Rugsėjo 8 dieną visame pasaulyje nuskambėjo liūdna žinia apie karalienės Elžbietos II mirtį. Teigiama, kad karalienė ramiai numirė Škotijoje, Balmoralo pilyje apsupta savo vaikų – karaliaus Karolio III ir princesės Anne.
Monarchės artimas šaltinis teigia, kad karalienė iš anksto buvo nusprendusi, kur praleis savo paskutines gyvenimo dienas. Anot draugo, karalienė Elžbieta II savo mirtį nusprendė pasitikti Škotijoje, kad sustiprintų sąjungą. Teigiama, kad karalienė jautė, jog mirtis yra arti, todėl ji paskutiniąsias savo pareigas nusprendė atlikti Škotijoje.
Jis sakė „Daily Beast“: „Ji buvo be galo silpna, todėl kilo ginčas, kad karalienė turėtų grįžti atgal į Vindzorą, kur galės būti gydoma ligoninėje. Balmoralo dvare ji taip pat turėjo medikų komandą, kurie ją prižiūrėjo, tačiau tai nebuvo nieko panašaus į tai, ką ji galėjo turėti Vindzore.
Karalienė nusprendė, kad savo paskutines dienas, visgi, praleis Balmoralo dvare, kadangi jautė, jog jos gyvenimo pabaiga yra arti. Ji planavo mirtį pasitikti Škotijoje, kad išgelbėtų bei sustiprintų sąjungą.“
Remiantis oficialiu karalienės mirties liudijimu, pagrindinė monarchės mirties priežastis buvo senatvė. Paskutiniuoju savo gyvenimo laikotarpiu karalienė susidūrė su judėjimo problemomis, todėl viešumoje vaikščiojo pasiremdama lazdele, rašoma express.co.uk.
Škotijos noras atsiskirti
Pirmoji Škotijos ministrė Nicola Sturgeon primygtinai reikalavo surengti antrąjį nepriklausomybės referendumą po to, kai 2014 metais šalis pasakė „ne“ atsiskyrimui.
Kilus įtampai tarp Škotijos ir Junginės Karalystės vyriausybių, akademikas ir rašytojas Tomas Devine‘as teigė, kad karalienės mirtis Škotijoje buvo „sąmoningas planas“.
Jis sakė „Daily Beast“: „Ilgai apie tai svarsčiau. Tikiu, kad toks karalienės noras buvo išreikštas sąmoningai, todėl tai nebuvo atsitiktinumas. Esu įsitikinęs, kad tokiam sprendimui įtakos galėjo padaryti Camerono vyriausybė. Manau, kad karalienės mirtis Škotijoje buvo tarsi ženklas, norint užtikrinti šios tautos svarbą karališkajai šeimai.“
Dienraščio „Daily Express“ politikos rubrikos redaktorius Samas Listeris teigė, kad „nenuostabu“, jog Jos Didenybė nusprendė likti Balmoralo dvare, kuomet susilpnėjo jos sveikata.
Ji rašė: „Ponia Nicola Sturgeon visada tvirtino, kad nepriklausomybė nuo Vestminsterio nereiškia atitrūkimo nuo monarchijos. Šalies parlamentarai tvirtina, kad karalius Karolis III ir toliau būtų nepriklausomos Škotijos valstybės vadovas.“
Visgi, teigiama, kad škotams teks dar ilgai svarstyti, ar jie nori atsiskirti bei remti šalies nepriklausomybę:
„Sunku įsivaizduoji, kas būtų, jeigu škotams šis pasiūlymas pasirodytų priimtinas. Paskutinis bandymas atsiskirti ir toks karalienės gestas leido suprasti, kad rinkėjams vertėtų „labai atidžiai viską apgalvoti“.“