Kaunietė Vilma (vardas pakeistas) nusprendė savo pirkinį atsisiųsti per „Omniva“ paštomatus. Jau kitą dieną ji gavo SMS pranešimą, kad siunta pristatyta į jos pasirinktą paštomatą. Tačiau vos atsivėrus durelėms ir pamačius siuntą, moteriai kilo abejonių:
„Matau ant dėžės užklijuotus du gavėjų lipdukus – savo ir kito gavėjo. Grįžau namo, praplėšiau dėžutę, o ten visiškai ne mano pirkinys. Skambinu į „Omnivą“, papasakoju situaciją, jie man išduoda naują siuntos numerį ir prašo ne savo siuntą grąžint atgal į terminalą“.
Vilma teigia iškart taip ir padariusi, kad siunta greičiau pasiektų tikrąjį savo gavėją, o jai buvo pasakyta, kad teks palaukti 5 darbo dienas.
„Laukiau. Kadangi po tų 5 darbo dienų atsakymo jokio negavau, vėl skambinau. Man pasakė, kad buvo peržiūrėti vaizdo įrašai, kad siuntos buvo panašios <...>, kad užklausa nusiųsta į Kauno siuntų skirstymo terminalą ir jie dar negavo jokio atsakymo. Taip pat sakė, kad susisieks arba tą pačią dieną arba sekančią“, – rašo kaunietė.
Pasak jos, nei tą pačią, nei kitą dieną atsakymo nesulaukė, todėl dar kartą paskambino pati. Iš naujo papasakojusi visą situaciją Vilma išgirdo, kad, deja, siuntos paieškos terminas baigėsi ir jos niekas daugiau nebeieškos.
Pasimetusi moteris pasiteiravo, ką tokiu atveju ji turėtų daryti, ir išgirdo, kad jai daryti nieko nereikia, o tarnyba nusiųs pretenzijos formą siuntos siuntėjui ir aiškinsis patirtus nuostolius.
„<...>Rašau be keiksmažodžių, bet tokiais atvejais (kadangi tai ne pirmas toks atvejis) labai tikiuosi, kad kuo mažiau žmonių naudosis jų paslaugomis, gal tuomet kai bankroto skaudus batas jiems spardys minkštąją, atsižvelgs ne į kiekybę, o kokybę“, – apmaudžiai rašo kaunietė.
Žalos atlyginimo siūlo kreiptis per siuntėją
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su siuntų tarnybos „Omniva LT“ operacijų departamento direktore Giedre Vaitekūnaite. „Omniva“ atstovė sako, kad transportuojant siuntas, vienintelis jų identifikavimo ženklas yra etiketė-lipdukas, todėl kartais gali pasitaikyti, kad ji pasimeta:
„Nedažnais atvejais lipdukas ar jo dalis atsiklijuoja ir pasimeta arba prilimpa prie kitos siuntos, taip sutrikdydamas kelių siuntų pristatymo procesą. Dažniausiai taip nutinka dėl netinkamai arba prie blogai limpančio paviršiaus priklijuojamo lipduko su visa siuntos informacija. Tikėtina, kad taip atsitiko ir šiuo atveju, kai klientė gavo ne savo siuntą“.
Pasak G. Vaitekūnaitės gavę iš kliento pretenziją dėl vėluojančios siuntos, tarnybos darbuotojai pradeda jos paiešką – identifikuoja, kuriame siuntos pristatymo etape procesas sustojo, peržiūri filmuotą medžiagą.
„Įprastai siuntos paieška vyksta 5 darbo dienas. Žinoma, priklausomai nuo situacijos, šis terminas gali būti trumpesnis ar ilgesnis. Bet kuriuo atveju visas situacijas sprendžiame individualiai ir su klientu susisiekiame asmeniškai kiek įmanoma greičiau“, – nurodo ji.
„Omniva LT“ operacijų departamento direktorė sako, kad įmonė stengiasi užtikrinti sklandų ir kaip galima greitesnį siuntų pristatymą ir įvardija, ką daryti, jeigu siunta pasimeta:
„Vėluojančių siuntų paieškai skiriame daug išteklių. Tiesa, labai svarbus ir klientų įsitraukimas – prašome siuntas pakuoti atsakingai, tvirtai priklijuoti siuntos etiketę, užrašyti siuntos numerį ir ant siuntos pakuotės.
Pastebėję, kad siunta vėluoja, klientai turėtų nedelsiant kreiptis į mus ir nurodyti siuntos paieškai reikalingą informaciją. Jeigu siuntos paieškos procesas yra nesėkmingas, klientai gali per 6 mėnesius nuo siuntos išsiuntimo dienos pateikti prašymą dėl žalos atlyginimo užpildę kontaktų formą arba kreiptis el. paštu [email protected].
Jeigu siunta vėluoja ar pasimeta dėl mūsų kaltės ir neatsiranda per numatytą siuntos paieškos ir pretenzijos nagrinėjimo terminą, siuntėjui yra išmokama kompensacija. Jeigu nukentėjusysis yra siuntos gavėjas, jis turėtų kreiptis į siuntos siuntėją, o siuntėjas – susisiekti su mumis dėl kompensacijos ir atlyginti patirtą žalą gavėjui“.