Socialinio tinklo „Facebook“, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos puslapyje rašoma, kad ugniagesiai gelbėtojai 23.45 val. iš buto išnešė du žmones.
„Nukentėjusiuosius medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu virtuvėje ant dujinės viryklės pridegė puodas su maisto produktais, degė ir šalia buvusi knyga. Ugniagesiai išvėdino patalpas, turtas neapgadintas.
Iš tiesų, tokių gaisrų Lietuvoje kyla vidutiniškai beveik kiekvieną dieną, kartais net po kelis! Vien šiemet Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, dėl maisto pridegimo ugniagesiai buvo kviečiami 177 kartus, pernai per tą patį laikotarpį – 140 kartų.
Šių įvykių metu išgelbėti 8 žmonės, iš jų 3 traumuoti“, – teigiama įraše.
Ką pataria ugniagesiai gelbėtojai, kad maisto gaminimas nevirstų tragedija?
Socialinio tinklo „Facebook“ įraše įspėjama, kad svarbiausia, nepalikti gaminamo maisto be priežiūros. Išeiti iš virtuvės reikėtų tik baigus virti maistą ir nukėlus nuo viryklės puodus bei užsukus viryklės degiklius:
„Gaminant maistą nevilkėti drabužiais plačiomis rankovėmis, nedėvėti sintetinių drabužių. Virš ir šalia viryklių nekabinti rankšluosčių, skalbinių ir kt.
Užsidegusių keptuvėje ar puode riebalų jokiu būdu negesinti vandeniu. Tokiu atveju reikia uždengti puodą, keptuvę dangčiu arba nedegiu audiniu, kad į vidų nepatektų oro. Patartina turėti tokį audeklą virtuvėje greitai pasiekiamoje vietoje. Išjungti viryklės degiklius.
Nepalikti be priežiūros vaikų virtuvėje, kai gaminamas maistas.
Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad labai svarbu gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Dūmų detektorius aptinka dūmus vos prasidėjus gaisrui, signalizuoja apie galimą pavojų, todėl žmonės spėja evakuotis, iškviesti pagalbą.“