• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grožio industrija dažnai suvokiama kaip patraukli profesija, kurioje meistrai nuolat kuria grožį ir padeda klientams jaustis geriausiai. Tačiau už šios fasadinio spindesio slepiasi įvairūs iššūkiai – nuo fizinio darbo krūvio iki nuolatinio socialinių tinklų keliamo spaudimo atrodyti nepriekaištingai.

Grožio industrija dažnai suvokiama kaip patraukli profesija, kurioje meistrai nuolat kuria grožį ir padeda klientams jaustis geriausiai. Tačiau už šios fasadinio spindesio slepiasi įvairūs iššūkiai – nuo fizinio darbo krūvio iki nuolatinio socialinių tinklų keliamo spaudimo atrodyti nepriekaištingai.

REKLAMA

Profesionalūs grožio meistrai pasakoja, kaip jiems sekasi išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo estetikos ir asmeninių bei sveikatos iššūkių, bei kaip augantis dėmesys tvarumui ir sveikatai keičia visą industriją.

Asmeninė kelionė: aistra grožiui nuo mažų dienų 

Daugelis grožio specialistų savo profesijos kryptį atranda dar paauglystėje arba net vaikystėje, o įkvepia juos aplinkiniai ar asmeninis susidomėjimas grožiu ir mada. Rūta Laumelytė, profesionali vizažo meistrė, prisimena, kaip jau nuo vaikystės eksperimentuodavo su makiažu: „Visuomet domėjausi mada, grožiu ir ypač makiažu, sekdavau, bandydavau naujas tendencijas, tik prireikė laiko pasiryžti tai paversti profesija. Galutinis postūmis buvo suvokimas, jog labai nemėgstu ofisinių darbų.“ 

Kitas įkvepiantis pavyzdys – Gytė Kerbelytė, plaukų stilistė bei koloristė, kuri atrado savo pašaukimą per savo mamą. Ji dalijasi savo patirtimi: „Nuo pat vaikystės mano mama buvo mano įkvėpėja renkantis profesiją. Ji dažnai vesdavosi mane į grožio salonus, kur stebėdavau, kaip meistrai sukuria nuostabius pokyčius ir su meile rūpinasi kiekviena detale. Karjerą pradėjau nedrąsiai, baigusi kirpėjos mokslus vos 18-os metų, įsidarbinau Kauno centre esančiame grožio salone kaip administratorė, neturėdama jokios praktinės patirties, mano pareigos buvo kuklios: galvos plovimas, o kartais ir klientės plaukų džiovinimas. Tačiau būtent šis laikotarpis padėjo man suprasti, kad noriu siekti daugiau, augti kaip profesionalė.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Fernanda Sabaliauskaitė, profesionali manikiūro meistrė, pabrėžia, kad ją į priekį vedė užsispyrimas nepaisant abejojančių: „Nuo pat mažens jaučiau potraukį grožio sferai, visada sakiau, kad tapsiu kirpėja, tačiau kiek vėliau pradėjau domėtis nagais. Stipriai paskatino ir tai, jog negavau palaikymo iš artimųjų, todėl pakilo azartas išmokti ir įrodyti, jog aš galiu.“ 

REKLAMA

Sveikatos iššūkiai: fizinis krūvis ir darbo valandos 

Grožio specialistai neretai susiduria su sveikatos iššūkiais, nes jų darbas reikalauja ilgo stovėjimo arba sedėjimo ir kruopštaus darbo rankomis. F. Sabaliauskaitė mini, jog reikia prisižiūrėti sveikatą darbo metu: „Labiausiai sveikatai kenkia dirbant nagų meistre dulkės nuo nagų ir gelio, kurios gali užkimšti kvėpavimo takus – tam reikia dėvėti veido kaukę. Aišku, kenkia ir sėdėjimo pozicija: susilenkusi, susisukusi, reikia stebėti laikyseną.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Makiažo sferoje nuovargis taip pat jaučiamas.

„Nuovargis po kelių klienčių tikrai jaučiasi, bet jis gana malonus, kai matai savo darbo rezultatą. Nugaros skausmai taip pat nesvetimi, norint išvengti didesnių problemų labai svarbus darbo vietos patogumas – kliento kėdės aukštis, tinkamas apšvietimas“, – komentuoja R. Laumelytė. 

Dirbant su plaukais taip pat yra iššūkių, G. Kerbelytė yra įsitikinusi, jog norint sėkmingai dirbti grožio srityje būtina rasti balansą ir aktyviai rūpintis tiek fizine, tiek psichologine sveikata: „Išstovėti visą dieną ant kojų, ypač kai tenka atlikti kelis sudėtingus dažymus, kurie reikalauja nuolatinio kontakto su klientu 5-6 valandas, nėra lengva. Po tokių intensyvių darbo dienų jaučiu didelį nuovargį ir skausmus įvairiose kūno vietose, todėl sportas, nuolatiniai masažai ir apsilankymai pas kineziterapeutus tampa neatsiejama mano kasdienybės dalimi.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar grožio industrijos darbuotojas visada turi atrodyti tobulai? 

Į klausimą, ar grožio srities darbuotojas visada turi atrodyti puikiai, kiekvienas meistras atsakytų skirtingai. Pasak grožio specialistės Rūtos Laumelytės, spaudimu to nepavadinsi, tačiau noras atrodyti geriausiai yra natūralus: „Pačiai norisi būti geriausia savo versija, ypač turint omenyje, jog makiažo darytis klientės ateina prieš svarbius gyvenimo momentus, dideles šventes, ir kiekviena detalė, įskaitant ir meistro išvaizdą, svarbi.“ 

REKLAMA

O Gytė Kerbelytė pripažįsta, kad spaudimas grožio meistrams yra realus ir dažnai susijęs su socialinių tinklų keliamais lūkesčiais: „Taip, grožio industrijoje spaudimas atrodyti tobulai tikrai jaučiamas, tiek klientams, tiek ir mums, meistrams. Klientai dažnai nori atrodyti nepriekaištingai, pasiekti „idealą“, kurį mato socialiniuose tinkluose.“

Vis dėlto Gytė pabrėžia, kad grožio meistrų užduotis yra ne tik prisidėti prie kliento išorinio grožio, bet ir skatinti sveiką požiūrį: „Mūsų, kaip specialistų, užduotis – padėti klientams pabrėžti jų unikalumą ir skatinti sąmoningą požiūrį į grožį.“ 

REKLAMA

Tvarumas ir inovacijos grožio industrijoje 

Grožio industrijoje tvarumas tampa vis svarbesniu klausimu, ir vis daugiau klientų atkreipia dėmesį ne tik į rezultatą, bet ir į tai, kokios priemonės naudojamos procedūrų metu.

Gytė Kerbelytė pažymi, kad klientai jaučiasi ramiau, kai jiems siūlomi ekologiški ir sveikatai draugiški produktai: „Mūsų salonas didžiuojasi dirbdamas su itališkomis veganinėmis priemonėmis, kurios atitinka šiuolaikinių vartotojų reikalavimus dėl sveikatos ir ekologijos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokie sprendimai ne tik saugo aplinką, bet ir atspindi klientų sąmoningumą bei specialistų įsipareigojimą nuolat tobulėti.

„Vis daugiau klientų sugeba atskirti ir įvertinti naudojamas priemones, siekdami pasirinkti sprendimus, kurie kuo mažiau kenktų jų plaukams, sveikatai bei aplinkai“, – sako Gytė, pridurdama, kad tai skatina grožio meistrus ieškoti dar efektyvesnių ir tvaresnių sprendimų. 

Straipnsio autorė: praktiką atliekanti Gabrielė Orševskytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų