa), dar vadinamas raudonuoju gleivūnu. Jį mūsų darbuotojai pastebėjo Anykščių šilelyje, prie Medžių lajų tako.
Gleivūnai nėra nei augalai, nei gyvūnai, nei grybai – jie priklauso unikaliam gyvybės tipui, gebančiam judėti ir reaguoti į aplinką!
Tai – vienaląsčiai organizmai, kurie maitinasi bakterijomis bei organinėmis medžiagomis!
Lietuvoje užregistruota per 200 gleivūnų rūšių!
Ši rūšis dažniausiai gyvena ant pūvančios medienos drėgnuose miškuose ir minta mikroorganizmais.
Tai tikras gamtos keistuolis, atskleidžiantis, kokia paslaptinga ir įdomi gali būti gyvybės įvairovė po mūsų kojomis! O jūs ar esate matę gleivūną? Pasidalinkite savo patirtimi ir nuotraukomis komentaruose.
Kamilės Montautienės nuotraukos“, – rašoma įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!