Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Gontų "specialistai" susirinko ir aiškina kaip kam gyventi nors supratimo 000
Slavams dvarponiams priklausiusių dvarų Vorwerk'uose ("palivarkuose") gyvenusių kumečių (virėjų, kambarinių, sugulovių, šėrikų ir pan.) palikuonims ir karvaš.dis, jei iš Lenkijos - panašus į tortą.
Gontus gamina Amerikoje kanadiečiai,amerikonai,Europoje Alpių,Karpatų kalnynų valstybės.Ir ne primityviai rankom,kaip tas lenkas,o įrengimais .Lietuvoje buvo naudojamos drebulinės malksnos,kurios ne mažiau ilgaamžės.Bet ,iš mandrumo,galima brangiai sumokėti lenkui namudininkui už tuos "unikalius"gontus...
Įdomu kaip be jokių naujų technologijų, be tyrimų, be mokslo atradimų, grįžtama į primityvia gamyba ir tuo labai didžiuojasi. Čia kaip su fengšui. Jei jau rankomis geriau, tai drozkim medinius šaukštus ir valgykim tik mediniais. Nesakau, kad nereikia išsaugoti istoriškumą, bet medžiagas reikia gerinti, o ne tikėti ir nieko nedaryti kitaip, kaip galėtų būti geriau .
Ne tik Sibiro, bet ir Kanados maumedis tinka - svarbu augęs žemyniniame klimate ir gavęs speigo. Dar tinka karališkoji tuja, tik jos išorinę pusę įtrina molio ir kaulų miltų mišiniu. Gali būti, kad yra restauravimo plane numatyta tokia stogo danga. Kur permainingi orai, sakykim, Hokaido saloje, dengiama ne keramika, o gontais, jie nenukrenta ir nesuskilinėja žemei drebant, visiškai niekada neišdžiūna, gerokai lengvesni už čerpes ir netraukia žaibų. Bėda, kai dalį reikia pakeisti (pietinis vs šiaurinis šlaitas), tuomet spalva tampa nevienalytė - "nesižiūri".
@Liudvikas
Įdomus komentaras, dėkui
ir dabar gminamis drebulinės skiedros.Ilgaamžiškumas iki 30-40 m.Gontai buvo taip pat gaminami,bet nebuvo
maumedžio,todėl tarnaudavo trumpai ir nebuvo populiarūs.Kodėl nebuvo galima dvariuką apdengti lietuviškom skiedrom-tai jau savininko pasirinkimas.
maumedžio,todėl tarnaudavo trumpai ir nebuvo populiarūs.Kodėl nebuvo galima dvariuką apdengti lietuviškom skiedrom-tai jau savininko pasirinkimas.
užvirė šūdas šiknarankiam statybų ,,asam,,. koks jūsų supistas reikalas kiek jie moka ir ką daro. eikit toliau ,, švęst,, daugiadienes.
@kaip
ko čia pats putojies,ar žmonėms uždrausi nuomonę parašyt?
@kaip
Gal tikėjaisi pagyrų už kvailumą?
@?
ir laukiau tokių įsižeidusių
@kaip
Veiksmažodžiais mūsų nenustebinsi. Neturi ką pasakyti, tai kalbėk su savo rato keikunais, o ne čia. Tuos gontus drožia staklėmis visame pasaulyje ir su staklėmis ir iš ko tik nori. O kai mums seka pasakas, kad rankomis daug geriau, tai nėra jokių mokslinių įrodymų, tik pasakos.
Is gontu darydavom arbaletus-griovelis labai tikdavo strelei ideti
meluoti, medine stogo danga geriausia, o sienos geriausios is galviju meslo. Tik šudvabaliu reikia saugotis.
Matomai jei sukursi pasakėlės apie stebuklingus gontus, tai ES duos pinigų kiek tik nori. Vot kvaili statybinių medžiagų tyrimo mokslininkai ir visi institutai su visom laboratorijoms, kam jie reikalingi, jei vienas koks kvailys pasakė, kad rankom drožtas skiedra yra stebuklas, tai to ir užtenka pinigams gauti.
REKLAMA
REKLAMA
Dvarą apdengė unikalia stogo danga – tokios Lietuvoje niekas negalėjo sumeistrauti