Fitoterapija nebėra tik liaudies medicina. Šiuo metu yra priimtas alternatyvios ir papildomos sveikatos priežiūros įstatymas, reglamentuojantis fitoterapeutų, kaip specialistų kompetenciją. Kuo toliau, tuo dažniau onkologai yra linkę integruoti augalinius preparatus į bendrojo gydymo schemą, gydant onkologinius ligonius.
Tačiau ieškant augalinės kilmės preparatų, yra svarbu neįsigyti tokių priemonių, kurios pakenktų jūsų sveikatai. Specialistai griežtai įspėja, jog perkant augalinius preparatus internetu iš nežinomų puslapių, siunčiantis iš nepatvirtintų prekeivių ar namų sąlygomis preparatus gaminančių asmenų, rizikuojate savo sveikata. Yra labai sunku nustatyti, kokios veikliosios medžiagos yra tokiuose augaluose ir svarbiausia – kaip jos sąveikauja tarpusavyje. Tad jeigu nusprendėte išbandyti fitoterapiją, šiuo klausimu jums reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į kompetentingą vaistininką, kuris atsakys į visus jūsų klausimus.
Renkantis preparatus svarbu žinoti, jog geriausiai veikia kompleksiniai preparatai – tie, kuriuose sąveikauja daugiau negu vienas augalas. Pavyzdžiui, patys veiksmingiausi augalai – didžioji ugniažolė, siauralapis gyslotis bei vaistinė medetka.
Plačiau skaitykite čia.